Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Accord VIII ręczna regulacja reflektorów

VIII reflektory światła regulacja

Najlepsza odpowiedź MrBlue , 19:09, 26.09.2015

Są ustawione na 0 i jazda nocą to nieprzyjemność. Lepiej jechać za kimś. W dół się opuszczają tym suwakiem ale na 0 są jeszcze za nisko.

Ustaliłem już że wkrętak PH2 pasuje, tylko taki tani, znaczy trochę cieńszy. Próbowałem przedtem wkrętakiem Stanleya a te są widać grubsze. Regulacja drugiego reflektora jest zaraz z boku akumulatora (między akumulatorem a błotnikiem) więc dostęp do wszystkich otworków regulacyjnych jest dobry.

 

Witam ponownie

Już ustawione. Do regulacji góra-dół służą otworki po środku szerokości reflektora. Te przez błotnik to regulacja prawo-lewo, jak słusznie zauważył Tomek parę postów wyżej. Mam jedną uwagę - trzeba się trochę nakręcić wkrętakiem aby lampa się ruszyła. W moich poprzednich autach regulacja reagowała dużo szybciej.

 

załączam rysunki reflektorów z opisem

 

 

Dzięki za pomoc

 

PS 

Temat rozwiązany, ale myślę że warto zostawić go dla innych. Ustawiałem reflektory bez problemu w innych autach - tu wiele szczegółów jest mylących.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrBlue

MrBlue
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:139
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:57, 25.09.2015

Zdecydowałem się na założenie tematu bo nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: Jak ustawić wysokość reflektorów w VIII generacji Accorda.

W "super" Instrukcji Serwisowej wydanej przez Hondę na DVD do tego modelu jest tylko rysunek pokazujący którym otworem ustawia się wysokość i informacja: W razie potrzeby otworzyć pokrywę silnika i wyregulować reflektory, obracając regulatory (A). Ok. Jak dokonać tej regulacji? Otwór znajduje się już na błotniku i śrubokręt wchodzi tam pod kątem ok 45 stopni. Obok są strzałki i litery L lub R. Czuję, że wkrętak trafia w gniazdo ale pokręcając go nic się nie zmienia. Użyłem długiego śrubokręta z końcówką PH2. Czy mam kupić inny śrubokręt, np długi PH1? W obu reflektorach sytuacja wygląda identycznie. Są w nich zamontowanie żarówki H1 jeżeli ma to jakieś znaczenie. Obie lampy świecą za nisko i chciałem je lekko podnieść. Proszę o pomoc szanownych forumowiczów.

Krzysiek


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 07:27, 26.09.2015

Hej :)

Ja bym proponował poszukać otworu/śruby regulacyjnej, przy której będzie napisane U D (Up Down).

Ta, którą znalazłeś służy do regulacji, ale jak się zapewne teraz domyślasz i co sugerują napisy, w drugiej płaszczyźnie (Left Right).

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#3 MrBlue

MrBlue
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:139
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:42, 26.09.2015

Dziękuje Tomku. Sugerowałem się informacją z innych modeli gdzie regulacja góra dół jest na końcu reflektora. To co piszesz ma sens. Ją jeszcze dwie śruby po środku lampy. Sprawdzę to jak znajdę odpowiedni wkrętak bo PH2 też tam nie wchodzi a widać w otworzę ząbek zębatki. Niestety w drugim reflektorze ta śruba jest osłonięta akumulatorem. Chyba jej nawet nie widać od góry. Dam znać za parę godzin.

 

Pozdrawiam


  • 0

#4 Ewenement7

Ewenement7
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:53, 26.09.2015

MrBlue a jak podniesiesz wiązkę światła elektrycznie suwakiem z kabiny to też są za nisko ?


  • 0

#5 MrBlue

MrBlue
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:139
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:09, 26.09.2015   Najlepsza odpowiedź

Są ustawione na 0 i jazda nocą to nieprzyjemność. Lepiej jechać za kimś. W dół się opuszczają tym suwakiem ale na 0 są jeszcze za nisko.

Ustaliłem już że wkrętak PH2 pasuje, tylko taki tani, znaczy trochę cieńszy. Próbowałem przedtem wkrętakiem Stanleya a te są widać grubsze. Regulacja drugiego reflektora jest zaraz z boku akumulatora (między akumulatorem a błotnikiem) więc dostęp do wszystkich otworków regulacyjnych jest dobry.

 

Witam ponownie

Już ustawione. Do regulacji góra-dół służą otworki po środku szerokości reflektora. Te przez błotnik to regulacja prawo-lewo, jak słusznie zauważył Tomek parę postów wyżej. Mam jedną uwagę - trzeba się trochę nakręcić wkrętakiem aby lampa się ruszyła. W moich poprzednich autach regulacja reagowała dużo szybciej.

 

załączam rysunki reflektorów z opisem

 

Załączony plik  accord VIII regulacja reflektorów.png   138,4 KB   231 Ilość pobrań

 

Dzięki za pomoc

 

PS 

Temat rozwiązany, ale myślę że warto zostawić go dla innych. Ustawiałem reflektory bez problemu w innych autach - tu wiele szczegółów jest mylących.


Użytkownik MrBlue edytował ten post 19:55, 27.09.2015

  • 0

#6 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:20, 06.04.2016

Podepnę się. Mam regulacją automatyczną ale chciałbym ręcznie podnieść światła.

 

Poniżej zdjęcie silniczka. Pytanie gdzie się reguluje wysokość świateł ?  za pomocą elementu nr 1 ??

 

lbNHVMS4eNC7CvLJrMj1phGEz0ZEI0BgbjLxpgrI


Użytkownik flashmaniac edytował ten post 22:20, 06.04.2016

  • 0

#7 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 06:48, 07.04.2016

Wygląda na 2. Śrubkręt krzyżakowy i już...
  • 0
                       

#8 Etranger

Etranger
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Saint-Yrieix-la-Perche
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:56, 15.06.2017

Czy pokrętło regulacji wysokości reflektorów (0-1-2-3) w kabinie jest podświetlane w nocy?


  • 0
Vous vous servez là d'une parole sans le sens m'est resté jusqu'à ce jour inconnu.

#9 blazej

blazej
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Stockholm
  • Silnik:2,4
  • Wersja:executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 17.09.2017

czesc,

Czy dla reflektorow ksenonowych regulacja jest taka sama? moje akurat swieca za wysoko...


  • 0

#10 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:54, 17.09.2017

czesc,

Czy dla reflektorow ksenonowych regulacja jest taka sama? moje akurat swieca za wysoko...

 

Dla ksenonów nie ma ręcznej regulacji w kabinie, są przecież automatycznie poziomowane. Jedyne co to trzeba ustawić to punkt odniesienia i najlepiej podjechać na podstawową stację diagnostyczną, panowie ustawią za 10 zł.


  • 0

#11 Tyberiusz

Tyberiusz
  • Forumowicz
  • 383 postów
  • Skąd:Elbląg
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:35, 21.09.2017

Chyba że sobie ktoś hida z allegro wsadził :)
  • 0

#12 Tony1983

Tony1983
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Przemysl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156km
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:27, 22.10.2017

.

Użytkownik Tony1983 edytował ten post 07:00, 23.10.2017

  • 0

#13 jerry69

jerry69
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czeladź
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:204
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:55, 26.08.2020

Są ustawione na 0 i jazda nocą to nieprzyjemność. Lepiej jechać za kimś. W dół się opuszczają tym suwakiem ale na 0 są jeszcze za nisko.

Ustaliłem już że wkrętak PH2 pasuje, tylko taki tani, znaczy trochę cieńszy. Próbowałem przedtem wkrętakiem Stanleya a te są widać grubsze. Regulacja drugiego reflektora jest zaraz z boku akumulatora (między akumulatorem a błotnikiem) więc dostęp do wszystkich otworków regulacyjnych jest dobry.

 

Witam ponownie

Już ustawione. Do regulacji góra-dół służą otworki po środku szerokości reflektora. Te przez błotnik to regulacja prawo-lewo, jak słusznie zauważył Tomek parę postów wyżej. Mam jedną uwagę - trzeba się trochę nakręcić wkrętakiem aby lampa się ruszyła. W moich poprzednich autach regulacja reagowała dużo szybciej.

 

załączam rysunki reflektorów z opisem

 

attachicon.gifaccord VIII regulacja reflektorów.png

 

Dzięki za pomoc

 

PS 

Temat rozwiązany, ale myślę że warto zostawić go dla innych. Ustawiałem reflektory bez problemu w innych autach - tu wiele szczegółów jest mylących.

 

 

 

 

witam

 

jak długi musi byc ten wkretak?

 

pozdrawiam Jarek


  • 0

#14 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 21:23, 26.08.2020

15/20 cm w zupełności wystarczy.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#15 Koniu82

Koniu82
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:50, 04.08.2021

Cześć.

Lewy ksenon nie da się ustawić mechanicznie góra\dół :(

Miał Ktoś taki problem?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, reflektory, światła, regulacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq