Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Oryginalny kluczyk --> na scyzoryk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:51, 02.01.2010

Oryginalny jest dość długi i nie wiem czy nie zacznie powodować dziur w kieszeniach. Znalazłem na Allegro sprzedawcę, który oferuje scyzoryk dedykowany do naszych kluczyków jednak zdjęcia są tak marnej jakości, że mogę odnosić mylne wrażenie co do jakości ich wykonania. Czy ktoś z klubowiczów miał do czynienia z tymi obudowami?

Scyzoryk do Hondy
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#2 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:10, 04.01.2010

niewiem jak z jakością tego dokładnie ale odpowiedź od sprzedawcy dostałem taką: wystarczy przełożyć z oryginalnego kluczyka elektronike (płytke z przyciskami i immobiliser) i wszystko działaje.

Miałem podobny klucz do poprzedniego auta i jedyny minus był taki że w zimie jak zamki lekko przymarzły to kluczyk zostawał w zamku a reszta w ręce... więc średnie mam przekonanie do nich -może ten jest lepiej zrobiony...
  • 0

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 45
Super

Napisano 01:16, 05.01.2010

co tu pisać jak fabryczne scyzoryki innych marek są nietrwałe, a co dopiero taki z allegro.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:40, 05.01.2010

Znalazłem na Allegro sprzedawcę, który oferuje scyzoryk dedykowany do naszych kluczyków jednak zdjęcia są tak marnej jakości, że mogę odnosić mylne wrażenie co do jakości ich wykonania

Stanowczo odradzam i nie to,że jest to scyzoryk,ale ze względu na tzw.grot który jest bardzo marnej jakości i jak rozmawiałem z "dorabiaczem" dorobienie takiej chinszczyzny,aby działało całkiem poprawnie graniczy z cudem,a na pewno będzie go to kosztowało dużo pracy.
  • 0

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 45
Super

Napisano 16:52, 05.01.2010

Nie róbcie sobie dodatkowych problemów. Zapytajcie właścicieli Vectr, szczególnie B, jak tam ich stacyjka albo zamki. Radzę szybko uciekać :r
W Hondach są bardzo dobre kluczyki oraz wkładki i lepiej niech tak zostanie.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#6 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:57, 06.01.2010

Stanowczo odradzam i nie to,że jest to scyzoryk,ale ze względu na tzw.grot który jest bardzo marnej jakości [...]


Na początku myślałem że wykorzystuje się grot z oryginalnego kluczyka ale na TEJ AUKCJI widać, że faktycznie trzeba dorabiać. W takim razie chyba sobie odpuszcze.

[ Dodano: 2012-05-11, 02:13 ]
A jednak zaryzykowałem i jestem zadowolony. kupiłem od tego sprzedającego. Daje on razem z kluczykiem nowe przyciski (stare miałem już starte). Wszystko pasuje jak trzeba. W oryginalnym kluczyku jest "pudełko" z elektroniką, baterią i gumką z przyciskami. Do nowego "pudelka" (a wygląda ono TAK) przekładasz płytkę z elektroniką, oraz blaszkę spod baterii oraz ją samą. Zamykasz calość i przekładasz do nowego kluczyka. Trzeba jeszcze przełożyć transponder (delikatnie bo jest podklejony) i dorobić grot. Koszt wygrawerowania grota to 50zł. W moim przypadku nie było problemu. Używam go od tygodnia i jestem zadowolony więc polecam to rozwiązanie.
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#7 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 17:16, 18.05.2012

Cześć :-)
Mogę potwierdzić za Zatoichi, że daje radę ten scyzoryk (kupiłem od tego samego sprzedającego).
Przełożenie faktycznie jest łatwe i daje się dosyć sprawnie zrobić.
Jedynym problemem jest transponder, który mnie udało się wyjąć ze starego kluczyka szczelinomierzem (wcześniej dłuższą chwilę próbowałem na inne sposoby, ale nie chciało wyjśc).
Ja skusiłem się na wymianę, gdyż mój stary był mocno zniszczony.
Początkowo chciałem kupić jakiś używany oryginalny w dobrym stanie i poprzekładać elektronikę, ale po natrafieniu na aktualizację posta przez Zatoichi'ego postanowiłem zaryzykować (przesyłka od wymienionego sprzedającego była u mnie następnego dnia).
Grawerowanie kosztowało mnie 35 zł, ale trzeba je było kilka razy dopieszczać (facet w punkcie twierdził, że widocznie bardzo precyzyjne robione są oryginalne kluczyki Hondy).
Jak wspomniałem całośc działa :ok , natomiast nie da się ukryć, że plastik z jakiego jest zrobiony jest dość kiepskiej jakości i bardzo łatwo się rysuje (z drugiej strony czego oczekiwać za ok. 80 zł).

Także testowanie rozpoczęte - jak się scyzoryk rozleci poinformuję w tym wątku.
Jeśli stanie się to dość szybko zrealizuję prawdopodobnie pierwotny pomysł.

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#8 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 09:05, 21.04.2013

Podepnę się do tematu z pytaniem, bo powyższe informacje są nieco przeterminowane.
Czy są obecnie osiągalne jakieś "scyzoryki" do przedliftowego accordeona?
Przeczesałem Alledrogo, ale są do CRV po 2008 roku, jakiś "sterownik centralnego LINK i jeden z Katowic za prawie 8 stówek :-|
Nie potrafię znaleźć w archiwum aukcji które linkowali koledzy powyżej.
  • 0

#9 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:00, 21.04.2013

Ja mam TAKI
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#10 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 12:12, 21.04.2013

Ja mam TAKI


Dzięki Zatoichi :ok
Potwierdzasz, że elektronika i pastylka z immo da się bez przeróbek przełożyć z oryginała do tego z Alledrogo?
Mam kluczyk na 3 przyciski i ten od bagażnika przydaje się.
  • 0

#11 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:18, 21.04.2013

Też mam na trzy przyciski. Dodatkowo dostałem nowe pudełko z przyciskami, w które wkłada się płytkę z elektroniką i baterią. Zapytaj sprzedającego czy też dokłada do tego kluczyka bo ja kupowałem u innego. Wszystko pasuje. Od siebie dodam tylko, że transponder warto zalać kroplą z Glue Gun`a, bo miejsce na niego jest trochę za duże a inny klej może okazać się za mocny, jak trzeba będzie w przyszłości wyjąć go ponownie.
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#12 kingu80

kingu80
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:42, 01.05.2013

Mam pytanie w temacie. A czy myślał ktoś z Was o zastosowaniu do Accorda VII oryginalnego kluczyka scyzoryka z Accorda VIII? Czy taka przekładka będzie pasowała? Wiem że te z VIII są drogie ale jestem w stanie tyle zapłacić jeśli wszystko by pasowało. Oryginał to zawsze oryginał :)

Mam tu na myśli np taki kluczyk: http://allegro.pl/kl...3192678001.html
  • 0

#13 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 17:10, 01.05.2013

Cześć :-)
kingu80, wal do Tadzia na PW, albo poprzeglądaj temat Jego autka, albo wśród Jego postów.
On robił coś takiego i o ile dobrze pamiętam coś ok. 700-800 zł to Go kosztowało...

Pozdrawiam
Tomek

[ Dodano: 2013-05-01, 18:25 ]
Jednak nie jest to oryginał, ale dedykowany do Hondy z pełną elektroniką...
Szczegóły od tego miejsca w temacie Jego Acco...
  • 0

#14 kingu80

kingu80
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:31, 01.05.2013

Właśnie widzę że nie jest oryginalny :). A ja jestem ciekawy jak jest z oryginałem do VIII generacji. Bo może się okazać że wszystko pasuje bez przeróbek i wystarczy tylko kupić kluczyk dorobić, zaprogramować i po sprawie. Ale chyba powinno pasować. Chyba że VIII ma jakąś inną elektronikę. Groty są identyczne.
  • 0

#15 apr85

apr85
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Manchester
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:52, 30.06.2013

Mam problem. Mianowicie Nowy kluczyk ktory wygrawerowalem nie chce przekrecic mi stacyjki, otwiera drzwi i schowki ale niechce przekrecic stacyjki.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq