Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Honda Accord komputer pokładowy oparty o Raspberry Pi

VII raspberry pi 2004 komputer pokładowy navit kodi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 czacha19

czacha19
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:29, 22.07.2015

Czy możesz podać koszty tego rozwiązania? Rok temu też się nad tym zastanawiałem i znalazłem nawet projekt z Raspberry Pi i radiem z nawigacją jednak z braku czasu i małego dziecka zostawiłem ten pomysł. Gratulacje.

Do mnie jednak nie przemawia monitor w tym miejscu bo jadąc nie byłbym w stanie na niego patrzeć  


  • 0

#17 devnull

devnull
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Birmingham, UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 06.08.2015

Czy możesz podać koszty tego rozwiązania? Rok temu też się nad tym zastanawiałem i znalazłem nawet projekt z Raspberry Pi i radiem z nawigacją jednak z braku czasu i małego dziecka zostawiłem ten pomysł. Gratulacje.

 

 

Koszta? Ekhmmm, zona moze czytac :-) Zbieralem te czesci przez dluzszy czas wiec trudno mi powiedziec. Pewnie z 200GBP sie uzbieralo. Pewnie na tablecie wyjdzie taniej ale ja mialem Raspberry Pi dla ktorego nie mialem ciekawszego zastosowania :-)

 

 


Do mnie jednak nie przemawia monitor w tym miejscu bo jadąc nie byłbym w stanie na niego patrzeć  

 

Na poprzedniej stronie kolega zapodal linka do plastiku mocowanego wysoko, nad kratkami nawiewu - moze takie cos bedzie ci bardziej pasowac?


  • 0
Szatan, wodka, czolgi.

#18 FairFaX

FairFaX
  • Informatyk
  • 301 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type-S Supercharged
  • KM:300 ???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:34, 24.09.2015

Trochę odkopie temat.

Dotarł do mnie daszek z chin i jestem trochę rozczarowany jego szybkością i mocno ograniczonymi funkcjonalnościami. Poczytałem i ciekawą opcją jest RasberryPi.

Zacząłem czytać i gdzieś znalazłem w necie, ze da się zainstalować androida 5 na Rasberry Pi 2. Czy próbowałeś takiego rozwiązania, albo zastanawiałeś się nad nim?


  • 0

#19 devnull

devnull
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Birmingham, UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:58, 24.09.2015

 

Zacząłem czytać i gdzieś znalazłem w necie, ze da się zainstalować androida 5 na Rasberry Pi 2. Czy próbowałeś takiego rozwiązania, albo zastanawiałeś się nad nim?

 

Jesli masz na mysli to to z tego co widze nie wyglada to narazie za rozowo - dziala wolno i brak wsparcia sprzetowego w Android dla RPi.

 

A ze Kodi oparte na Raspbian na RPi2 po prostu smiga to nie mialem impulsu :-)


  • 0
Szatan, wodka, czolgi.

#20 Grooves

Grooves
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:19, 24.09.2015

Tez kiedyś zastanawiałem się nad malinką, jednak nie miałem z tym nigdy do czynienia, wybór padł na tablet :) projekt naprawdę rozwojowy, jak car PC. A co do kamery cofania, to jest coś takiego jak kamera wifi która raczej pod każdy android podejdzie
  • 0

#21 FairFaX

FairFaX
  • Informatyk
  • 301 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type-S Supercharged
  • KM:300 ???
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:28, 28.02.2016

Odkopie trochę temat.

Wróciłem znowu do tematu budowy Car PC, ale dla mnie celem jest system oparty o androida.

I w tym momencie pojawiły się wreszcie dwie fajne opcje UDOO Neo i Banana PI M3.

 

Pierwsza jest cały czas rozwojowa i nie wyszedł jeszcze soft, ale Banana3 ma już oficjalny Andoid 5, bardzo mocny procesor, i ogólnie daje potężne możliwości.

 

Problemy z którymi walczę - cały czas na warstwie teoretycznej:

- odbiornik BT - żeby przekazać audio z telefonu (konkretnie rozmowę telefoniczną) i działał jako A2DP - tutaj rozwiązaniem ponoć jest A2DP SINK supportowane w Androidzie 5, ale domyślnie wyłączone.

- sterowanie komputerem z zewnętrznych przycisków - np. zmapowanie przycisków ze starego BT lub kierownicy i obsłużenie przez soft w komputerku

- kamera + rejestrator video.

- wydajne zasilanie, kwestia usypiania i bootowania.


  • 0

#22 krys hania 92

krys hania 92
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:50, 09.05.2018

Ogromny plus za chęci, ja wolę jednak mimo wszystko tablet, za androida :)

koledzy gdzie moge zakupić kabel aux aby podłączyć tablet do radia premium sound 

pozdrawiam .


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, raspberry pi, 2004, komputer pokładowy, navit, kodi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq