Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Szum pracy skrzyni biegow

VIII silnik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:21, 24.11.2015

Może nie demonizujmy, ja tam nie słyszałem o żadnych kończących się przegubach czy sprzęgłach w Acco VIII, przynajmniej w benzynie. Znajomy ma Acco VIII 2.0 z 2011 dobija nim do przebiegu prawie 100tyś km i nic jeszcze nie wymieniał poza normalną esksploatacją w ASO. Wcześniej miałem niemieckie auto i tyle rzeczy mi się popsuło do 100tyś, że masakra normalnie. Z tą skrzynią to myślę, że ten typ tak ma, ale z ciekawością poczytam jak się temat rozwinie. To nie jest idealane auto, pewne wady ma, tak jak np. goliznę w tylnej klapie, jak to pierwszy raz zobaczyłem .... :)


  • 0

#17 jarekdoro

jarekdoro
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Łódź / obecnie w DE
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Liefstyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:35, 24.11.2015

Ja tez nie słyszałem nic złego o sprzęgłach czy przegubach.

A co do mojej skrzyni , dzisiaj temperatura spadła do ok. 0 stopni i biegi wchodziły idealnie , żadnych problemow po prostu jak w masło.  We wcześniejszych autach które miałem było dokładnie odwrotnie im zimniej tym gorzej. Juz nie wiem co jest grane.


  • 0

#18 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:06, 25.11.2015

Panowie czytac ze zrozumieniem !

Generalnie praca skrzyn biegow w hondach jest bardzo komfortowa jednak problem ktory zglosilem dotyczy slyszalnych roznic pracy na sprzegle i bez sprzegla. Slychac ewidentnie lozysko lub lozyska samej skrzyni co jak dla mnie i nie tylko bo ASO Bytom rowniez to potwierdzilo iz jest to dziwne. Z mojej strony prosba od ASO aby ten fakt zglaszac bo moze sie okazac ze bedzie to akcja serwisowa a min wygenerowanie generalnego stanowiska centrali honda co w tym fakcie robic. Wiec dzialac, dzialac a nie tylko czytac a w dodatku bez zrozumienia. Sorry ale cos trzeba w tym temacie robic a nie byc biernym.


Użytkownik mirro32 edytował ten post 17:09, 25.11.2015

  • 0

#19 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 20:29, 25.11.2015

Zgadza się ...nie ma co demonizować .kilka aut nie jest standardem .Siłą rzeczy zawsze się znajdzie jakiś problem w takiej produkcji ...to nie technologia NASA .Trudno żeby każdy model był idealny ...złożony z części poddostawców Japońkich bo Japońskich ale gdzie któraś može mieć wadę .Co nie zmnienia faktu ,że VIII-ka jest bardziej na cenzurowanym niż VII-ka
  • 0
                       

#20 jarekdoro

jarekdoro
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Łódź / obecnie w DE
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Liefstyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:48, 25.11.2015

Czy po wizycie w aso masz gdzieś wpisane zgłoszenie tego problem ze skrzynia? 

Jade na Święta do Polski i i na 28.12 mam termin w aso w Lodzi  i jeśli oni potwierdza ze jest coś nie tak to po powrocie zacznę męczyć niemieckie aso w którym kupiłem auto.


  • 0

#21 madazaw

madazaw
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:mazowsze
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:25, 26.11.2015

Szumią łożyska w skrzyni, ot wszystko. Według mnie należy interweniowac w momencie gdy zmienia sie odgłos skrzyni w momenie przejścia ze swobodnego przespieszania do hamowania silnikiem ( szum narasta).
  • 0

#22 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:36, 26.11.2015

Dzisiaj rano wsłuchiwałem się w swoją skrzynię :), u mnie nic nie szumi, cicho i miękko.


  • 0

#23 MIT

MIT
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Olkusz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXECUTIVE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:35, 24.01.2016

Jestem załamany,słyszałem ją tylko w położeniu neutralnym na wolnych obrotach,a wczoraj się stało, odpalam autko i tak jakoś dziwnie zagwizdało...pierwsze co na myśli to skrzynia i jej sprawdzenie więc wciskam sprzęgło i nasłu*cenzura*ę..cisza,puszczam i słyszę to samo ...zwiększam obroty i słyszę coś podobnego do wiertarki tylko pracującej bardzo cicho..wciskam sprzęgło i cisza,nie ma znaczenia czy silnik rozgrzany czy nie...chyba łożysko na którymś wałku w skrzyni.

  Co robić koledzy???Oddawać autko do naprawy skrzyni?Bo już sam nie wiem,jak zdejmą skrzynię to może i sprzęgło kompletne od razu,co robić ,co będzie mi potrzebne,jakie koszta i gdzie najlepiej w okolicach kraka luba katowic :depresja:


  • 0

#24 stachr

stachr
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:31, 23.02.2016

Witam

Ja mam też ten szum skrzyni na postoju , ginie przy wciśniętym  pedale sprzęgła . W czasie jazdy hamując silnikiem też jest słyszalny , nie jest to mocno głośne , ale słyszalne na wszystkich biegach . Mam przejechane 215kkm  i od jakiegoś czasu zwróciłem uwagę najpierw na inny odgłos skrzyni przy hamowaniu silnikiem, potem na postoju.  Przeguby wewnętrzne miałem wymieniane  przy 190kkm i  przy okazji sprzęgło , tak za jednym razem. Teraz ten szum skrzyni i wygląda mi to na łożysko na wałku głównym , ale  na razie nic nie wymieniam , bo ten szum  przy włączonym radiu jest nie słyszalny tylko moje ucho wyłapało nowy dźwięk.


  • 0

#25 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:23, 02.03.2016

Obiaw szumu na jałowym a ciczy przy wciśniętym pedale sprzęgła to nic innego jak zużyte łożyska w skrzyniy, zresztą jak ktoś już napisał wyżej. Wiem, że temat zaczął się na temat VIII gena ale pytanie tylko mam, czy ktoś to już wymieniał w VII bo znaleźć nie mogę.
  • 0

#26 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:32, 04.03.2016

Obiaw szumu na jałowym a ciczy przy wciśniętym pedale sprzęgła to nic innego jak zużyte łożyska w skrzyniy, zresztą jak ktoś już napisał wyżej. Wiem, że temat zaczął się na temat VIII gena ale pytanie tylko mam, czy ktoś to już wymieniał w VII bo znaleźć nie mogę.


Witam,

Ale jak rozumiec "zuzyte" lozysko w samochodzie z przebiegami kilka tyskm ?
To chyba zart. Efek odglosu pracy skrzyni slychac juz po opuszczeniu salonu a takich przypadkow znalazlem kilka + potwierdzenie ASO iz sprawdzali u innych klientow i jest podobnie :(
  • 0

#27 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 20:40, 04.03.2016

Wychodzi na wadę :(


  • 0

#28 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:08, 04.03.2016

Ale jak rozumiec "zuzyte" lozysko w samochodzie z przebiegami kilka tyskm ?


Nie mam pojęcia jak takie rzeczy mogą się dziać w samochodach z bardzo małymi przebiegami. Pisząc mojego powyższego posta miałem na myśli accordy VII generacji gdzie przebiegi dobijają już 200tyś km albo i nawet duzoooo więcej. Temat słabej jakości łożysk w skrzyni jest powszechnie znany przez użytjowników civiców 7dmej generacji. Na forach civiców często mowi się o wymianie łożysk i ich krótkom żywocie. Chciałem znaleźć jakiś manual jak i co po kolei robić ale nie znalazłem, chyba nikt nie zmieniał jeszcze łożysk w skrzyni accorda VII gena :(

Użytkownik JANKES3 edytował ten post 22:10, 04.03.2016

  • 0

#29 yotomeczek86

yotomeczek86
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:CM7
  • KM:160
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:30, 04.03.2016

Jeśli sobie skrzynia szumi, to ja bym się jakoś mocno tym nie przejmował, gorzej jakby biegi nie wchodziły itp - niestety to nie są już te super trwałe hondy z lat 90, i trzeba się przygotować że jednak coś może być na rzeczy ze słabą jakością łożysk. Sama ich wymiana nie należy raczej do mega skomplikowanych rzeczy - mimo wszystko lepiej oddać komuś kto coś takiego robi. Remont skrzyni zamknie się pewnie w około 1500zł.  Jeśli chodzi o wsteczny, nie ma synchronizatora i dlatego zgrzytnięcie jest ( norma w hondach)
 


  • 0

#30 h1tman

h1tman
  • Forumowicz
  • 763 postów
  • Skąd:Łódź/Piotrków Trybunalski
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 18:06, 05.03.2016

Nie wiem jak inne ale moja skrzynia u2n4 z 6gen ma synchronizator wstecznego.

Wysłane z mojego One S przy użyciu Tapatalka
  • 0

9beb182d56bbdabb4ef8a1c5125f16bca600ed0a






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, silnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq