Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

srodki do pielegnacji czarnej skory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:55, 21.01.2010

chcialbym dowiedziec sie jakie srodki polecacie do pielegnacji czarnej skory, znajmoy namawia mnie na srodki firmy LCK, czy ktos z was z nich korzysta ?
  • 0

#2 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:01, 21.01.2010

Tak, ja używam do czyszczenia skóry ale beżowej i nie w hondzie tylko w innym aucie. Są ok. łatwo usuwa wtarty brud. Nie znam środków zabezpieczających lub pielęgnujących tej marki.
  • 0

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:36, 21.01.2010

http://www.accordklu...highlight=skory
http://www.accordklu...highlight=skory
wystarczy w wyszukiwarke wpisac "skory"
  • 0

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:02, 22.01.2010

Po co kupować jakieś wynalazki.Przytoczę mój wpis w innym dziale:Nawiązując do tematu tydzień temu w Tesco kupiłem balsam do skóry o nazwie ARA za 3.80 zł (białe opakowanie z żółtą nalepką,czerwoną nakrętką o poj.150 ml)Nałożyłem mleczko na szmatkę bez problemu rozsmarowałem i bez wysiłku po chwili spolerowałem.Specyfik nie zostawia żadnych nalotów, plam nie brudzi i utrzymuje ładny połysk, który utrzymuje się już tydzień.Z pełną świadomością polecam ten "drogi"specyfik :mrgreen:Mam go do tej pory i powiem rewelacja.Co wwam szkodzi wydać parę groszy sprujcie,a satysfakcja zadawalająca.Polecam.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:11, 25.01.2010

ZIRCONITE SHIELD - ochrona do skóry
CONCEPT - mleczko czyszczące

Mam jasne i ładnie działa.
kolega użył moich środków na czarne i był bardzo zadowolony. Skóra była matowa.
  • 0

#6 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:33, 26.01.2010

Glinuś, masz rację. Każdy krem zawierający glicerynę w swoim składzie będzie odpowiedni do skóry. Kiedyś skórę konserwowało się tylko tym specyfikiem, a i większość środków do pielęgnacji skóry jest oparta na glicerynie.
Ja stosowałem w aucie środek z turtle czyszcząco konserwujący. Ostatnio używałem go do kremowej kanapy popisanej długopisem, który bez wielkiego wysiłku zszedł. Skóra nabiera świerzego zapachu i dostaje fajnego półpołysku.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:38, 25.04.2010

Jeżeli chesz zadbać o skórę porządnie to polecam lekture strony www.lederzentrum.pl
Co do środków to z tego sklepu polecam Ci Soft Clean, posiada naturalne ph więc nie jest niebezpieczne dla skóry. Nie polecam natomiast środka do utrwalania Leder Versiegelung, u mnie pozostawił na czarnej skórze samugi, które do dzisiaj usuwam, jednak jeżeli smugi Ci nie przeszkadzaja to spełnia on swoja rolę.

Do pielęgnacji czarnej tapicerki mogę polecić dedykowany do niej zestaw np. Gliptone. Bardzo dobre efekty osiągniesz tez Leather Glaze z Swissvax. Nie są to tanie produkty ale bardzo dobrej jakości.

Aha, i nie polecam używać - jak niektórzy tutaj radzą - kremów z gliceryną lub innego rodzaju balsamów do rąk lub ciała ;-) Tapicerka skórzana, w odróżnieniu od skóry ludzkiej nie posiada naskórka dlatego używa się do niej specjalnie przygotowanych utrwalaczy. Najlepiej jak kosmetyki posiadają naturalne ph. W nowym samochodzie nie musisz używać odżywek do skór ponieważ są one garbowane i przez pewien czas środek może się nie wchłaniać pozostawiając ślady lub smugi.

Mam nadzieję, że pomogłem
Pzdr
  • 0

#8 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:52, 27.04.2010

Tak gwoli ścisłości to neutralne pH to lekkie oszustwo:P
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:17, 29.04.2010

pH to lekkie oszustwo:P


napisz cos wiecej o tym oszustwie :-D
  • 0

#10 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:43, 29.04.2010

Zauważ, że wszędzie piszą np. ph 5,5 i obok, że neutralne pH itp. A neutralne pH to 7 :P Wiele ludzi się na tym wykłada i wierzy w magię reklamy.
Kiedyś sprawdzałem dla mydła, które miało być obojętne a pH miało właśnie coś około 5,5-6 :mrgreen:
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:52, 29.04.2010

ja używama tylko i wyłącznie... szarego mydła rozpuszczonego delikatnie w ciepłej wodzie , to moj pierwszy samochód ze skórą, gdy nabyłem to "cudo" zacząłem sie rozglądać, wypytywać,podpytywać...znajomy , leciwy tapicer powiedział mi tylko: żadnej chemii , mleczek, past i innych tego typu wynalazków,,, tak więc posłuchałem , nabyłem szare mydło za całe 3,50 zł :) i jak narazie jest ok
pozdrówka
  • 0

#12 ZURAW

ZURAW
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:22, 29.08.2010

ja używama tylko i wyłącznie... szarego mydła rozpuszczonego delikatnie w ciepłej wodzie , to moj pierwszy samochód ze skórą, gdy nabyłem to "cudo" zacząłem sie rozglądać, wypytywać,podpytywać...znajomy , leciwy tapicer powiedział mi tylko: żadnej chemii , mleczek, past i innych tego typu wynalazków,,, tak więc posłuchałem , nabyłem szare mydło za całe 3,50 zł :) i jak narazie jest ok
pozdrówka


do czyszczenia jak najbardziej to co napisał kolega powyżej, natomiast nie mogę sie zgodzić z kolegą sengin krem do rąk nie nawilża tylko naskórka a całą skórę, podobnie jest w samochodzie. Miałem kilka samochodów ze skórą i używalem tylko kremów/balsamów nawilżających NIVEA, żadnych problemów ze smugami, śladami po kremie. Podobnie wszyscy moi koledzy którzy otrzymali nowe wnetrze skórzane mieli polecenie używania tylko kremów nawilżających, żadnych problemów.
Jeżeli dbasz od nowości o skórę, po kilku latach będzie wyglądała jak nowa.

Aha, i nie polecam używać - jak niektórzy tutaj radzą - kremów z gliceryną lub innego rodzaju balsamów do rąk lub ciała ;-) Tapicerka skórzana, w odróżnieniu od skóry ludzkiej nie posiada naskórka dlatego używa się do niej specjalnie przygotowanych utrwalaczy. Najlepiej jak kosmetyki posiadają naturalne ph. W nowym samochodzie nie musisz używać odżywek do skór ponieważ są one garbowane i przez pewien czas środek może się nie wchłaniać pozostawiając ślady lub smugi.


  • 0

#13 Ranczo

Ranczo
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Puławy i okolice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:chyba 190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:03, 05.09.2010

przepraszam wtrące sie w dyskuje! :-P

Panowie jak na zimę wyczyszcze kremem albo innym chemikadłem moją skóre w aucie to pomoże to przed pękaniem jej w mrozy???
A i jeszcze jedno nic sie jej nie dzieje jak w mróz-20c włącze grzanie siedzeń.
Może banalne pytania zadaje ale to pierwsze auto ze skórką i nie wiem jak ją urzytkować żeby był w dobrym stanie bo teraz jest prawie nówka :-P

podpowiedzcie coś chłopaki!!
pozdr
  • 0

#14 ZURAW

ZURAW
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:17, 14.09.2010

przepraszam wtrące sie w dyskuje! :-P

Panowie jak na zimę wyczyszcze kremem albo innym chemikadłem moją skóre w aucie to pomoże to przed pękaniem jej w mrozy???
A i jeszcze jedno nic sie jej nie dzieje jak w mróz-20c włącze grzanie siedzeń.
Może banalne pytania zadaje ale to pierwsze auto ze skórką i nie wiem jak ją urzytkować żeby był w dobrym stanie bo teraz jest prawie nówka :-P

podpowiedzcie coś chłopaki!!
pozdr


w zimę raczej bym się powstrzymał od kremowania, chyba że raz przez całą zimę ale na pewno nie przy pełnych mrozach.

skórze nic się nie dzieje jak włączysz ogrzewanie, gorzej z Twoimi jajk... ;-)

pozdr
  • 0

#15 Ranczo

Ranczo
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Puławy i okolice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:chyba 190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:03, 14.09.2010

Ty już sie nie martw o moje jaj... :-P

A ja wcale nie będe kremował skórki w zime(mrozy) bo właśnie dzisiaj to zrobiłem w wmiare słoneczny dzień. po całym zabiegu włączyłem jeszcze grzanie na full żeby ładnie wszystko wsiąkło i jest git. Jak pogoda pozwoli to powtórze to jeszcze za miesiąc żebym wiedział na czym siedze :-D

Dzieki za odpowiedz
pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq