Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

2.2 i-ctdi problem z klimatyzacja

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 RobertStanki

RobertStanki
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:18, 08.08.2015

Witam wszystkich. Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy Accord 2.2i-ctdi 2007 rok. Kupiłem to auto uderzone przodem i były uszkodzone obie chłodnice- wszystko naprawiałem sam, auto jeździ bez zarzutów. Dziś doładowałem klimatyzacje wszystko odpala tzn sprzegiełko słychać, że włącza się oraz wiatrak od klimy ale problem jest w tym ze nie daje zimnego powietrza. Możliwe ze to czujnik ciśnienia klimatyzacji jest uszkodzony? Patrzyłem pod maskę, bo jest tam oczko szklane na przewodzie klimatyzacji, wiem, że podczas włączania klimy powinno być widać obieg gazu a tu niestety nic się nie dzieje. Proszę o pomoc. Pozdrawiam


  • 0

#2 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:38, 09.08.2015

podłaćz sprezarke na krótko i daj znac czy poleciało zimno


  • 0

Części accord VII diesel polift oraz ufo diesel


#3 RobertStanki

RobertStanki
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:18, 09.08.2015

Tylko jak to zrobić? Nigdy wcześniej tego nie robiłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#4 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:04, 09.08.2015

Odłacz kostke spręzarki która znajduje sie po lewej stronie chłodnicy (jak stoisz przodem do silnika). Wepnij kawałek przewodu w kostki i podłacz ja pod + aku podczas pracy silnika.


Odłacz kostke spręzarki która znajduje sie po lewej stronie chłodnicy (jak stoisz przodem do silnika). Wepnij kawałek przewodu w kostki i podłacz ja pod + aku podczas pracy silnika.


  • 0

Części accord VII diesel polift oraz ufo diesel


#5 RobertStanki

RobertStanki
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:42, 09.08.2015

Oki dziękuje zrobię tak jak piszesz. Jeśli zadziała klima tzn ze czujnik ciśnienia klimy padł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#6 RobertStanki

RobertStanki
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:40, 10.08.2015

Witam. Jeszcze nie sprawdzałem tzn nie podłączałem na krótko ale dzwonił do mnie kolega który rozmawiał z fachowcem od klimy i mówi ze sprzęgiełko będzie odpalalo ale ze jakieś zawory w pompie nie dają ciśnienia dlatego nie działa. Czy to jest możliwe? Pozdrawiam
  • 0

#7 uniu

uniu
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:w.
  • Silnik:2,2
  • Wersja:exe
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:51, 10.08.2015

Jesli klima odpali i bedzie chłodzić to raczej czujnik ciśnienia, ale jego też jescze zweryfikujemy,tylko najpierw musze wiedzieć czy odpala klima na krótko


  • 0

Części accord VII diesel polift oraz ufo diesel


#8 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 11:38, 10.08.2015

Jeżeli nie działa czujnik ciśnienia to nie włączą się wiatraki ani sprężarka.

 

Raczej wygląda mi to na zbyt mało czynnika w układzie, sprawdź jakie ciśnienie w układzie podaje panel - trzymając AUTO+DUAL włącz zapłon i przejdź do parametru nr 10 naciskając przycisk od ogrzewania tylnej szyby (na wyłączonym silniku powinno być conajmniej 6 MPA).

 

Przy naprawie powypadkowej skręciliście wszystkie rurki i chłodnicę na nowych zielonych oringach ?


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#9 RobertStanki

RobertStanki
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:01, 10.08.2015

Tak były wymienione
Czynnika jest 550. A gdzie mi pokaże ze czynnika jest 6mpa?
Jak przejdę na pozycje 10 to mruga ze 02.
  • 0

#10 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 14:18, 10.08.2015

2 MPA to jest bardzo małe ciśnienie czyli masz nieszczelność i zaraz po nabiciu uciekła większość czynnika.

 

Przy takim ciśnieniu to możesz wyczuć ew. trochę chłodku po stronie pasażera ale lewa strona będzie już wiać ciepłym powietrzem.

 

Tak przy okazji to do I-CTDI ładuje się do 500g czynnika a teraz to masz pewnie nie więcej niż 100g jeżeli sprężarka jeszcze się załącza a z nawiewów leci już ciepłe powietrze ...


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#11 RobertStanki

RobertStanki
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rypin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 10.08.2015

Osoba która ładowała mi klime to mówi ze ciśnienie mi trzyma i jest szczelne wszystko ponieważ na jego maszynie nie ma spadku ciśnienia. No śle mógł sie mylić. Czyli co wymienić uszczelki i nabić od nowa?
  • 0

#12 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 22:21, 10.08.2015

Próżnia na automacie do obsługi klimy nie wykryje takiej małej nieszczelności jaką masz tylko potrzebne jest większe ciśnienie jak podłączenie butli z azotem albo możesz też poświecić latarką UV żeby zobaczyć wycieki oleju, który świeci na zielono w UV ale azot byłby najlepszy.

 

Gaz uciekł Ci przy pierwszym załączeniu sprężarki gdy ciśnienie podskakuje do ponad 10 Mpa ...


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#13 vinchenzo

vinchenzo
  • Forumowicz
  • 462 postów
  • Skąd:Podkarpacie
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:149
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:cd5
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:15, 13.09.2015

nie chcę zakładać nowego tematu wiec : nabijałem keidyś klimatyzacje i działała bez zarzutu aż do pewnego momentu gdy przestała całkiem śmigać. Myślałem że czynnika brakło wiec poprosiłem o zrobienie serwisu klimy po czym klima dalej nie działa. Gość co mi nabijał klime powiedział że ten czujnik co jest na sprężarce sie zepsuł i trzeba go będzie wymienić tylko że jak chodzę po sklepach to nigdzie nie idzie samego tego czujnika dostać. Po włączeniu klimy kompresor się nie załącza więc czego to bd wina? jesli ten czujnik to gdzie go można dostać?


  • 0

I love My CD5

CHECK THIS ----> http://www.accordklu...izacja-1-postu/ <---- CHECK THIS


#14 Pku84

Pku84
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 03.07.2016

Mam pytanie do poniższego postu.

 

 

Jeżeli nie działa czujnik ciśnienia to nie włączą się wiatraki ani sprężarka.

 

Raczej wygląda mi to na zbyt mało czynnika w układzie, sprawdź jakie ciśnienie w układzie podaje panel - trzymając AUTO+DUAL włącz zapłon i przejdź do parametru nr 10 naciskając przycisk od ogrzewania tylnej szyby (na wyłączonym silniku powinno być conajmniej 6 MPA).

 

Przy naprawie powypadkowej skręciliście wszystkie rurki i chłodnicę na nowych zielonych oringach ?

 

Sprawdziłem u siebie i mam w pozycji 10 - 05. Czy to oznacza że mam 500 gr czynnika?

 

Mam problem z klimatyzacją, sprężarka się załącza natomiast nie chłodzi. Jak na dworze jest około 20 stopni to czuć lekki chłód tylko z nawiewu pasażera, z lewego leci cieplejsze powietrze. Ja na zewnątrz jest około 30 stopni nie chłodzi wcale.

 

Odnośnie podłączenia sprężarki na krótko do + to czy silnik ma być włączony czy tylko przekręcony zapłon? 


Użytkownik Pku84 edytował ten post 19:54, 03.07.2016

  • 0

#15 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 20:28, 03.07.2016

Mam problem z klimatyzacją, sprężarka się załącza natomiast nie chłodzi. Jak na dworze jest około 20 stopni to czuć lekki chłód tylko z nawiewu pasażera, z lewego leci cieplejsze powietrze. Ja na zewnątrz jest około 30 stopni nie chłodzi wcale.

Dopiero co w innym wątku dot. klimatyzacji była diagnoza takiej sytuacji - za mało czynnika w układzie... dodatkowo świadczy o tym też wskazanie na pozycji 10, czyli 5MPa - trochę za mało...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq