Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Prośba o ocenę zestawu + wybór gazownika Szczecin

VI instalacja gazowa szczecin gaz wtryski ac reduktor ac

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#16 marekkraw

marekkraw
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:31, 31.08.2015

A ile zajmuje temu neptunowi montaż LPG i jakie u nich koszta ?
  • 0

#17 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:35, 31.08.2015

@thembol - dzięki za wyjaśnienie, zadzwonię do nich i zapytam jak chcą to zrobić.

 

@marekkraw - przeważnie instalacja zajmuje 1 dzień, Pan z którym rozmawiałem mówił, że od 2800, ale poleca instalację za 3000


  • 0

#18 marekkraw

marekkraw
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:46, 31.08.2015

Chodzi mi o to ze jesli wycieczka do koszalina jest wskazana to fajnie by bylo wrocic w ten sam dzien.
  • 0

#19 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:15, 31.08.2015

W 1 dzień zazwyczaj ogarniają. Z tego co się orientuję to dają w razie czego samochód zastępczy.


thembol, dzwoniłem do szpeców z GAZ TECH, wszystkie Twoje słowa się potwierdzają. Najpierw Pan myślał, że jest plastikowy, a gdy dotarło do niego, że jest aluminiowy, to zaczął tłumaczyć że odkurzają i opiłków jest mało i się wypalą itp. itd. Zapytałem czy gwarancja obejmuje tego typu uszkodzenia przy instalacji to mi powiedziano, że tak. Mam teraz mieszane uczucia... dzwoniłem z ciekawości do innych gazowników, wszędzie mówią to samo. Nie ściągamy - dmuchamy. Przy 3,4 barach ciśnienia nie będzie problemu i jest bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji. 


  • 0

#20 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 15:35, 31.08.2015

Było o tym wiele razy... Kolektor muszą zdjąć, inaczej będą problemy... Jeśli ktoś twierdzi inaczej i tworzy nowe teorie to omijać go z daleka

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#21 senseitbk

senseitbk
  • Klubowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rabka-Zdrój/Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:36, 31.08.2015

Ja mam ustawione 2,2 bara stałe, ale może zależy od instalacji. Tak czy owak, nie bardzo by mi się uśmiechało mieć cokolwiek poza paliwem i powietrzem w silniku - przecież po to mamy kupę filtrów (lpg na wejściu i wyjściu z reduktora + filtr powietrza), żeby nie musieć się zastanawiać nad ilością opiłków metalowych i tym czy się wypalą.

 

Z drugiej strony, jeśli dają gwarancję i robią to jakiś czas, to może by im zaufał. Choć ciekawe jak chcą się dobrze wkręcić pod odpowiednim kątem w kolektor nie wyciągając go, skoro tam dość ciężko z dostępem jest.

Weź ich zapytaj ile chcą więcej za wyciągnięcie kolektora (100zł? mała cena za świadomość zrobienia porządnie i spokojny sen), a przed oddaniem do roboty pomaluj śruby montażowe lakierem do paznokci.


  • 0

#22 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:43, 31.08.2015

Dzięki za wszystkie opinie, naprawdę są bardzo pomocne.

 

Poszperałem jeszcze i znalazłem Primo Auto Gaz w Szczecinie. Zadzwoniłem, powiedziałem, że chcę QBOX Plus, wtryski HANA zielone lub złote i do tego reduktor AC do 150KM. Pan powiedział, że wyjdzie za to 2800 (w GAZ TECH krzyknęli 3400). Zapytałem się o kolektor, a tu niespodzianka! Pan stanowczo powiedział, że ściągają zawsze aluminiowe, a w Hondzie tym bardziej, bo jest łatwy dostęp. Jedyne czego się obawiam to fakt, że mało o nich w internecie - można to porównać do zakupu chińskiego smartfona firmy krzak zamiast rekomendowanego. Sam już nie wiem co zrobić :)


  • 0

#23 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 15:48, 31.08.2015

Wejdź na LPG forum i tam znajdź polecany zakład w okolicy. Czasem warto pojechać te 50 km i mieć pewność

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#24 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:55, 31.08.2015

Bojar - byłem, czytałem - w zachodniopomorskim wszyscy piszą o NEPTUN, a terminy mają bardzooo odległe.


  • 0

#25 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:57, 31.08.2015

i tam znajdziesz to co Ci piszę czyli neptun gaz

 

poczytaj skąd ludzie jeżdżą do nich

Mówiłem, że Twoja 1 propozycja to dramat.

 

Neptun daje Ci auto zastępcze, zakład jest czyściutki wszystko ideał perfect. Gwarantuje, że nie będziesz żałował. 


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#26 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:04, 31.08.2015

skubiszek zdaję sobie z tego sprawę. Tak jak pisałem - wypadła mi podróż (będzie to ponad 6000km) i już dzięki temu zwróci mi się ponad połowa kosztów instalacji. Jadę za 2 tygodnie, dlatego zależy mi na czasie. W Neptunie Pan na siłę chciał mnie upchnąć pod koniec przyszłego miesiąca. A najlepiej zasugerował połowę października. Napisałem na LPG Forum o Primo Auto Gaz. Może tam ktoś coś wie o tym zakładzie. A jak nie to sam napiszę opinię jak będzie już po fakcie... zobaczymy.


Użytkownik Cromsc edytował ten post 16:33, 31.08.2015

  • 0

#27 marekkraw

marekkraw
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:05, 31.08.2015

Zapomniałem napisać o tym Gaz-techu , kumpel kiedyś tak zakładał w A4 B5 1.8 i miał straaaszne problemy z tym autem po montażu u nich , dodatkowo sam się przejechałem na ich nie fachowości wymieniając u nich reduktor. Początkowo miało to zająć chwilę bo w sumie ileż przy tym roboty , a uziemili mi auto na 2 dni przy okazji nie regulując instalacji oraz nie sprawdzając szczelności plus sama wymiana do tanich nie należała , auto VB 1.8.

 

Ja co prawda LPG planuję dopiero w przyszłym roku montować ale jeśli opinie się nie zmienią to zaufem temu Neptunowi.


  • 0

#28 thembol

thembol
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:25, 31.08.2015

Wydmuchanie opiłkow.. hheh :D

 

Montowalem lpg wiele razy i czasem trudno jest domyc kolektor ( zdjety ) tak aby nic w srodku nie zostalo. Wodą,szmatą,cisnieniem. Alu jest "klejące" i te opiłki kleją sie jak głupie do kolektora. Bajki o "wydmuchaniu" opiłkow i o tym ze jest ich mało to nie dla mnie. 

 

Ja zakladam sam ale jesli komus oddac auto  to tylko jakis polecany zaklad. Osobiscie i 500km bym pojechał - oby dalej od druciarstwa.

Wieeeele drutów lpg juz poprawiałem.... 


  • 0

#29 Cromsc

Cromsc
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:52, 31.08.2015

Ehh - i co tu zrobić jak nie jedyny NEPTUN nie ma terminów. Poczekam, może ktoś coś napisze na LPG Forum na ten temat.


  • 0

#30 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:54, 31.08.2015

Rozumiem że potrzebujesz gaz na już żeby koszty podróży były mniejsze ale weź pod uwagę że jak zrobi Ci to jakiś druciarz i coś Ci się stanie w trasie to co wtedy zrobisz ??
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, instalacja gazowa, szczecin gaz, wtryski ac, reduktor ac

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq