Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czarna perła- lakier w accordzie, totalna nieporozumienie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bollinger

Bollinger
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Neverland
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:23, 24.01.2010

Chciałem tu trochę napisać o czarnym, perłowym lakierze hondy. Tego ścierwa nie można nazwać lakierem, tylko jakąś farbą plakatową, czy innym shitem.

Jest tak słaby i fatalny, że gorszego nie widziałem.

Nie dość, że "miszcze" z aso już na samym początku załatwili błotnik prawy (porysowany od mycia i wycierania szmatą), to podczas użytkowania tego auta przez rok jest na nim dużo rys, szczególnie na masce i błotnikach przednich.

Ostatnio np. ptaki zasrane, zesrały na masce, dachu i klapie bagażnika i te gówna jeździł na aucie ze 4 dni, bo było mroźno i nie dało się umyć, potem przyszedł cieplejszy dzień i gówna już były zaschnięte, jak się chciało to umyć, to powstało sporo rys, lakier lekko zmatowiony i widać to dośc mocno.

Z takim lakierem, to powinni mieć zakaz sprzedaży samochodów na rynkach europy.

Totalne nieporozumienie.

Macie jakieś sposoby na pozbycie si,ę takich rys na lakierze, tfu, plakatówce?!
  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:33, 24.01.2010

Oczywiscie, uzyj emulsji lekko sciernej. Ja od siebie polecam SwirlX Meguiar's. Zrobic tym sobie krzywde to chyba nie mozliwe, a efekt jest naprawde fajny. Lepiej uzyc cos lekkiego, nawet dwa razy, niz mocniejszego raz i potem plakac.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 17:38, 24.01.2010

Witaj w klubie kolego z lakierem B92P ;-)
Widzać skoro od 10 lat maląją nim hondy to wg nich jest dobry :k
U mnie to samo, porysować go można wszystkim, nawet jak myjesz gąbką to się rysuje.
Ale wg mnie to wcale nie jest tak że ten czarny jest słaby a inny sa lepsze, po prostu kolego na czarnym widać nawet najmniejszą ryskę, na innych nie widać ich.
Sprawdź sobie kiedyć na innym kolorze pod światło zobaczysz, że tez są bardzo porysowane, tylko na czarnym widać a na innych już niekoniecznie.
Tak jak Mikołąj mówi SwirlX użyj, dodam że politura też ładnie maskuje rysy.
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:49, 24.01.2010

Z takim lakierem, to powinni mieć zakaz sprzedaży samochodów na rynkach europy.


Niestety, ekologia, gówniane lakiery wodno rozpuszczalne. Po pierwsze użyj tego co napisał Mikołaj, po drugie zabezpiecz auto politurą (np. Megsa) i potem silantem NTX 2.0 i oczywiście myj ręcznie.
Jak nie pomoże SwirlX to masz jeszcze ScratchX do mocniejszych rys. Wszystko kupisz u naszego kolegi z forum, Thor'a lub tu www.meguiars.pl

Więcej jak dbać o ten pseudo lakier masz też tutaj: http://www.accordklu...p?p=74685#74685

i jeszcze tu:

http://www.accordklu...p?p=67309#67309
  • 0

#5 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:02, 24.01.2010

Moja siostra ma hondę FR-V z 2008, tam tez lakier wygląda fatalnie. Auto kupione we Włoszech, bo tam mieszka, jako nowe z fabrycznym gazem ( z tym to dopiero są jaja)
Serwis twierdzi , że teraz takie lakiery robią , ale po którejś z kolei wizycie przy okazji reklamowania ciągle szwankującej instalacji gazowej BRC, zaproponowali odświeżenie ( lakierowanie) dachu i maski.
Ale dla mnie czarny jest najładniejszy , tylko nie ten co wpada w śliwkę bo to totalna porażka...
  • 0

#6 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 06:57, 25.01.2010

Rowniez mam czarny lakier i takze moge troche ponarzekac.
Jak kupowalem auto, lakier byl w wysmienitym stanie. Wystarczylo kilka razy pojechac na myjke cisnieniowa i........ mozna cale auto lakierowac. Odpryski, rysy wszystko powychodzilo na wierzch :(
Poza tym nigdy nie mozna utrzymac auta w czystosci. Czasami poswiece 2-3 godz na mycie, odkurzanie i polerowanie, a po przejechaniu 300 m nie widac efektow mojej pracy bo kurz osiadzie na nim :/
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#7 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:50, 25.01.2010

Bollinger, widze, że nie jesteś zadowolony z auta... to kolejny mocno krytyczny Twój temat :roll:

Co do lakierów: Volcano Grey zachowuje się niewiele lepiej - szczerze mówiąc boję się, co wyjdzie po zimie jak dokładnie auto umyje... :roll:
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#8 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:41, 25.01.2010

Witaj w klubie kolego z lakierem B92P ;-)

niekoniecznie, ostatnio robiłem lakier na acco z 2009roku i czarna perła miała numer NH731P. Ale akurat kolor nie ma znaczenia bo i tak jest kryty klarem.
Wszystkie nowe auta mają taki lakier do d.. :/
Wcześniej miałem forda focusa i tamtego to paznokciami się zadrapywało :-/ próbowaliśmy reklamować... ale mogliśmy sobie pogadać.
Są fabryki które malują już całkowicie wodnymi klarami i to one są takie kichowate. Te fabryki które jeszcze używają lakierów tradycyjnych, ale o dopuszczalnej emisji substancji lotnych mają klary twarde i porządne.
Niestety przepisy ciągle są bardziej restrykcyjne i lakiery będą coraz miększe...
  • 0

#9 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
  • Skąd:Międzyrzecz (FMI)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:43, 25.01.2010

Jak Wam lakier nie odpowiada to możecie pokryć lakier czymś takim :-P http://biznes.onet.p...l-big#id6016441
  • 0

#10 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:24, 25.01.2010

Jak kupowalem auto, lakier byl w wysmienitym stanie. Wystarczylo kilka razy pojechac na myjke cisnieniowa i........ mozna cale auto lakierowac. Odpryski, rysy wszystko powychodzilo na wierzch :(


Po prostu miałeś odpicowane auto jak kupowałeś, dlatego tak wyglądał.
Bo nie powierz mi że po ciśnieniowej Ci się lakier zniszczył? To nie piaskowanie.

Myjka pewnie wypłukała "pic" i tak wyszło wszytko na wierzch.

No ale tak jak mówi tomi, to nie wina Hondy, tylko restrykcje Unii Europejskiej.

Polecę wam swój kolor, GY20M, kurzu, mniejszego brudu na nim nie widać.
Jak się dopieści kosmetykami i ręcznym myciem bardzo dobrze wygląda przez
dłuższy czas.
Ale niestety jak się przyjrzeć, odpryski i ryski widać.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:35, 25.01.2010

No ale tak jak mówi tomi, to nie wina Hondy, tylko restrykcje Unii Europejskiej.


nie tylko w Unii, w Japonii to samo. Acco w Japonii malowany jest takim eko-badziewiem, a turecki civic (4D) ma taki lakier że można po myciu go wycierać papierem ściernym i nic.
  • 0

#12 Bollinger

Bollinger
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Neverland
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:13, 25.01.2010

Jest też u mnie passat z roku 2001 i tam jest metaliczny kolor, lakier jest fenomenalny. Choć jest ciemny, to mało co znać rysy i jest mocny. A tu w hondzie lakier czarny, to totalne badziewie...


Mówicie, że metaliczne w accordzie też są słabe?


Bollinger, widze, że nie jesteś zadowolony z auta... to kolejny mocno krytyczny Twój temat

Nie, źle mnie rozumiesz. Piszę tylko o tym, co mnie wnerwia. Tak to jest. Nie pisze sie o tym co jest ok, tylko o tym co wkurza.

WKurzają mnie niemiłosiernie dwie rzeczy w tym aucie; DPF zakichany oraz lakier. Reszta, to jest fenomen!
  • 0

#13 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:37, 26.01.2010

Mówicie, że metaliczne w accordzie też są słabe?

Metaliczne i nie metaliczne są kryte tym samym lakierem bezbarwym, więc wszystko będzie słabizna.

Jest też u mnie passat z roku 2001 i tam jest metaliczny kolor, lakier jest fenomenalny

W nowym passacie już też się to zmieniło....
  • 0

#14 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:11, 26.01.2010

Podpisuję się pod tym ręcami i nogami, ten czarny jest tragiczny!
Tez mam B92P... (no prawie na pewno;) i paznokciem go można rysować :k
  • 0
"The faster you go, the shorter you are. "

#15 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:41, 26.01.2010

U mnie leży lakier B-94 Midnight Blue Solid i muszę powiedzieć, że dobrze wygląda, ale z daleka i w cieniu :mrgreen:
Mam chyba podobny problem co Wy.
A tak na marginesie: najlepiej wygląda jak jeszcze woda po myciu nie zdąży z niego spłynąć (normalnie aż lśni) :r
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq