Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Boks dachowy

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:37, 07.10.2015

Jesteśmy już co prawda po sezonie wakacyjnym, ale to chyba dobry moment na "złapanie, wyszukanie okazji". Chciałbym wyposażyć swoje kombi w boks dachowy (mam relingi),  podpowiedzicie na co zwrócić uwagę przy zakupie, a może jest jakiś szczególny model dedykowany. Boks jak boks używany ma być 1-2 w roku wiec cena raczej gra rolę.


  • 0

#2 rem1k

rem1k
  • Klubowicz
  • 595 postów
  • Skąd:DE/PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:35, 07.10.2015

Skoro cena gra rolę to dużego pola manewru nie masz. Ważne żeby był z dwóch stron otwierany. Jakość montażu, estetyka, zamki.
  • 0

#3 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:11, 08.10.2015

Cena gra rolę, ale nie jest głównym wyznacznikiem, zawsze można poszukać czegoś używanego.

Pytanie czego szukać? Nikt z kolegów nie "dotykał" tematu, polećcie model. Zamawiał bedę internetowo więc jakość montażu, estetyka trudna do określenia po zdjęciu, stąd pytanie na forum.

 

Czy taki boks dachowy ma dopuszczalną prędkości max auta?


  • 0

#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:20, 08.10.2015

Hej :)
Napisz coś więcej o potrzebach, bo np. box którym chciałbyś wozić narty nie musi być szeroki, ale musi być długi... czyli - chcesz box o jakich wymiarach (choćby mniej więcej)?

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#5 fotografiks

fotografiks
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:F23
  • Wersja:LX
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:VI Coupe / IV Saloon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:36, 08.10.2015

Thule, Mont Blanc ...

Skoro szukasz używki, która ładnie wygląda to jedziesz na allegro po tych nazwach - coś wyszukasz... 

 

Miedzy czyms konkretnym a lipa jest wiele różnic... 

Od samego zamka, po patent mocowania, silowniki lub patent trzymający "w otwarciu" klape itp itd... 

W Mont Blancu do kompetu sa fajne haki wycielone pianka do powieszenia na scianie.

 

Auto sprzedasz box zostanie wiec kup coś porządnego :) przetestowane przez ADAC

 

Prędkość będziesz miał podana w instrukcji ... pewnie cos w granicach 130-150 km/h

Z Mont Blanc`iem darliśmy stałą prędkością przez pare godzin 150km/h i szło stabilnie - przy wyższej prędkości bardzej go słychać... wiadomo trzeba być swiadomym ze na dachu coś jest... 

 

Masz relingi, ale do nich belki poprzeczne pod boxa też polecam kupić porządne:) czytaj THULE :)  tez Ci zostana nawet jak pchniesz auto :)

Ładnie to wygląda i naprawdę nie ma problemów z montażem i wdziecznie to wszystko działa :)


Użytkownik fotografiks edytował ten post 13:55, 08.10.2015

  • 0

Wysłano z Elektrim RWT CB-740


#6 MIT

MIT
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Olkusz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXECUTIVE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:53, 08.10.2015

Witam.
Posiadam taki box od 4 lat.Rzeczy które mi się podobają w nim a może są na wyposażeniu każdego ,tego nie wiem to:
-jest otwierany z dwóch stron
-kluczyka nie da się wyjąć jeżeli nie zamkniesz boxa tzn.nie zaryglują się trzy zamki,tak że masz pewność że jedziesz z zamkniętym boxem
-taśmy ściągające wewnątrz do bagażów żeby nie latały przy hamowaniu czy przy przyspieszaniu
-super mocowanie do bagażnika bazowego tzn.nie potrzeba żadnych kluczy,montaż polega na ustawieniu boxa na belkach i zaciśnięcie czterech obejm na nim poprzez kręcenie pokrę teł do pierwszego ich kliku są one tak jakby z dynamometrem
Długość mojego to 175 cm a narty mam 170 tak že wchodzą,ale do nart mam osobny uchwyt.
Prędkość max. w instrukcji to 130 km/h
  • 0

#7 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:01, 08.10.2015

ja mam jakiegoś "no name" może estetyką i mocowaniami nie powala ale kosztował nowy 50 zł :)

mam go już parę lat - jak jeździm na deski to wchodzą do niego dwie deski w pokrowcach + cały osprzęt i ubrania

prędkości ok 100-120 km/h

ten sezon to będzie jego pierwszy z Acco (wcześniej jeździł na Ferio) ale mam nadzieję że nie ostatni

wiadomo, że gdybym miał lużne 2 tyś zł to bym kupował Thule ale póki co nie mam a z obecnego jestem zadowolony :)


  • 0

#8 michal2014

michal2014
  • Forumowicz
  • 487 postów
  • Skąd:Rzeszów RZE / Norwegia
  • Silnik:3.0
  • Wersja:A6 C6 ABT
  • KM:300+KM 600Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:39, 08.10.2015

50zł?! Dobrze napisałeś czy zgubiłeś 0? Bo za taką cenę to jak za darmo.


  • 0

Patrz w lusterka... Forumowicze są wszędzie.

 

IMG_20150814_172720.jpg


#9 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:47, 08.10.2015

50zł?! Dobrze napisałeś czy zgubiłeś 0? Bo za taką cenę to jak za darmo.

 

nie nic nie zgubiłem :) kosztował mnie całe 50 zł (nowy w kartonie) :-P

tak jak pisałem - może najpiękniejszy nie jest i nie ma bajeranckich zaczepów do belek poprzecznych ale spełnia swoje zadanie w 100% i to najważniejsze


  • 0

#10 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:08, 09.10.2015

Dzięki za odpowiedzi.

 

Jeszcze jedno pytanie: belki poprzeczne są uniwersalne, czy trzeba je kupić pod boksa?


  • 0

#11 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:01, 09.10.2015

Dzięki za odpowiedzi.

 

Jeszcze jedno pytanie: belki poprzeczne są uniwersalne, czy trzeba je kupić pod boksa?

 

ja jak kupowałem belki to pan mnie pytał jakie mocowanie ma boks więc coś w tym jest że jedno musi być dopasowywane do drugiego


  • 0

#12 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:28, 09.10.2015

Hej :)

Jeszcze jedno pytanie: belki poprzeczne są uniwersalne, czy trzeba je kupić pod boksa?

Generalnie belki poprzeczne są uniwersalne (mogą służyć do montażu uchwytów rowerowych, boxów i innych), ale od tego jakie kupisz te belki, mogą być uzależnione późniejsze zakupy...

Te mogą być standardowe (zwykłe belki o profilu prostokąta), do których wszystko mocujesz na obejmy (cybanty) lub z rowkiem, gdzie wszystko mocujesz na wsuwki, chociaż pewnie część z tych drugich da się też na obejmy (oprócz tych wyjątkowo szerokich)...

Poczytaj - jest tego sporo w sieci...jeśli będziesz belek używał tylko z boxem - kup cokolwiek, jeśli będziesz używał jeszcze np. do uchwytów rowerowych, czy nawet jeździł z samymi tylko belkami (z lenistwa, czy innych powodów) wówczas warto zainwestować w bardziej aerodynamiczne, bo te standardowe już od 90-100km/h mocno zaczynają hałasować...

'Nie miała baba kłopotu...'

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#13 Wawik

Wawik
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Zdunska Wola
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:36, 24.07.2017

Odgrzeję trochę kotleta. Przymierzam się do zakupu trumny. Zależy mi najbardziej na jej pojemności i możliwości szybszej jazdy (przynajmniej 150km/h) Sporadycznie będę woził sprzęt narciarski. No i obustronne otwieranie. A może są jeszcze jakieś przydatne funkcje? Wozi ktoś z was fajną trumnę?
  • 0

#14 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 15:07, 25.07.2017

Hej :)
Ja używam Taurusa Xtreme 400 (otwierany jednostronnie, ale w wersji 450 jest też wersja dwustronna)i mogę polecić...
Co prawda używam tylko zimą na narty, ale daje radę i nie jest głośny...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#15 okonek

okonek
  • Klubowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:36, 25.06.2018

Witam,

wybieram się z rodziną na wakacje i cięzko będzie nam sie pomieścić z dwójka dzieciaków i dlatego kompletuje bagażnik na dach. Bagażnik czyli baza już mam i teraz dylemat nad boxem... Box poprostu ma być funkcjonalny ... nie z przeznaczeniem na narty ale po prostu na bagaże itp.  Macie może jakiś propozycje ?? coś za nie za dużego itd ? Mój budżet to +- 1000zł . Dajcie znać jak macie jakieś zdanie.

Pozdrawiam


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq