Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Faktyczna liczba folderów obsługiwana przez zmieniarki XCarlink, NVOX, Yatour, ...

VII folery xcarlink yatour nvox connects2

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:20, 27.09.2015

Cześć!

Chciałem zapytać Was jaką liczbę folderów obsługują Wasze "zmieniarki" (XCarLink, Yatour, NVOX, ...) - mógłby ktoś sprawdzić w praktyce czy obsługują np. 20-50 folderów i podzielić się tą informacją na forum?

Byłbym wdzięczny za krótki test zachowania zmieniarki po załadowaniu jej wieloma folderami (czy są obsługiwane, czy da się zmieniać je wtedy z kierownicy, pojawiły się jakiekolwiek problemy, itd.).

Zastanawiam się nad wyborem modelu, skłaniałem się już ku Yatourowi, ale informacja o 99 obsługiwanych przez NVOX w Accordzie folderach sprawiła, że zacząłem mocno myśleć o NVOXie - byłaby to wielka przewaga tej zmieniarki nad pozostałymi (nie byłbym ograniczony do 6-12 folderów, a mógłbym przełączać się pomiędzy wieloma albumami, wrzucając ich na kartę nawet kilkadziesiąt).

Niestety nie jest to w pełni potwierdzone przez kolegę Grooves-a, z kolei kolega Misiek123 używa NVOXa w Accordzie VIII generacji (być może zachowuje się w nim inaczej ze względu na inny typ radia) - ciekaw jestem bardzo jak zachowują się tak naprawdę NVOX i inne zmieniarki w Accordzie VII generacji (kupowałbym zmieniarkę do Accorda 2007 z radiem Premium Sound System i zmieniarką na 6 CD).

 

Niestety informacje podawane przez sprzedawców na aukcjach wymienionych poniżej zmieniarek nie są spójne ze spostrzeżeniami niektórych użytkowników Forum (sprzedawcy wrzucają standardowy opis, nie znając szczegółów):

NVOX

  • Grooves, Accord 2006, http://www.accordklu...-nvox/?p=602110
    "Też takowy posiadam. Obsługuje do 99 folderów i co ciekawe w folderze może być nawet 200 utworów, ale np 101 utwór czyta jako 01 nasze wyświetlacze nie mają poprostu przewidzianej trzy cyfrowej liczby"
  • Misiek123, Accord 2009, http://www.accordklu...-nvox/?p=602345
    "U mnie maksymalnie 99 folderów po 99 utworów, jak z ciekawości wrzuciłem do "zapchanego" (już było 99 utworów) folderu jeszcze kilka plików, to nie chciało mi odczytać. Kończyło się na ostatnim który był do tej pory i zaczynało od początku, tj. od faktycznie pierwszego utworu"

XCarLink

  • Mikołaj, Accord 2007, http://www.accordklu...ka-mp3/?p=20436
    "Nawiasem mowiac, kupujac urzadzenie, napisane bylo, ze w hondzie obsluguje do 6 katalogow. W instrukcji od samochodu napisali, ze radio obsluguje zmieniarki na 6 lub 8 plyt. Ale ciekawilo mnie co bedzie jak zrobie wiecej. Mam 9 i wszystko dziala. Podejrzewam, ze zadziala maks jaki podaje producent xcarlinka, czyli 12, bo wyswietlacz w radio potrafi wyswietlac 2 cyfry."
  • lettki, Accord 2004, hhttp://www.accordklu...ka-mp3/?p=47448
    "ok na 6 cd wszystko działa poprawnie na 8 zaczyna ślepnąć i nic nie widzi"
  • Anonim, http://www.accordklu...ka-mp3/?p=47854
    "Serio lettki na cd06, a Mikołaj na cd09 kończy Wam odtwarzać XCL? U mnie działa do cd11..."
  • Mikołaj, Accord 2007, http://www.accordklu...ka-mp3/?p=47859
    "mam poprostu zrobione 9 i nie robilem wiecej. Pisalem kiedys, ze prawdopodobnie zadziala do 12, czyli tyle do ilu "liczy" radio. Jak polaczalem XCLa i zanim przeczytal SD(tak mysle), szybko przyciskalem disc+ i po 12 licznik sie "przekrecil""
  • lettki, Accord 2004, http://www.accordklu...ka-mp3/?p=48911
    "mi na 8 nic nie chciał czytać nie wiem może coś źle zrobiłem ale jak zmieniłem na 6 katalogów zaczeło działać jak należy - jeszcze się pobawie jak znaje czas narazie w każdym katalogu po 99 utworów to i tak jest git."

Connects2

  • Calzone, http://www.accordklu...a-mp3/?p=118389
    "działa, 6 CD + 12 katalogów z xcarlinka, między źródłami przełącza się przyciskiem CD/AUX, oryginalna zmieniarka występuje jako "CD", a xcarlink jako "CDC""

Yatour

  • Michal21071984, Accord 2003, http://www.accordklu...oblem/?p=665912
    "Mój Yatour odtwarza 7 folderów a utworów to nawet nie wiem dokładnie ile mam"
  • saracynek, Accord 2005, http://www.accordklu...oblem/?p=665914
    "ja obecnie mam 10 albo 11 folderów, więcej na razie nie próbowałem. Wszystko działa "
  • lv10, Accord 2003, http://www.accordklu...-nvox/?p=684628
    "Odtwarzanie większej liczby folderów i utworów w Yatour została chyba z czasem poprawiona. Nie wiem jak to ma się do Hondy, ale swego czasu jak się orientowałem się w zmieniarkach mp3 do Toyoty Avensis, to jeden forumowicz z forum Avensis ściągał Yatoury. I obsługiwały mu 99 folderów po 999 utworów w każdym - on miał nawet w Avensis T22. I pisał, że nie znał Avensis, która nie obsługuje 99 folderów i 999 utworów. Twierdził nawet, że w niektórych modelach, począwszy od T25 była możliwa obsługa tagów ID3."
  • Koshnens, Accord 2005, http://www.accordklu...anger/?p=648606
    "O ilość folderów mnie nie pytaj, mialem max z 8-10... Często zmieniam muzykę."

 

Dziękuję!


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:35, 27.09.2015

Hej :)
Sprawdź od tego miejsca Podłączenie zmieniarki mp3 np. Xcarlink - tutaj masz aktualniejsze informacje...
Nowy Yatour (czy jego klon jak jest w moim wypadku - Zmieniarka Dexo mp3) czyta na pewno 16 katalogów po 99 utworów...
 
Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#3 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:30, 27.09.2015

Dziękuję Wam Panowie za szybkie i rzeczowe odpowiedzi!

 

Nie wiem dlaczego nie trafiłem na wątek cytowany przez Statom-a, przeglądałem różnych wątków na kilku forach mnóstwo, a bardzo dużo wyjaśnia w temacie Yatoura :)

Wychodzi na to, że nowe Yatoury obsługują 16 folderów (to już spory postęp w porównaniu z opisywanymi sześcioma).

 

Opcja z Densionem jest ciekawa, będę musiał i nad tą zmieniarkę się zastanowić.

 

Jeśli okaże się, że komuś udało się zmusić NVOXa (w Accordzie 2003-2007) do pracy z większą niż 16 ilością katalogów - kupię go bez wahania

Nie będzie wtedy problemów z wyświetlaniem aktualnego folderu i będzie się chyba też dało - jeśli się nie mylę - zmieniać foldery z kierownicy przez dłuższe naciśnięcie przycisku "przód"/"tył".

 

Jeśli NVOX działa z maksymalnie 16 folderami, trzeba będzie pomyśleć nad Densionem i zignorować jego ograniczenia.

Minusem pewnym będzie też to, że - jak podejrzewam - nie da się wnim zmieniać folderów z poziomu kierownicy?.

Calzone, jak oceniasz samą zmieniarkę Dension - widzisz więcej wad?

Podejrzewam, że nie ma tu kłopotu ze wznawianiem tego samego utworu po wyłączeniu zapłonu czy z głośnością odtwarzanych utworów?

 

Pozdrawiam!


  • 0

#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 18:54, 27.09.2015

Hej :)
Ot spryciula z tego Mirka - bardzo fajny pomysł i sprytne rozwiązanie... niby się u mnie wyświetlają n-ry folderów, bo jest ich tylko 16, ale wtedy nie musiałbym patrzeć na wyświetlacz...
Jeśli nie masz nic przeciwko, to być może skorzystam z Twojego pomysłu...

Pozdrawiam serdecznie
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#5 mrc

mrc
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Katowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:58, 27.09.2015

Jest jeszcze jedna opcja, czyli gromaudio. Kupowałem od jakiegoś dystrybutora w Niemczech. Zaletą jest integracja z Androidem/iPhonem. Czyli np. spotify i brak jakichkolwiek ograniczeń co do ilości folderów / plików.

Możesz podłączyć telefon po kablu, albo kupić moduł Bluetooth.

http://gromaudio.com/

Użytkownik mrc edytował ten post 21:58, 27.09.2015

  • 0

#6 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:09, 28.09.2015

Grom Audio - brzmi naprawdę ciekawie.

Integracja z Androidem czy iPhonem skusi wiele osób (mi na ten moment nie jest tak bardzo potrzebna), ciekawy jest najbardziej braku ograniczeń co do ilości folderów i plików.

Chodzi Ci tu o sytuację, w której bierzemy muzykę z telefonu (ograniczeń wtedy rzeczywiście nie będzie) czy dotyczy również odtwarzania z USB?

Jeżeli ta druga opcja jest prawdziwa - możesz w paru słowach opisać sposób jej działania (czym różni się to od pozostałych zmieniarek ... po prostu idzie po wszystkich folderach od CD01 do CDXY)?

W tej chwili można kupić zmieniarkę od producenta za ok. 140 dolarów (dwa razy drożej niż Yatour) - brzmi mimo wszystko jak ciekawa alternatywa dla Xcarlinka, Yatoura, NVOXa, Densiona, ...

 

Z innej beczki - forumowicz wypowiadający się w innym wątku o 99 folderach w NVOXie odpisał na moją wiadomość - nie używa już NVOXa w swoim samochodzie (zmienił radio na inne), ale jeśli dobrze pamięta, używał go z większą niż 16 liczbą folderów (okolice 20).

Jeśli pamięć go nie zawodzi i informacja ta zostałaby potwierdzona przez innego użytkownika NVOXa, mielibyśmy tu niezłą opcję (bo stosunek możliwości do ceny NVOX miałby naprawdę niezły).

 

Pozdrawiam!

 

AKTUALIZACJA:

Kolega Grooves pisał o ok. 20 folderach obsługiwanych kiedyś przez jego NVOXa, potwierdził to teraz kolega Nuke - jego NVOX widzi 26 folderów (w Accordzie z 2007 roku) - wychodzi więc na to, że limit folderów na poziomie 99 w NVOXie może być prawdziwy :)

Zdecyduję się najprawdopodobniej na NVOXa, po zakupie i przetestowaniu napiszę w tym wątku jak sprawa wygląda i u mnie.

Pozdrawiam.


Użytkownik WojtekJ edytował ten post 10:35, 28.09.2015

  • 0

#7 polanski

polanski
  • Forumowicz
  • 170 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:01, 28.09.2015

potwierdzam, u mnie koło 30 folderów w NVOX. W każdym od kilku do kilkudziesięciu mp3. Ponad 100 utworów na folder jest możliwe ale niepraktyczne wg mnie (trochę czasu zajmuje  żeby się przez to przekopać chcąc dotrzeć do konkretnego utworu).


Użytkownik polanski edytował ten post 13:02, 28.09.2015

  • 0

#8 czekoladka

czekoladka
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:WE
  • Silnik:2,4
  • Wersja:typeS
  • KM:190 Pb+Lpg
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:39, 01.10.2015

Modelu nie jestem pewien , napis na obudowie Media Car Player, ale mam u siebie z 70 katalogow, w kazdym nawet po 40 plikow, karta 16GB i czyta wszystko. Zapetla sie na dlugich/duzych/ plikach. Kupowany ze 2 lata wstecz w Hadron.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik czekoladka edytował ten post 08:44, 04.10.2015

  • 0

zakupie...osłona katalizatora CL9


#9 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:39, 02.10.2015

Cześć!
Wstępna informacja - niestety NVOX 1086M (ze złączem na jedną zmieniarkę) w połączeniu z radiem Premium Sound System 2P34 (ze zmieniarką na 6 CD) w Accordzie VII generacji z 2007 roku dał mi możliwość odsłuchania jedynie 16 folderów.
Wykorzystałem do testów kilka różnych kart pamięci, pendriveów. Katalogi nosiły nazwy CD01, CD02, ..., CD17, a pliki dla uproszczenia nawet 01.mp3 i 02.mp3 - rezultat niestety ciągle ten sam.
Więcej napiszę po urlopie, właśnie wyjeżdżam (innym samochodem, więc nie przeprowadzę dalszych testów).

Najprawdopodobniej oddam po wakacjach zakupionego przez Internet NVOXa i kupię model 1080A, dawał on możliwość odsłuchu większej ilości folderów kilku Forumowiczom .. może i u mnie się uda.
Pozdrawiam!


Użytkownik WojtekJ edytował ten post 19:41, 02.10.2015

  • 0

#10 dj-napster

dj-napster
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:1.6
  • Wersja:VTEC
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:1990
  • Nadwozie:EE8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:14, 03.10.2015

Yatour mam, dopiero na pamięci 4GB normalnie działa, tak samo SD 8GB nie działa więc nawet jak obsłuży więcej folderów to na pendrive 4GB tyle nie wejdzie


Użytkownik dj-napster edytował ten post 15:18, 03.10.2015

  • 0

#11 WojtekJ

WojtekJ
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:54, 15.10.2015

Cześć!

 

Jak wspominałem przed wyjazdem na wakacje, NVOX 1086M w połączeniu z radiem Premium Sound System 2P34 (ze zmieniarką na 6 CD) w Accordzie VII generacji z 2007 roku dał mi możliwość odsłuchania jedynie 16 folderów.
Wykorzystałem do testów kilka różnych kart pamięci i pendriveów. Dla uproszczenia (i uniknięcia problemów podczas testów) katalogi nosiły nazwy CD01, CD02, ..., CD17, a pliki nazwy typu 01.mp3 i 02.mp3.

 

Po oddaniu zmieniarki 1086M i testowym podłączeniu przed sklepem modelu NVOX 1080A, bez najmniejszego problemu byłem w stanie korzystać z 51 nagranych na kartę czy pendrive folderów (więcej na kartę nie wrzucałem).

W wolnej chwili sprawdzę jak zmieniarka zachowuje się po nagraniu 99+ folderów z 99+ plików w środku (chwilę to może zająć), jak radzi sobie z różnym nazewnictwem folderów i plików.

Pierwsze spostrzeżenia - zmieniarka startuje bardzo szybko, pozwala ubsłużyć dużą ilość folderów - wbrew pozorom nie zależało to od modelu fabrycznego radia, a od modelu zmieniarki.

 

Wydawało mi się, że NVOX 1086M pozwalał na przewijanie utworu poprzez dłuższe przyciśnięcie klawiaszy "kolejny/poprzedni utwór" na kierownicy - w modelu 1080A tego nie widzę (przewija je natomiast przy dłuższym przyciśnięciu klawiszy "Tune").

Dam Wam znać jeśli rzucą mi się w oczy istotniejsze ciekawostki.

 

Dzięki.

Pozdrawiam!


  • 0

#12 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:02, 15.10.2015

Hej :)
Można się tego było chyba spodziewać (miałem nawet pisać, ale umknęło mi to), bo ten nowszy model jest bliźniaczo podobny do Yatour'a i pewnie 'bebechy' ma jego (stąd i jego ograniczenia)...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#13 kristof

kristof
  • Forumowicz
  • 246 postów
  • Skąd:Kln
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:limuzyna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:09, 20.11.2015

Myśle że można dorzucić kolejną zmieniarkę do zestawu WT USB Car Audio Interface

http://allegro.pl/zm...5806354646.html

 

Mam taką i jestem zadowolony.

Zalety:

Producent mówi o 99 folderach w których można mieć muzykę. Ja miałem 16 i i stwierdzam że to i tak już za dużo.

Zalety bardzo szybko działa czytanie USB. 

Pendriva 16GB czyta bezproblemowo -większego nie mam więc nie sprawdzałem.

Jakość dzwięku bardzo dobra.

Po wyłączeniu startuje z miejsca gdzie skończyliśmy słuchać.

Działa sterowanie z kierownicy.

Dodatko mamy przewód do smartfona z końcówką jack 3,5mm.

Czytnik kart pamięci.

Ja polecam bo cena najbardziej atrakcyjna ze wszystkich a jakość podobna.


  • 0

VTEC PIJE VTEC ŻYJE


#14 silversurfer2.4

silversurfer2.4
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Żagań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EX
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:13, 28.11.2015

Ja niedawno podłączyłem podobną zmieniarkę: http://www.aliexpres...rchweb201560_10

 

Jeszcze nie miałem okazji dłuższego testowania bo auto w naprawie ale na karcie hulało, obsługiwało 9 folderów, dźwięk ok i nie jest wyciszony, obsługuje starowanie z kiery no i cena niższa więc chyba się opłaca - czas pokaże :)

Jedyne jak szybko zmieniałem na inny utwór to wydawało mi się że słyszę taki dziwny dźwięk - cyfrowy "scratch" na początku :)


  • 0

.... tak to wygląda Ja i moja honda :)


#15 AntonioPL

AntonioPL
  • Forumowicz
  • 628 postów
  • Skąd:Środa Wlkp.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:22, 31.01.2016

Mam NVOXa od dłuższego czasu. Poza tym, że zawiesza się, czasem tak, że trzeba uruchamiać całe radio ponownie, bo na reset nie reaguje to na 100% obsługuje więcej folderów, nawet porozrzucanych np z karty pamięci z telefonu, które nie były nazwane CD... tylko adekwatnie do nazwy autorów etc.

 

Swoją drogą nie wiem, czy odsyłać to na gwarancje z powodu tego, że się często zawiesza. Czasem nawet gdy włączę światła bez odpalonego silnika (fabryczne xenony) lub użyję zestawu głośnomówiącego Hondy. Wtedy trzeba robić reset radia.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, folery, xcarlink, yatour, nvox, connects2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq