Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
V

Stukający przegub, półośka lub sam nie wiem co

V przegub półoś

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 zorg_on

zorg_on
  • Nowy
  • 10 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:iES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Aerodeck
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 01.09.2015

Witam Was :)

 

Jezdze już chwile hondą i postanowiłem doprowadzic ją do ładu. Przy skręcie w prawą stwone mocno coś chrupie, przypuszczam że przegub, ale dzwięk dochodzi z tylnej prawej strony pojazdu a przynajmniej tak mi sie wydaje.

Czy jakiÅ› okieÅ‚znany hondziarz mógÅ‚ by mi podpowiedzieć co to może byc, poprosiÅ‚ bym o jakiÅ› link do alegro - przegóby prawy i lewy, ponieważ nie znam siÄ™ a nie chce kupić zÅ‚ego,kolejny problem to klapniÄ™ty tyÅ‚. ChciaÅ‚ bym go podnieść bo bardzoooo nisko siedzi, prosiÅ‚ bym o porade  co wymienić, sprężyny czy amortyzatory i jakie. Potrzebuje zakupić mase elementów zarówno karoserii  jak i mechanicznych, niestety nie moge napisać w dziale kupiÄ™, może podpowiecie jak to uczynić.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, bo sprawa ważna a nie chce aby coś mi się urwało jadąć z dzieckiem. Nie chcę dawać auta do mechanika ponieważ jestem za granicą i twierdzą że mają problem z cześciami i będzie drogooo, dla tego błagam o pomoc

 

Moja hania to accord 1996 aerodeck kombi 2.0 pb


Użytkownik zorg_on edytował ten post 22:01, 01.09.2015

  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8863 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:44, 02.09.2015

Jak przy skręcie w prawo - oglądnij osłonę lewego przegubu zewnętrznego.

Jeśli coś z prawego tyłu przy skręcie skrzypi / zgrzyta a do tego siedzi tył, to najpierw sprawdź czy nie masz pękniętej sprężyny i przy skręcie się po prostu poddaje i będziesz miał wtedy taki sprężynujący dźwięk.

 

Nikt nie poda Ci rozwiązania - jak sam nie masz zielonego pojęcia co to może być to najpierw na najbliższą stację kontroli a nie do mechanika i tam powiedzą ci co i jak.


  • 0

#3 zorg_on

zorg_on
  • Nowy
  • 10 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:iES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Aerodeck
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:16, 18.09.2015

Jak przy skręcie w prawo - oglądnij osłonę lewego przegubu zewnętrznego.

Jeśli coś z prawego tyłu przy skręcie skrzypi / zgrzyta a do tego siedzi tył, to najpierw sprawdź czy nie masz pękniętej sprężyny i przy skręcie się po prostu poddaje i będziesz miał wtedy taki sprężynujący dźwięk.

 

Nikt nie poda Ci rozwiązania - jak sam nie masz zielonego pojęcia co to może być to najpierw na najbliższą stację kontroli a nie do mechanika i tam powiedzą ci co i jak.

Jak radziłeś udałem się na stacje diagnostyczną i to 3. Znawcy z bożej łaski nawet nie skapneli się że coś stuka dopiero na tej ostatniej i stwierdzono że przegub przód pasażer do wymiany a najlepiej oby dwa. Nie znam sie na katalogach części, ale może ktoś podpowie który dokładnie przegub powinienem kupić - oczywiście cały element od skrzyni do koła (nie wiem czy składa się z dwóch czesci tj przegób wew i zew) poprostu chciał bym komplet, oraz sprężyny tył a najlepiej całe amory. Pozdrawiam i dzięki serdeczne


  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8863 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 09:47, 18.09.2015

Jeśli dalej nie wiesz co masz kupić (bo cały element od skrzyni do koła składa się z przegubu wewnętrznego, półośki i przegubu wewnętrznego w przypadku krótkiej półośki a w przypadku długiej dochodzi jeszcze podpora), to podpytaj na regionalnym o jakiś sensowny warsztat, bo bez urazy, ale widzę że chyba nie bardzo masz pojęcia o czym piszesz i czego potrzebujesz.

 

 

Tutaj możesz sobie zobaczyć co jak wygląda:

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=85,86&cmodnamepc=ACCORD%20AERODECK&xcardr=5&dmodyr=1996&carea=KG&ctrsmtyp=5MT&xgrade=2.0ILS


  • 0

#5 zorg_on

zorg_on
  • Nowy
  • 10 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:iES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Aerodeck
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:01, 19.09.2015

raczej wiem co pisze, znam siÄ™ na elektryce i innych ukÅ‚adach, niestety na zawieszeniu nie poniewaz nigdy go  nie robiÅ‚em.

Prosze tylko o pomoc - -to nic zÅ‚ego przecierz ?!  Nie wiem jaka częśc przegubu mi trzeszczy, w kazdym bÄ…dz razie przy zakrÄ™cie w prawo lub na rondzie chrupie  najbardziej.

poza tym nie moge napisac tematu w dziale kupie ponieważ potrzebuje mase czesci do 5gen


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: V, przegub, półoś

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq