Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Awaria ABS podczas jazdy - miękki hamulec

VII ABS hamulce accord

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 hecol

hecol
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:225
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CDI
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 15:02, 17.08.2015

Witam,

 

dzisiaj podczas normalnej jazdy przy lekkim zwolnieniu przy dojezdzie do skrzyżowania lekko zawibrowal ABS i sie zaczela swiecić kontrolka (ABS) pomarańczowa.

 

Jechalem tak dalej, hamulce w drodze byly nadal sprawne i raczej tak samo mocno, nie odczuwalem miekkiego pedała itp.

 

 

Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu na włączonym silniku pedał hamulca wpada miekko do samej podłogi, nadal dość sprawnie mimo tego hamuje - kontrolka (ABS) zapala się po pierwszym wcisnieciu hamulca i swieci sie cały czas.

 

Accord 2003r  2,0 benzyna, przód i tył tarcze,  nic w ostatnim czasie nie było wymieniane w ukladzie hamulcowym. Układ hamulcowy jest szczelny.

 

 

Co może być przyczyną i jak to naprawić ?


  • 0

Accord VIII   2.2 i-Dtec 2009


#2 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:38, 17.08.2015

Najpierw sprawdz jakie ABS wywala bledy (diagnostyka spinaczem, opis na forum). Obawiam sie, ze to cos z pompa ABS ale najpierw zczytaj bledy.


  • 0

#3 hecol

hecol
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Krakow
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:225
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CDI
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 15:15, 21.08.2015

po tym 1 dniu objawy calkowicie ustały,  wszystko działa 100% sprawnie jak wcześniej, hamulce mocne,  ABS sie załącza tylko kiedy musi,  kontrolka sie nie świeci cały czas tylko kiedy jest w użyciu ABS.


  • 0

Accord VIII   2.2 i-Dtec 2009


#4 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:25, 21.08.2015

Moze to bylo cos z zasilaniem modulu ABS, ale bledy zawsze mozesz sprawdzic, tymbardziej ze to nic nie kosztuje, uzywajac spinacza oczywiscie.


  • 0

#5 sajmon899

sajmon899
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:42, 05.10.2016

po tym 1 dniu objawy calkowicie ustały,  wszystko działa 100% sprawnie jak wcześniej, hamulce mocne,  ABS sie załącza tylko kiedy musi,  kontrolka sie nie świeci cały czas tylko kiedy jest w użyciu ABS.

 

Kolego, udało Ci się zdiagnozować przyczynę problemu? Bo podobne objawy mam u siebie tzn. przy dojeździe do skrzyżowania zdarza się że pedał hamulca zawibruje na krótki czas jakby włączał się ABS. Wydaje mi się że kontrolka ABS w tym czasie się nie pali, ale mogę się mylić, ponieważ wibracja jest tak krótka że mogę przeoczyć zapalenie się kontrolki ABS. Wszelkie rady mile widziane.


  • 0

#6 hellkit

hellkit
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Rzeszów/Krosno
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive RHD
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:40, 18.10.2016

Zrób diagnostykę spinaczem, czy wywala Ci jakieś błędy http://www.accordklu...tyka-spinaczem/


  • 0

Jak czytam forum to nagle uświadamiam sobie, że mam wszystko do wymiany...   :zoltek:






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, ABS hamulce accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq