Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Szum pracy skrzyni biegow

VIII silnik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:04, 17.11.2015

Witam.Mam watpliwosci co do pracy skrzyni biegow z przebiegiem 8000km ale moje obserwacje tego zachowania byly niemal od samego poczatku.Problem polega na slyszalnej roznicy pracy na sprzegle i na luzie. Szym slyszalny jest na luzie czyli jak pracuje skrzynia a nie lozysko oporowe. Dodatko im wyzsze obroty np stale 1500rpm i naprzemian praca sprzeglo/luz slychac bardziej roznice odglosu.Do weryfikacji nastapilo gdy mialem cisze w samochodzie poniewaz wlaczenie np wentylatora zaglusza efekt. Czy Wy rowniez tak macie ? Bo wg mnie to dziwne. Prosze o opinie, sprawdzenie poniewaz temat jest ciekawy.

Użytkownik mirro32 edytował ten post 22:09, 17.11.2015

  • 0

#2 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 08:32, 18.11.2015

Bardzo dziwna historia w takim młodym roczniku, często spotyka się szumienie łożyska na głównym wałku skrzyni biegów ale w kilkunastoletnich Civic'ach i czasami tylko w Accord'ach.


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#3 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:41, 18.11.2015

Własnie dlatego zgłosiłem problem do dyskusji jednak małe zainteresowanie. Mysle że dobrze by było gdyby ktoś to sprawdził u siebie na swoim przykładzie. Efekt jest słyszalny a najlepiej jak pisałem gdy predkosc obrotowa jest ustawiona na ~1500rpm i sprawdzamy naprzemiennie wysprzeglanie (tylko przed tą procedurą należy wyłączyć nawiewy, radio itp).

Efekt ten codziennie rano denerwuje mnie gdy jest chłodno a sinkin pracuje na ssaniu i ma zwiekszone obroty.


  • 0

#4 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 09:50, 18.11.2015

Większość ma sprawne skrzynie biegów i nikt nie słyszy takich różnic w odgłosach spod maski nawet w 10-letnich autach, polecam podjechać do ASO na diagnostykę może to jest jakaś wada fabryczna tego egzemplarza ?


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#5 jarekdoro

jarekdoro
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Łódź / obecnie w DE
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Liefstyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:36, 18.11.2015

No to jest nas dwóch. U mnie jest podobnie choć nie sprawdzałem na wyższych obrotach ale przy normalnych, szum jest słyszalny dość wyraźnie. Generalnie wydaje mi się ze od początku ta skrzynia działa nie tak jak powinna. Jest jeszcze kilka innych rzeczy związanych ze skrzynia które mnie strasznie denerwują  (opisałem je poście: Głośna skrzynia biegów). Teraz nie mam czasu jechać do aso ale na pewno będę to zgłaszał. 

Do mirro32 masz jakies inne problemy ze skrzynia ?


  • 0

#6 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:02, 18.11.2015

a sprawdziliście w innych egzemplarzach? Może ten typ tak ma, jak się kupuje nowy samochód to sie ma duże oczekiwania, ze wszystko będzie naj. Ja sie tez spodziewałem, ze kilka rzeczy będzie lepiej, ciszej, bardziej miękko pracowało, a tak nie jest. Accord to nie jest szczyt możliwości Hondy, jest jeszcze Legend, są Acury ( accord niby tez Acura).
  • 0

#7 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 21:37, 18.11.2015

U mnie też słychać szum i jest ok.Wszystko działa poprawnie


  • 0

#8 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:16, 18.11.2015

Do Jarekdoro.
Z dziwnych objawow to ewentualnie bardzo dziwna praca na wstecznym. Szczegolnie jak jade na wstecznym i wysprzegle (chrobotanie i zgrzytanie ) jakby sie skrzynia mielila. Trzeba przyznac ze Honda to sie ma z tymi skrzyniami bo to nie moja pierwsza hania a kazda miala cos ze skrzynia. A to lozyska a to problem wstecznego. Jednak sama praca jest precyzyjna i niemal idealna. Ale te odglosy zapewne pracy lozyska skrzyni biegow nie daja wysokiej noty Accorda generacji VIII.

Dzisiaj bylem w ASO i powiem tak:
Wg.nich odglos jest slyszalny ale nie otrzymali dotychczas tego typu zgloszen i jestem nr 1. Na obecna chwile beda monitorowac prace Accorda kazdego ktory bedzie na serwisie aby poglebic informacje w tym temacie. Jednak sie nie wypierali "jest slychac i tyle".
Stwierdzili rowniez iz jesli to cos nienormalnego to wymienia mi komplet lozysk jednak ja wole byc pewny ze to cos jest nienaturalne a nie jest to normalna praca. Rozbieranie skrzyni to nie wymiana zarowki a co poskladala fabryka tego sie nie dotyka-takie motto. Poczekam na ich opinie i napewno sie nia podziele.

Prosze zainteresowanych o podobne dzialania w tym temacie tj.
1.kontrola na obrotach~1500rpm i praca sprzeglem (sluchanie roznic)
Informacja do wszystkich bo jak przyznalo ASO moze sie to przerodzic w akcje serwisowa dla ACC VIII

Użytkownik mirro32 edytował ten post 22:25, 18.11.2015

  • 0

#9 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:44, 18.11.2015

Mnie też skrzynia hałasuje na wstecznym, moim zdaniem trochę za glośno, na początku mi to przeszkadzało bo wydaje mi się, że w poprzednim aucie miałem ciszej, ale teraz nie zwracam na to uwagi. Z drugiej strony tak maślanej i cichej skrzyni przy normalnej pracy ńie spotkałem jeszcze w innych samochodach. Nie wiem czy to zasługa tego, że Accord ma coś wspólnego z Acura, czy to, że jest made in Japan, ale to najlepsza skrzynia w Hondzie sprzedawanej w UE. Niedawno instalowali mi kilka rzeczy w aucie i 2h snułem sie po salonie macając rożne Hondy, skrzynie mają fajne, ale żadna ńie ma tej klasy co Accord, podobnie jest ze sprzęgłami. Ogólnie jest duża różnica w jakości między Acco a resztą Hond na ich niekorzyść.
  • 0

#10 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 23:09, 18.11.2015

U mnie wsteczny bez zarzutu bez niepokojących dzwięków


  • 0

#11 MIT

MIT
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Olkusz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXECUTIVE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:31, 19.11.2015

U mnie też na zimnym słychać szum na "luzie" a gdy wcisnę sprzęgło jest cisza,obroty koło 1300
  • 0

#12 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 19.11.2015

No to mamy ciekawe obserwacje ktore chyba sa standardem na ktory nikt albo prawie nikt nie zwracal do tej pory uwagi. Ciekaw jestem co na to ASO ? Ja temat zglosilem o czym juz informowalem jednak same ASO o takich zachowaniach skrzyni nie wiedzialo co dla mnie jest dziwne biorac pod uwage nasze spojne obserwacje i opinie. Szkoda ze tak malo jest opinii innych forumowiczow ale....
Mam plan zadzwonic do ASO za kilka dni i spytac co po mojej wizycie udalo im sie ustalic by nie zostawic problemu w ciszy. To nie jest zarowka ktora sie wymienia od tak gdzie samochod jeszcze jest na gwarancji.
  • 0

#13 jarekdoro

jarekdoro
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Łódź / obecnie w DE
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Liefstyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:43, 19.11.2015

Dzisiaj rano sprawdziłem i po odpaleniu szumi prawie tak samo , może na wyższych obrotach ciut głośniej. 


  • 0

#14 Darioo

Darioo
  • Forumowicz
  • 4 postów
  • Skąd:Wawa
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:38, 24.11.2015

U mnie tez jest roznica przy wcisnietym i przy wycisnietym. Szczegolnie na zimnym. Ale pamietam, ze od poczatku zwrocilem na to uwage. Jakos mi to za bardzo nie przeszkadzalo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#15 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 10:28, 24.11.2015

A ciekawe czy w CRV 2.0 2012- jest taka sama skrzynia i ten sam problem z szumieniem łożysk skrzyni biegów  ?

 

Słyszy się, że w 8.genie szybko kończą się sprzęgła i przeguby a tutaj jeszcze dochodzą problemy ze skrzyniami, nie brzmi to zachęcająco dla osób chcących zmienić 7. na 8. gen'a ...


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, silnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq