Skocz do zawartości


RODO w HAKP

po raz kolejny sprzęgło..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:24, 04.01.2010

Witam!
Czy może ktoś z użytkowników VII generacji spotkał się z następującym problemem, otóż po przejechaniu ok 5-7 km i spokojnym ruszeniu na przykład spod świateł, zaraz po odpuszczeniu pedału, przez chwilę pojawia się coś w rodzaju pisku. Sprawa jest o tyle dziwna że dzieje się to z reguły tylko raz dziennie i tylko przy ruszaniu z pierwszego biegu, ewentualnie po kolejnym dłuższym postoju ale nigdy na zimnym silniku. Auto ma przejechane 50tys km i od nowości jest w moich rekach - czy przy tak małym przebiegu może to być początek końca sprzęgła?
Może ktoś ma doświadczenie jak do takich rzeczy podchodzi ASO? Auto jest na gwarancji ale znając życie jak pojawię się w serwisie pisk nie będzie chciał się pojawić...

Przeglądałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu :(

pzdr!
przemon
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:40, 04.01.2010

Słabo przeglądałeś,a może chodzi o coś w rodzaju zgrzytu.Jeżeli tak to sprężyny na kole sprzęgła.Spoko można z tym jeździć.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:02, 04.01.2010

oczywiście nie udało mi się przejrzeć całego forum ale w tematach, które widziałem nie znalazłem podobnego problemu :(

Ciężko jest określić ten dźwięk ale raczej nie nazwałbym tego zgrzytem - bardziej właśnie jako pisk. Nawet jeśli można z tym jeździć chciałbym to zdiagnozować dopóki auto jest jeszcze na gwarancji.
Łatwo chyba nie będzie bo z tego co czytam jakakolwiek naprawa/wymiana sprzęgła na gwarancji graniczy z cudem...czy może ktoś ma inne doświadczenia?

pzdr
i Glinuś - thx za odpowiedz
  • 0

#4 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:02, 04.01.2010

Przemon a może to nie sprzęgło tylko poprostu pasek klinowy piszczy.
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:02, 05.01.2010

niestety nie pasek tylko jednak sprzeglo - wlasnie wrocilem z serwisu i okazuje sie ze cale bedzie do wymiany, na szczescie na gwarancji, ufff :) prawdopodobnie cos sie stalo ze sprezynkami w tarczy sprzegla a w takich przypadkach wymieniaja caly komplet.
Dodatkowo razem z mechanikiem zauwazylismy ze cos przy silniku brzeczy po zapaleniu i przestaje po wcisnieciu sprzegla - potwierdzilo to tylko poczatkowa diagnoze.

Nie pozostaje mi nic innego jak podziekowac Wam za podpowiedzi
i polecic autowest na ordona - panowie naprawde znaja sie na rzeczy

pozdrawiam!!
  • 0

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:27, 05.01.2010

Mówiłem o tym problemie w VII gen,a i przygotuj się na cały dzień czekania (przy dobrym mechaniku) trzeba zdejmować belkę zawieszenia.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:54, 06.01.2010

dzieki za wszystkie odpowiedzi!
nie wazne ile bedzie trwac wymiana - najwazniejsze zeby za kolejne 50tys km problem nie pojawil sie ponownie ;-)

pzdr!!

[ Dodano: 2011-01-03, 21:22 ]
no i niestety problem się powtórzył :-/
po 20 tys km zaczynają się pojawiać dokładnie te objawy..
żeby było śmieszniej okazało się, że serwis zrobił mnie w jajo i wymienił tylko tarczę sprzęgła (z tulejką) - odbierając samochód zapewniano mnie, że wymieniony został cały komplet (tarcza/docisk/łożysko)..
Naprawa miała miejsce 19 stycznia 2010, jeszcze w okresie gwarancyjnym, który skończył się w lipcu 2010.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się że z uwagi na zakończenie okresu gwarancji na cały samochód w lipcu 2010, nie przysługuje mi gwarancja na wymienione podzespoły ani nawet na samą naprawę! Nie chcą nawet przyjąć reklamacji!
Czy ASO ma prawo odmówić przyjęcia reklamacji na wymienioną część? czy to możliwe, żeby na oryginalne podzespoły oraz naprawę nie była udzielana nawet 12 miesięczna gwarancja?
orientuje się ktoś może jak to wygląda? jak na takie problemy reaguje Honda Polska?

ręce opadają....
pomijam już sam fakt oszukania klienta i wciskania mu kitu..
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq