Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Osprzęt

all_gen polerka mechaniczna pady gąbki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
  • Skąd:Złoczew/Łódź/Wieluń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 09:56, 06.09.2015

 

.

 

Jak w temacie wszystko o Osprzęcie do polerki/czyszczenia/renowacji np. Maszyny poleskie/pady  

 

.

 

 
Jakie urządzenie pomoże nam w pracy?
 
"Oczywiście odpowiednia polerka samochodowa. W tej kwestii rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje urządzeń – obrotowe i orbitalne. Obrotowe wykonują wyłącznie ruch kolisty wokół własnej osi. W orbitalnych głowica porusza się po schematycznych elipsach, co jest bezpieczniejsze dla początkującego użytkownika. Dlaczego? Ponieważ polerką orbitalną trudniej „podpalić” lub zniszczyć lakier. Jednak specjaliści preferują maszynę obrotową, głównie ze względu na jej większą agresywność, czyli sprawniejsze pozbywanie się głębokich rys i ubytków. 
  
„Uniwersalne” urządzenie wybrane przez nas powinno spełniać pewne kryteria, między innymi posiadać regulację prędkości obrotów oraz umieć kontrolować ich prędkość. "
 
Szmatki polerskie

 

 

 
accord5, 
Witam wszystkich.Z okazji weekendu mam zamiar jutro wypolerować samochód,mam już pastę.Tylko największy problem to nie wiem czym plerowac ten samochód chodzi mi jaką szmatką.Szukałem w Google ale tylko co znalazłem to flanela i to w jednym poście.Może Wy pomożecie.
 
 
Jarek,
mikrofibra polerska - mozna kupic w sklepach motoryzacyjnych
 
 
tomi,
W sklepach z akcesoriami lakierniczymi można dostać specjalne czyściwa techniczne do nakładania past i mleczek polerskich. Jest to tania impreza- u mnie to koszt ok. 80gr szt. . Resztki usuwasz mikrowłóknem. Są też specjalne gąbki do nakładania ręcznego.
 

 

 
Pady/gąbki
 
"1. Jaki rodzaj gwintu talerza mocującego potrzebuję?
 
W standardowych, europejskich maszynach polerskich będzie to gwint M14 dla polerek rotacyjnych i gwint 5/16 UNF dla polerek orbitalnych (DA).
 
2. Jaką wybrać twardość talerza mocującego?
 
Jak zapewne zauważyliście przy wyborze talerzy do polerek rotacyjnych mamy dwie opcje (pianka 12mm oraz pianka 25mm). Grubsza pianka oznacza nieco większą delikatność podczas polerowania, tak więc będzie idealna dla początkujących detailerów, przy twardych lakierach będzie wymagała ciut większego nacisku. Wniosek: grubość pianki w głównej mierze zależeć będzie od twardości lakieru jaki zamierzamy polerować, ale też od umiejętności i doświadczenia.
 
3. Jaką wybrać średnicę futra / gąbki polerskiej?
 
Przy wyborze średnicy padów polerskich kierujemy się wielkością powierzchni, którą zamierzamy polerować. Najlepiej będzie zaopatrzyć się w różne rozmiary gąbek, ułatwi nam to później życie :) . Na elementach takich jak maska, czy dach, większe gąbki polerskie znacznie przyspieszą pracę. Małe, czy trudno dostępne powierzchnie poręczniej polerować padami o mniejszej średnicy.
 
4. Jakiej twardości pady polerskie będą mi potrzebne?
 
Wszystko zależy od tego jakie defekty chcemy usunąć z lakieru. Jeżeli zamierzamy przeprowadzić pełną korektę lakieru, usunąć duże defekty lakieru, prawdopodobnie nie obejdzie się bez futra polerskiego, czy twardej gąbki polerskiej. Przy usuwaniu drobniejszych niedoskonałości, hologramów, czy rozprowadzaniu np. sealantu, skorzystamy z gąbki pośredniej lub miękkiej wykończeniowej."
 
Kilka przykładów zaczerpniętych z forum dotyczących polerki/padów.

 

 

 

 
ucan
Już dawno chcialem cos takiego kupic ale zawsze przekladalem , chodzi mi o maszyne polerska typu dual action, wypatrzylem
MEGUIARS - Dual-Action Polisher G220 http://allegro.pl/me...4518821028.html
 
Tyle tylko ze nie wiem czy nie kupi sie czegos tanszego o takim samym zastosowaniu, np. LARE eP-41 tez jest typu dual action i nieco tansza, nie chce placic za napis megsa , aczkowliek kosmetyki sa tego warte. Dlatego pytam was poniewaz sam jestem laikiem w tych sprawach i ciagle mam w pamieci jak swoja byla czarnulke robilem ponad pol dnia, i pot lejacy mi sie po d.... , juz tak nie chce.... Pytanie czy one sie az tak od siebie roznia, poza uchwytem typu D ? Moze ma ktos doswiadczenie i sie wypowie ?
 
 
Zdrowko !
 
Lukas__
Ja osobiscie moge polecic maszyne  Vander VPO709,
razem z pastami Koch Chemie naprawde dobrze sie sprawily (brak hologramow po skonczonej polerce)
 
o tej maszynie mozna poczytac na forum.kosmetykaaut
 
Marq,
Polecam wam koledzy pady zwłaszcza do DA firmy Royal Pads, pady nie pękają na krawędzi jak w przypadku innych gdy stosuje się je tego typu maszynach, mają mocne rzepy, kształt stożkowy. więcej - http://www.mastershi...-pads-m-35.html
 

 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, polerka mechaniczna, pady, gąbki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq