Skocz do zawartości

30.10 kończy się termin wpłat zaliczek na zlot !

Zdjęcie

Alarm Accord VII

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 orfik11

orfik11
  • Forumowicz
  • 30 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:22, 30.12.2009

Mam śliczną Hondę Accord VII z 2004 r.Od pewnego czasu zauważyłem coś co mnie niepokoi. Otóż w czasie gdy przekręcam kluczyk w stacyjce i uruchamiam silnik w czasie przekręcania kluczyka odzywa się autoalarm, syrena zdąży zawyć. Trwa to tyle ile odpalenie silnika. Zaraz po odpaleniu wszystko jest ok. Nic więcej się nie dzieje. Co to może być? Czy może to być jakieś zwarcie czy zawilgotnienie przewodów, styków? Dodam, iż jest to autoalarm Autosystem FOX, FURBO II. Dodam, iż w dniu wczorajszym zakupiłem i założyłem nowy akumulator a dzisiaj też tak się działo. W sumie ma to miejsce od czasu gdy zaczęło być na dworze wilgotno. Może od października. Poradźcie. Pozdrawiam
Honda Accord 2004- Hondiczka nr. 3
Serdecznie wszystkim dziękuję za przesłane życzenia, bardzo mi miło. Dziękuję.

#2 Glinuś

Glinuś
  • Moderator
  • 4921 postów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:57, 30.12.2009

Pewnie ten temat zostanie przesunięty do odpowiedniego działu,ale odpowiem co wiem bo miałem podobnie (nie koniecznie musi być to u Ciebie) i zaczął bym (jeżeli się nie znasz) od podjechania do speca od alarmów,a najlepiej do tego co zakładał alarm i trzeba przeprogramować centralkę alarmu (coś się rozkodowało).Jeżeli masz schemat i wiesz co robić sam to zrobisz.

Lpg:Stag 300 Plus;AC R01;Hana (czerwona) H2100

Lubryfikacja jest potrzebna jakkkkk zającowi dzwonki u jajek na polowaniu
Adam Rogowski

#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Klubowicz
  • 5126 postów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Neutralna

Napisano 23:44, 30.12.2009

Zapoznaj sie regulaminem forum. Tzn. zakladaj tematy w odpowiednich dzialach, a tytulow nie pisz duzymi literami.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009

#4 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 505 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:52, 02.01.2010

Prawdopodobnie masz zle podpieta syrene. Generalnie w alarmach syrena jest uruchamiana w momencie gdy zostaje odciete od niej zasilanie (ona sama posiada maly akumulator). Prawdopodobnie syrena nie zostala podpieta bezposrednio pod akumulator tylko pod linie, ktora jest rozlaczana gdy kluczyk sie znajdzie w pozycji rozrusznik.
5,12l/100km a na codzien w korkach 0l/100km :-)
Spalanie dlugodystansowe: 76000 -> 5,81l/100km. Wczesniej bylo: 39134km -> 6,46l

#5 orfik11

orfik11
  • Forumowicz
  • 30 postów
Neutralna

Napisano 16:37, 04.01.2010

Dziękuję Ci kolego za odpowiedz. Jdnak jest małe ale...samochodemporuszam sięod lipcai wszystkobyłook. Dopiero gdzieśod października-listopada, gdy zrobiło siezimno i mokromam takie objawy.
Honda Accord 2004- Hondiczka nr. 3
Serdecznie wszystkim dziękuję za przesłane życzenia, bardzo mi miło. Dziękuję.

#6 mar_kow

mar_kow
  • Forumowicz
  • 121 postów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-CTDi
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Neutralna

Napisano 17:25, 04.01.2010

[...] i zaczął bym (jeżeli się nie znasz) od podjechania do speca od alarmów,[...]

To najlepsze rozwiązanie, nawet kiepski akumulator nie powinien dawać takich objawów. Teoretycznie duży spadek napięcia na akku (np. podczas uruchamiania) włącza alarm (miałem tak w starym samochodzie) ale akumulator był naprawdę cieniutki....
Jak na razie zadowolony...:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq