Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Szyba przednia + kamien == pajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:35, 26.12.2009

Witam!

Dzis wlasnie kolo poludnia dostalem w przednia szybe :( auto 10 miesiecy i na wysokosci oczu kierowcy pajaczek wielkosci 1grosza :( nie zebym sie trzymal za ciezarowka... nikt przedemna nie jechal :( dostalem od wlasnie minietego auta... niech to jasny sz....lak. Co robic ? wymieniac z AC na nowa ? bardzo to bedzie widac takie wyciecie przedniej szyby ? "demoluje" sie przy tym slupki i reszte ? czy naprawiac (zakleilem odrazu tasma uszkodzenie, zeby zabrudzenia sie nie dostaly do srodka szyby) ? robil ktos jedno albo drugie ? jezeli tak to Prosze na namiar na naprawe w Krakowie lub okolicach... jezeli wymiana to tylko w ASO... w ktorym ?

dziekuje za wszystkie porady i informacje ... echhh swieta i po swietach :(

Pozdr
egon12
  • 0

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:40, 26.12.2009

Autoglass Jaan i się nie czaj rób tam i już. Tylko czy jest to pęknięcie czy odprysk? Najlepiej jedź do nich i zapytaj czy naprawią.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#3 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:42, 26.12.2009

ja wiem jak to opisac ? punkcik/odprysk od ktorego rozchodza sie krotkie pekniecia wewnatrz szyby ...
  • 0

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:45, 26.12.2009

tak jak pabloo pisze, jechać do fachowców i zapytać co robić, czy naprawa czy wymiana
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 mar_kow

mar_kow
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-CTDi
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:20, 26.12.2009

Jeżeli wyszczerbienie jest głębokie, skuteczność "łatania" może być tylko chwilowa. Dostanie się powietrze, trochę naprężenia i szyba zacznie się rozwarstwiać i zmieniać kolor na "mleczny". Później i tak może zajść konieczność wymiany szyby. A wtedy z AC może być problem (w zależności od ubezpieczyciela). Wtedy już tylko poprawić kamieniem :-> , zgłosić na AC... 8-) i modlić się aby nie wnikali. Wymiana na nową w dobrym warsztacie o niczym nie stanowi, jeżeli na AC to i w salonie można to zrobić - w końcu za coś się płaci... A ubezpieczyciel i tak policzy zwyżkę składki za szkodę... :-/
  • 0
Jak na razie zadowolony...:)

#6 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 02:12, 27.12.2009

Kiedyś rozmawiałem z kolegą który miał podobną sytuację w vento. Wymienił szybę, bo w warsztacie odradzali łatania przy pajączku. Mówili że jak jest odprysk to spoko można łatać, ale jak jest pajączek, to jest duże prawdopodobieństwo że podczas jazdy gdy całe nadwozie pracuje i szyba jest poddawana drganiom, to pęknięcia mogą się powiększać mimo wypełnienia ubytku żywicą.
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#7 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:01, 27.12.2009

odradzam latanie, polecam nowa szybe, bo uszkodzenie wielkosci groszowej monety to nie jest malo, a AC bedzie chcialo za szkode tylko raz placic, wiec wymieniaj w hondzie

pozdr :mrgreen:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#8 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:17, 27.12.2009

echhh i co robic :( czy naprawa bedzie widoczna ??? mam to na wysokosci oczu i nie zniose jak bede musial patrzec na jakis "slad" podczas jazdy... naprawa bylaby fajna, bo przy wymianie calej szyby tez moze sie cos "wydarzyc" jak np uszkodzenie slupka jakies przerysowanie itd.... wymienial ktos z Was szybe 8gen w ASO ?

pozdr
egon12
  • 0

#9 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:24, 27.12.2009

egon12, co sie przejmujesz, uszkodza Ci cos to wymienia.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:48, 27.12.2009

wymienial ktos z Was szybe 8gen w ASO ?

Co to za różnica w której gen.wymiana szyby w ASO powinna być zrobiona profesjonalnie i dostajesz na to gwarancję.
  • 0

#11 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:24, 27.12.2009

Ja wymieniałem (a raczej wymieniali mi :P) u siebie. Miałem drobny odprysk po kamieniu. Jak będzie zrobione to fachowo to nawet śladu nie będzie po wymianie. A po łataniu dziury moga sie robić różne refleksy na szybie. Dlatego jak uszkodzenie jest na przeciwko kierowcy nie powinno sie takiej szyby naprawiać (tak czytałem na różnych forach i to samo powiedzieli mi w zakładzie, który naprawia szyby). Za wymiane zapłaciłem w 340 albo 350zł (nie pamiętam już robocizna + szyba). W ASO wołali mi prawie 1000zł.
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#12 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:48, 27.12.2009

echhh i co robic :( czy naprawa bedzie widoczna ? mam to na wysokosci oczu

oczywiste co robic, wymieniac, najblizszego przegladu technicznego nie otrzymasz bo szyby naprawia sie tylko jak uszkodzenia nie sa w strefie przez ktora kierowca patrzy na droge (gdzies w narozniku lub przy podszybiu lub dachu)

pozdr :mrgreen:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#13 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:46, 27.12.2009

.....bo szyby naprawia sie tylko jak uszkodzenia nie sa w strefie przez ktora kierowca patrzy na droge (gdzies w narozniku lub przy podszybiu lub dachu)

pozdr :mrgreen:


Witam!

macie Wasc na to jakis "paragraf" nie wiem jak zachowa sie ubezpieczalnia, a wole wiedziec jak bede zglaszal :)

Pozdr
egon12
  • 0

#14 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:25, 27.12.2009

nie mam, proponuje zapytac diagnosty na SKP jaki dokladnie przepis to reguluje, a tutaj ogolne zalecenia dotyczace naprawy szyb http://www.glassfore...sletter0509.pdf

pozdr :mrgreen:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:31, 27.12.2009

macie Wasc na to jakis "paragraf" nie wiem jak zachowa sie ubezpieczalnia, a wole wiedziec jak bede zglaszal :)


Egon, mi właśnie stała się podobna historia na autostradzie, tyle że ja mam pęknięcie które doszło do krawędzi, a z drugiej strony idzie dalej (coś takiego nie podlega naprawie bo jest za duże).
Zgłosiłem normalnie do ubezpieczyciela jako szkodę z AC - oczywiście forma bezgotówkowa, naprawa w ASO. W sumie to nie ma się co przejmować, jedynie zostaje kwestia czy nie stracisz zniżek.

Ale polecam wymianę, a nie naprawę (wg mnie te szyby są bardzo słabe - w VII miałem dwa takie odpryski i nic nie pękało dalej, tu leci jak wściekłe) - nawet jak będziesz płacił więcej za AC to i tak mniej niż za nową szybę w ASO. A może zwyżka AC będzie nie wiele większa niż koszt naprawy - warto to sprawdzić (choć jak mówiłem naprawy nie polecam, no chyba że to naprawdę małe uszkodzenie).
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq