Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Oświetlenie pod nogami Accord VIII

VIII Oświetlenie pod nogami

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafi12

Rafi12
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:51, 06.07.2015

Witam, zakupiłem nie dawno Accorda VIII generacji rocznik 2012 po liftingu i zabieram się do kilku rzeczy wizualnych aby jeszcze lepiej wyglądał :) Przeglądałem forum w poszukianiu jakiegoś teamtu ale niestety nie znalazłem :( A więc zakładam i pytam :) Otóż chodzi mi o zamontowanie pasków z niebieskimi ledami pod nogami kierowcy oraz pasażera. Chciałbym się dowiedzieć czy manualnie ktoś to robił i mógłby mi udzielić jakiś wskazówek i rad.

 

1. Na pewno co bym chciał się dowiedzieć to przedewszystkim gdzie to mam podłączyć? Bo na pewno albo wpiąć będe musiał się gdzieś przy drzwiach bądź w skrzynce pod kierownicą a u pasażera w schowku czy dobrze myślę? Jeśli nie to w który miejscu?

2. Czy muszę kupić jakieś konkretne ledy z jakimś napięciem tudzież symbolem?

3. Jak przymocować sam pasek z ledami żeby był w miarę solidnie przyczepiony i nie było go widać?

4. Jakie opcje włączania będę miał do wyboru? Chodzi mi tu o stałe światło które pali się od momentu otworzenia drzwi, podczas trasy do momentu aż wysiąde, czy też opcja zapalania się ledów podczas otwierania drzwi, bądź najbardziej interesująca mnie opcja - podczas otwerania drzwi i ewentualnego zapalenia ledów jak by mi coś upadło. Czy jest tylko jedna opcjia czy może jeszcze jakaś?

 

Bardzo prosiłbym o pomoc bo nie chcę jeździć po jakiś elektrykach od siedmiu boleści bądź Bog wie kogo a sam jeszcze się takiej rzeczy nigdy nie podejmowałem więc nie chciałbym czegoś spieprzyć :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ; )


  • 0

#2 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 17:02, 06.07.2015

Jest manual odnośnie VI VII generacji a wszystko takie robisz analogicznie. Najprościej jest się podłączyć do górnej lampki dzięki czemu oświetlenie jest sterowane analogicznie jak oświetlenie wnętrza. Można również zrobić osobne obwody na każde drzwi ale to już więcej zabawy i brak sterowania innego niż otwarcie drzwi. Kupujesz zwykle paski Led na 12V a w aucie najlepiej mocowac je na tyrytyrytytki do istniejących wiązek. Do ogarnięcia w 2-3 godziny na spokojnie :) wiazke najlepiej puścić pod uszczelkami drzwi i progami. Sam przód to robota na 1.5 godzinki a tyl więcej zabawy z mierzeniem żeby kable wystarczyły przy przesuwaniu fotelem a też nie były za długie.

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#3 Rafi12

Rafi12
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:07, 06.07.2015

Znalazłem odnośnie montażu przy drzwiach. A mógłbyś mi wskazać gdzie znajduje się temat o tym przy kórnej lampce? :P


  • 0

#4 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 17:10, 06.07.2015

Górna lampka to banał. Podpinasz się pod styki żarówki a kable ciągniesz podsufitka przy szybie do slupka przedniego, później pod uszczelka drzwi na dol pod deskę i dalej idziesz pi kolei wszystkie miejsca

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#5 Rafi12

Rafi12
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:18, 06.07.2015

Chcę zrobić tylko przód tak na prawdę bo tył mnie zbytnio nie interesuje bo mało kto będzie tam z tyłu jeździł ;) a powiedz mi jakiego kabla w takim razie użyć? Bo tego ledowego to mi zapewne zabraknie...


  • 0

#6 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 20:21, 14.07.2015

Przecież w Exe masz już podświetlenie przodu, tylko trzeba rozwiercić plastik. No chyba, ze w poliftach nie montowali.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#7 Rafi12

Rafi12
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:19, 15.07.2015

Powiem Ci szczerze że nic nie świeci więc nie wiem czy to mam :P A jak już to gdzie trzeb rozwiercić i sprawdzić to ?


  • 0

#8 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 16:37, 15.07.2015

Ja choć miałem, też myślałem, że nie świeci. Dopiero jak założyłem sportowe geje to zauważyłem na nich b.słabą niebieską poświatę. A to dlatego, że dioda stłumiona jest czarnym plastikiem. :) Szukaj czarnych plastikowych kółek na osłonie pod schowkiem i pod kierownicą. A najlepiej to wypnij jedną z osłon i zobacz czy lecą do niej przewody. Jak tak to odłacz, rozwierć dziury i będzie świecić. :)

 

Tu http://www.accordklu...ogi-zaslepione/ masz ładnie opisane.


Użytkownik Heka edytował ten post 16:49, 15.07.2015

  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#9 Rafi12

Rafi12
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:59, 22.07.2015

http://przeklej.org/...r2/DSC.0006.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

No więc lampa rzeczywiście tam była tak jak kolega napisał wcześniej, tylko dawała dość znikome światło. A więc kupiłem sobie 4 paski ledowe po 24 lampek każda i wrzuciłem po dwie po stronie kierowcy i pasażera :) Efekt jak dla mnie świetny :) Teraz tylko czekam aż dojdą do mnie moje nakładki na pedały i będzie miodzio :P Ogólnie zrobiłem to w bardzo prosty sposób bo w sumie było juz wszystko podłączone do tej jednej lampki więc rozciąłem kable dodałem kostke, wszystko ładnie okleiłem i przymocowałem na taśmę dwustronną i zaciski i trzyma się jak ta lala :) Jak ktoś by miał pytania jak to ewentualnie zrobić to walcie śmiało chętnie pomoge :)


Użytkownik Rafi12 edytował ten post 07:37, 23.07.2015

  • 0

#10 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 18:46, 22.07.2015

Skoro jest to może trzeba było najpiew przewiercić ten plastik i zobaczyć jak świeci? Może byłoby dla ciebie ok. i nie potrzeba by taśm.

Rozmiar tego zdjęcia to lekka przesada. ;) JPG zamiast TIFF. :)


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#11 Rafi12

Rafi12
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:39, 23.07.2015

Plastik był już przewiercony i lampka była założona fabrycznie i dawała 100% światła lecz tak jak mówię dla mnie to było trochę mało jednak więc dorzuciłem jeszcze te paski ledowe :) Taśma taśmą nie widać nic, dopiero po wejściu pod schowek pasażera bądź kierownicę widać cokolwiek jak jest przymocowane :) A zdjęcie mój błąd bo zapomniałem zmienić format :P


  • 0

#12 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 21:08, 19.08.2015

ja chetenie bym kuoil te oem ledy dwie sztuki z kostkami.. moze chcesz je odsprzedac? mi efekt w zupelnosci wystarcza a zmontowalbym je na podloge z tylu..a nigdzie tego znalezc nie moge a chce by dawalo takie samo swiatlo jakie juz mam na przodzie..
jak cos kliknij pw

Użytkownik BartekL edytował ten post 21:09, 19.08.2015

  • 0

#13 Rafi12

Rafi12
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:37, 29.08.2015

Hmmm, zamontowałem wszystkie 4 paski dla większego efektu więc nic mi nie zostało :) Jak nie możesz znaleść ? Od kija jest tego na allegro a kostke można dostać w zwykłym elektrycznym :) Jeśli chcesz więcej wskazówek dawaj na priv to powiem Ci co i jak : )


  • 0

#14 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 13:14, 01.09.2015

Masz PW :)


  • 0

#15 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 12:22, 23.09.2015

Dokładnie poszukuje tego leda z tą kostką -> w ilości sztuk nawet 6-7 - ktoś ma? 

 aJX1D2HGC8s.jpg


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, Oświetlenie pod nogami

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq