Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

panel sterowania szybami VII przed liftem

VII panel sterowania szybami przełacznik przełącznik szyb sterowanie szybami VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#46 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Wrocław, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:33, 07.06.2018

I zawczasu kupic podnosnik szyby. U mnie bylo identycznie, niepotrzebnie wydalem kase na panel, winny byl podnosnik.

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk
  • 0

#47 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 15:41, 07.06.2018

Zawsze na początek jeśli nie daje pradu to można twój rozebrać i zobaczyć co w nim padło, czasami wystarczy przeczyscic styli lub podgiac blaszki...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#48 kacper_zet

kacper_zet
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Sandomierz/Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 03.07.2018

Temat stary, ale moze sie komus jeszcze przyda. Kwestie numerow paneli:
A=sedan, D=tourer, 11=polift, 01=przedlift
SED-G01 - tourer przedlift
SED-G11 - tourer polift (lub SED-307 na koniec produkcji)
SEA-G01 - sedan przedlift
SEA-G11 - sedan polift
Sedan i Tourer roznia sie - jesli Tourer ma klape elektryczna.

Witam,

Orientujecie się może, czy jest różnica pomiędzy panelem z diesla a benzyny ? Mowa o Tourerze z elektryczną klapą.


Pozdrawiam
  • 0

#49 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Wrocław, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:05, 03.07.2018

Nie ma.

Witam,

Orientujecie się może, czy jest różnica pomiędzy panelem z diesla a benzyny ? Mowa o Tourerze z elektryczną klapą.


Pozdrawiam


Sent from my Moto G (5) using Tapatalk
  • 0

#50 Waldip

Waldip
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 19.07.2018

Nie wiem, czy gdzieś to było czy nie, a że znaleźć nie mogę to napiszę/zapytam tutaj.

 

Kupiłem panel sterowania (a jak, od Chińczyków!) po promocyjnej cenie, jakieś 75 zł. 

Podłączam, i prawie wszystko działa. Szyby (oprócz kierowcy - muszę ją jeszcze zweryfikować, czy kabelek przerwany, czy podnośnik/silniczek muszę wymienić) działają, ale nie działa centralny. I za nic w świecie nie da się go zaprogramować (próbowałem i 4 razy, 10, chyba nawet 20 przekręcać, klikać, przekręcać, zgodnie z instrukcją).

 

Pytanie jest następujące:

Jako, że w oryginalnym sterowniku mam połamany przycisk od otwierania szyby kierowcy, to czy da się rozebrać oba panele i podmienić przyciski (z chińczyka do oryginału przycisk, albo i cały panel)? To samo w przypadku panelu z anglika. Oczywiście przenosząc ten zielony panel ze środka z mojego dobrego do tego drugiego. 

 

Czeka mnie rozwiązanie podobnego problemu - jak się okazało mam uszkodzony przycisk szyby kierowcy i muszę pomyśleć o nowym panelu...

Obawiam się, że pojedynczego przycisku nie da się wymienić. Ale przeglądając chińskie wynalazki o jakich piszesz, znalazłem przy jednym z nich (wprawdzie nieco droższym) taki wpis:

 

If you find the remote key couldn't lock/unlock the door, it means the frequence of the receiving module is different from your car. So you can just remove the receiving module from your original switch, then it will work properly. Of course, you need to make sure your original window switch can lock/unlock the door first.

 

 

Wynikało by z tego, że w przypadku problemów z zamkiem centralnym wystarczy przełożyć ze starego panelu moduł odbiornika.

Może w tym Twoim też się tak da?


  • 0

#51 Waldip

Waldip
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:33, 20.07.2018

W sumie widziałem trzy "kategorie cenowe" tego panelu - z proporcjonalnie dużymi różnicami w cenie.
Myślę, że te droższe są zrobione z lepszych materiałów, co sugeruje także ich opis.
  • 0

#52 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 10:14, 02.03.2019

Witam czy udało się rozwiązać problem z chińskim panelem? Też mnie czeka wymiana panel chiński już w drodze.
  • 0

#53 cpu

cpu
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Słupsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:07, 05.04.2019

U mnie podobnie jak u kolegów w tym temacie ale stronkę wstecz czyli nie działa podnoszenie szyby tylnej lewej z panelu kierowcy ale w drzwiach przełącznik podnosi. Rozebrałem panel sterowania szybami od kierowcy w drobny maczek i sprawdziłem przełączniki miernikiem (a w zasadzie suwaki). Podejrzany reagował idealnie jak jego sąsiedzi więc tylko prysnąłem do środka ContactXa i przy okazji wymieniłem spaloną ledkę od przycisku blokowania zamków. W następnym tygodniu biorę się za rozbieranie całego boczku i sprawdzenie całej wiązki :/

Siedzę w elektronice i po obejrzeniu jakości wykonania płytki i przełączników stwierdzam jedno - ratujcie oryginał ile wlezie bo całość solidnie wykonana przez najlepszego producenta Omrona a te chińskie g... na pewno tyle nie wytrzymają co oryginał.


Użytkownik cpu edytował ten post 15:10, 05.04.2019

  • 0

#54 cpu

cpu
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Słupsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 16.04.2019

Przewody w drzwiach wyglądają OK bez przerwań. U Was też kostki w drzwiach zapaćkane jakimś smarem ochronnym ? 

Wymieniał ktoś przekaźnik w panelu z przełącznikami szyb ? Kończą mi się pomysły a chińskiego badziewia nie chcę zamawiać.


  • 0

#55 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Wrocław, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:50, 17.04.2019

Jak cos, to mam lezec w 100% sprawny przelacznik od przedlifta (tourer, elektryczna klapa). Gdyby ktos chcial mozna podjechac  i przetestowac u siebie. Panel nie na sprzedaz, bo w razie czego do polifta tez mi pasuje, sprawdzalem :)


  • 0

#56 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 08:36, 19.04.2019

Mam taki lam problem z tylną szyba że nie da się podnieść z panela kierowcy A w tylnych drzwiach działa kupiłem chiński panel kierowcy i z niego wszystko działa ale nie mogę ustawić centralki wszystkie opisy ustawiania nie działają więc wróciłem do oryginału i wychodzi na to że problem leży w przełączniku kierowcy
  • 0

#57 cpu

cpu
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Słupsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:18, 23.04.2019

Mam taki lam problem z tylną szyba że nie da się podnieść z panela kierowcy A w tylnych drzwiach działa kupiłem chiński panel kierowcy i z niego wszystko działa ale nie mogę ustawić centralki wszystkie opisy ustawiania nie działają więc wróciłem do oryginału i wychodzi na to że problem leży w przełączniku kierowcy

Przełącznik a raczej suwak masz sprawny. Problem leży dalej w elektronice. Poprawiłem wszystkie luty posprawdzałem przejście i niby wszystko OK ale dalej nie działa. Diagnozę trochę utrudnia naniesiona warstwa lakieru ochronnego na laminacie. Hmmm ja się poddałem i zmontowałem wszystko do kupy. Jak zaczną szwankować inne funkcje sterowania to wtedy może skuszę się na chinola. 


  • 0

#58 Olszi37

Olszi37
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 22.11.2019

Cześć. Podepnę się pod ten temat.

Dzisiaj jadąc do domu słyszałem notoryczne "cykanie" ze strony drzwi pasażera z przodu. Próbując wcisnąć przycisk opuszczania szyby pasażera (od strony kierowcy) to nie ruszyła się. Po paru próbach w końcu poszła na dół. Po kolejnym cyknięciu sytuacja się powtórzyła - próba opuszczenia i nic. Wciskając przycisk od strony drzwi pasażera to tez było losowo - działa albo nie działa. Nie wiem czy to problem natury samych kabli czy może też panelu od strony kierowcy. Macie jakieś sugestie? Ktoś też się z tym spotkał?

 

Jak będę miał warunki to dobiorę się do drzwi i obadam bliżej temat.


  • 0

#59 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Wrocław, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 01:32, 23.11.2019

Takie cykanie u mnie bylo z silniczka szyby, jeszcze troche i przestanie calkiem dzialac i to najpewniej na opuszczonej szybie. W gore ma jednak ciezej. Silnik do regeneracji lub wymiany.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • 1

#60 Irrrvv

Irrrvv
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer CM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:04, 18.02.2020

Jak się komuś połamał panel to można rozpiąć tę kostkę i wymienić wierzchni panel z przyciskami. Demontaż samych przycisków bez ich wyłamania z innego zestawu ze względu na ciasne spasowanie bolców w obudowie bez łamania raczej niemożliwe.

 

Panowie, który panel będzie pasował do kombi przedlifta?

 

https://www.amazon.c...&ref=nb_sb_noss

https://www.aliexpre...xt=35750 accord


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, panel sterowania szybami, przełacznik, przełącznik szyb, sterowanie szybami VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq