Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

BÅ‚ad komunikat Dvd disc is reading an error

VII

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Art2d2_*

Guest_Art2d2_*
  • Guests

Napisano 22:43, 29.05.2019

Cześć, czy w tym wątku znalazł ktoś jakiś serwis w Warszawie który zajmuje się czyszczeniem lasera? Nie mam czasu sam tego rozbierać


  • 0

#17 Guest_Art2d2_*

Guest_Art2d2_*
  • Guests

Napisano 18:18, 19.04.2020

Nie wiem czy komuś to się jeszcze może przydać, zauważyłem w swojej Hani pewną zależność działania płyt nawigacji od czasu eksploatacji danej płyty DVD-R-DL, po roku nawigacja wywalała błędy, wyjąłem płytę z napędu, nagrałem ponownie duplikat i na świeżej działa jak dawniej, tak jakby nagranie na biurowej nagrywarce było zbyt "słabe" w stosunku do płyt fabrycznych


  • 0

#18 tsuliga

tsuliga
  • Nowy
  • 18 postów
  • SkÄ…d:Trzebnica
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Honda CRV 2, executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:4rwd
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:41, 09.07.2020

wiem, że temat stary i wielokrotnie mielony, ale czy ktoś poza cysczeniem laser, wypalaniem nowej płyty lubmontażem nowego czytnika dvd dawał do naprawy sam laser? Ja laser u siebie czyścięłm i lipa, nadal to samo, płyty jeszcze nie wypalłem, bo nie jestem klubowiczem i nei mma tam dostępu :) a zawartość płyty dvd jest widziana przez napęd na moim laptopie, sądzę więc, że winowajcą jest głowiczka lasera.


  • 0

#19 Luke1008

Luke1008
  • Nowy
  • 7 postów
  • SkÄ…d:Gdynia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:57, 14.01.2022

DopiszÄ™ siÄ™ do tematu z moim problemem.

Jakiś czas temu definitywnie padł mi laser (po dwóch czyszczeniach na przestrzeni lat). Po przeczytaniu wielu wątków postanowiłem wymienić czytnik. Kupowałem już dwa czytniki przedliftowe i oba mi nie zadziałały. Sprzedawcy zapewniali, że są ok. Rzeczywiście starały się czytać płyty ale ostatecznie wyskakiwał komunikat "disk error". Używałem płyty oryginalnej wersja 2.03 oraz nagrywanych najnowszych dla przedlifta: West i z dogrywaną Polską. Wziąłem też pod uwagę wersję silnikową- mam diesla i szukałem czytników z diesla.

Może coś pominąłem? Czy po wymianie czytnika trzeba zrobić jakiś "reset" (np. wypiąć klemę od akumulatora czy coś podobnego)?

Nie zależy mi na jakichÅ› aktualnych mapach, tylko żeby wyÅ›wietlacz miaÅ‚ swojÄ… funkcjonalność. Poza tym lubiÄ™ seryjne oryginalne wyposażenie, wiÄ™c chiÅ„skiego zamiennika nie planujÄ™. Kolejnym krokiem bÄ™dzie zakup poliftowego czytnika i przeÅ‚ożenie samego dvd, albo poszukiwanie caÅ‚ego kompletu poliftowego ale nie w wersji brytyjskiej.  Ten system to jakiÅ› niewypaÅ‚. DziÄ™ki za wszelkÄ… pomoc.


  • 0

#20 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 13:14, 15.01.2022

DopiszÄ™ siÄ™ do tematu z moim problemem.
Jakiś czas temu definitywnie padł mi laser (po dwóch czyszczeniach na przestrzeni lat). Po przeczytaniu wielu wątków postanowiłem wymienić czytnik. Kupowałem już dwa czytniki przedliftowe i oba mi nie zadziałały. Sprzedawcy zapewniali, że są ok. Rzeczywiście starały się czytać płyty ale ostatecznie wyskakiwał komunikat "disk error". Używałem płyty oryginalnej wersja 2.03 oraz nagrywanych najnowszych dla przedlifta: West i z dogrywaną Polską. Wziąłem też pod uwagę wersję silnikową- mam diesla i szukałem czytników z diesla.
Może coś pominąłem? Czy po wymianie czytnika trzeba zrobić jakiś "reset" (np. wypiąć klemę od akumulatora czy coś podobnego)?
Nie zależy mi na jakichś aktualnych mapach, tylko żeby wyświetlacz miał swoją funkcjonalność. Poza tym lubię seryjne oryginalne wyposażenie, więc chińskiego zamiennika nie planuję. Kolejnym krokiem będzie zakup poliftowego czytnika i przełożenie samego dvd, albo poszukiwanie całego kompletu poliftowego ale nie w wersji brytyjskiej. Ten system to jakiś niewypał. Dzięki za wszelką pomoc.

Co zrobiłeś z tymi nie działającymi czytnikami?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#21 Luke1008

Luke1008
  • Nowy
  • 7 postów
  • SkÄ…d:Gdynia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:46, 16.01.2022

Co zrobiłeś z tymi nie działającymi czytnikami?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Korzystałem z 14 dniowej gwarancji rozruchowej i odsyłałem czytniki.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq