Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

VIII Rezonans

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 13:33, 06.10.2015

Pojawił mi się taki dziwny objaw.

Na postoju  nie ważne czy ma wrzucone P,D,R,N pojawia mi się taki dziwny dźwięk przypominający dziurkę w wydechu.

Ja się wyjdzie na zewnątrz to go nie słychać jest tylko w kabinie. Wygląda to jakby pojawiał się jakiś dziwny rezonans.

Dzisiaj byłem u gościa od tłumików mówi że wydech jest OK, więc rano jeszcze zrobiłem regulację zaworów.

Nic nie pomogło i teraz pytanie co to może być, jak dodam lekko gazu tak na 800-900 dźwięk ustaje, jak obroty spadają do 650 od razu pojawia się to dziwne dudnienie/pierdzenie/wibracja.

Mój silnik to 2,0 benzyna. Podejrzewam przednią podusze podciśnieniową ale jak ją sprawdzić...? dwa dni temu tego nie było.

 

 


  • 0

#2 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:28, 09.10.2015

A wiec padła przednia podciśnieniowa poduszka silnika. W przyszłości gdyby komuś na wolnych obrotach tak pókało jakby wydech lekko dotykał nadwozia to właśnie ta poducha takie daje obiawy. W przyszły piątek jadę na wymianę do ASO.
  • 0

#3 MIT

MIT
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Olkusz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXECUTIVE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:31, 25.08.2023

Od miesiąca walczyłem właśnie z identycznym problemem…. basowy pomruk silnika na wolnych obrotach ale tylko i wyłącznie w kabinie,na zewnątrz cisza, sprawdziłem wszystko od góry do dołu… nic a nic nie buczy brak objawów nieszczelności złącza elastycznego, itp w przedniej części silnika bo z tamtąd słychać basowy pomruk ale powtarzam tylko w kabinie…jak dodam minimalnie gazu nawet o 50,100 , to bas znika i jest totalna cisza w kabinie…
I dobrze że natrafiłem na Twój post😀
Zacząłem szukać tej poduszki i przewodu który do niej idzie ,no i znalazłem wraz z elektrozaworem który steruje podciśnieniem do tej poduszki.Pomyślałem ze zdejmę przewód z elektrozaworu i czy będzie różnica, ale ciężko było go zdając a bałem się go urwać lub w jakiś sposób uszkodzić wiec wyjąłem wtyczkę od tego elektrozaworu i nastała cisza w kabinie, totalna cisza,ponownie ją włożyłem i znowu basowy dźwięk wolnych obrotów,wyjąłem ponownie i cisza😎
Teraz pytanie czy można jeździć z odpiętą wtyczką od tego elektrozaworu,a zaznaczam że nie widzę różnicy w pracy silnika tak na postoju jak i w jeździe oprócz oczywiście ciszy,nie ma też różnicy w typu większe wibracje itp.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq