Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dziwny dźwięk po wymianie dwumasy 2.2 i-ctdi

VII dziwny dźwięk dwumasa sprzęgło

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamarus

Kamarus
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:36, 30.07.2015

Witam.

 

Jestem świeżo po wymianie dwumasy i sprzęgła i według mnie coś jest nie tak. Podczas przyśpieszania słychać jakiś dziwny dźwięk w kabinie po lewej stronie pod kolumną kierownicy. Jest to coś w rodzaju świstu i mocnego odgłosu silnika (szum). Najbardziej jest to słyszalne w zakresie 1000-2500 obrotów. Kiedyś również było słychać świst, ale nie aż tak bardzo. Poza tym wydaje mi się, że nie ma już tak odczuwalnego "kopa" po wciśnięciu gazu jak przed wymianą. Może ktoś miał coś takiego?

 

Pozdrawiam

Mariusz


Użytkownik Kamarus edytował ten post 22:38, 30.07.2015

  • 0

Interesujesz się Ubuntu, odwiedź mojego bloga 'Ubuntu... to jest proste'


#2 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 07:59, 31.07.2015

Przy wymianie sprzegla trzeba lekko poluzowac i opuscic zawieszenie jak ktos nie wie jak to sie robi w dieslu, lamie w tym momencie oslone kolumny. Jest ona plastikowa pod dywanikiiem po strone kierowcy. Odchyl lekko podloge przy pedalach i podluz jakos gume w miejscu, gdzie wchodzi kolumna i bedzie cisza. ;)


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#3 Sheiva

Sheiva
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Gdynia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance+Navi
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:34, 31.07.2015

Albo po prostu po skończeniu operacji i składaniu do kupy nie zostały dokręcone opaski węży dolotu powietrza od dołu od strony pasa lub grodzi, gdzie ciągnie lewe powietrze wywołując świst i małą utratę mocy.


  • 0

#4 Kamarus

Kamarus
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 04.08.2015

Przy wymianie sprzegla trzeba lekko poluzowac i opuscic zawieszenie jak ktos nie wie jak to sie robi w dieslu, lamie w tym momencie oslone kolumny. Jest ona plastikowa pod dywanikiiem po strone kierowcy. Odchyl lekko podloge przy pedalach i podluz jakos gume w miejscu, gdzie wchodzi kolumna i bedzie cisza. ;)

Po dzisiejszej wizycie w warsztacie w aucie nastała cisza. Okazało się, że tak jak mi się wydawało była "dziura" przy jak to określił mechanik prowadnicy. Jest tam gumowa osłona (chyba coś takiego http://e-katalog.int...erowniczej.html), która od strony prawego koła (stojąc twarzą do silnika) miała szczelina na około 1 cm szerokości oraz około 5 cm długości. Mechanik twierdzi, że nie wie w jaki sposób owa szczelina powstała. Naprawa polegała na wpuszczeniu elastycznego kleju od strony kabiny, który wypełnił szczelinę. Dodatkowo uszczelniono od strony kabiny silikonem. Może uda mi się zrobić fotkę to ją dołączę. Ciekawi mnie jaki to będzie miało efekt po jakimś czasie.

 

Co do świstu, to doloty zostały sprawdzone i nic nie znaleziono. 


Użytkownik Kamarus edytował ten post 23:04, 04.08.2015

  • 0

Interesujesz się Ubuntu, odwiedź mojego bloga 'Ubuntu... to jest proste'






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, dziwny dźwięk, dwumasa, sprzęgło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq