Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Uszkodzony czujnik ABS?

VII 16 17 18 ABS czujnik

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • SkÄ…d:~RadzyÅ„ Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:33, 24.06.2015

Pare tygodni temu zaświeciła mi sie kontrolka ABS, nie wiem kiedy dokładnie bo zaczynało się stopniowo, ale w mniej więcej tym samym czasie zaczynało mi huczeć tylne łożysko (które wymieniałem 14 miesięcy wcześniej na NTN).

Jak ABS sie zaświecił to wyłączyłem silnik i odpaliłem i zgasła, ale za jakiś czas znów się zaświeciła i tak stopniowo coraz częściej, obecnie świeci się cały czas. Odkręciłem łożysko z piastą które huczy a tam ruda zaczęła włazić, czyszczenie nie pomogło. Jak sprawdzam opór czujnika to tylko 1 z wszystkich 4 w aucie cokolwiek pokazuje i dlatego zakładam temat bo nie chce mi się wierzyć że padły 3 sztuki na raz..... Czy to jest realne że jazda z jednym uszkodzonym psuje pozostałe? Sprawny czujnik pokazuje opór- dobrze przeczytałem ESM? Taka sytuacja, że już sam sobie nie wierzę czasem :/

Błędy były 16, 17, 18, 61 i chyba jeszcze coś, ale takiego, że najpierw trzeba by ogarnąć czujniki.


  • 0

#2 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • SkÄ…d:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:20, 24.06.2015

Wnioskujac po numerach bledow uszkodzony jest czujnik lewy tyl. Na prawej stronie zarejestrowany jest tylko czasowy blad czujnika (mogla wtyczka nie laczyc na przyklad). Blad 61 to akurat bym pominal (blad zbyt niskiego zasilania, rozladowany akumulator zima itp.). Takze do wymiany tylko czujnik lewy tyl, ewentualnie wiazka elektryczna do sprawdzenia, bo juz ktorys z kolegow z forum mial z nia przejscia. Osobiscie zajalbym sie tym czujnikiem na poczatek. Jesli lozysko ma luzy to moze tez wyskakiwac blad czasowy. Bledy czasowe to te parzyste (16, 18).


  • 0

#3 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • SkÄ…d:~RadzyÅ„ Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 04:24, 25.06.2015

Lozysko huczy prawe i luzow niema. A co z faktem braku zamknietego obwodu w 3/4 czujnikow?
  • 0

#4 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • SkÄ…d:~RadzyÅ„ Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 05:01, 25.06.2015

Mala poprawka, po wyczyszczeniu rudej z impulsatora magnetycznego i czujnika ABS wczoraj odlaczylem wtyczke przy pompie i blad sie dopiero usunal. Po 18km kontrolka sie nie zaswiecila a ABS dziala. Co do c.....a z ta przerwa w obwodzie czujnikow? :/
  • 0

#5 Menda

Menda
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • SkÄ…d:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:29, 25.06.2015

Też mam takie cyrki z tym ABS. Zaświecił się po zmienia opon z zimowych na letnie. Po przejechaniu 5km ABS zgasł i nie świecił się przez kolejne 2tys. Następnie w drodze do UK zaświecił się na dobre i kontrolka nie gasła przez 2tyś. Ostatnio odpalam kontrolka zgasła i do tej pory się nie zaświeciła i ABS działa normalnie. Nie wiem czy któryś czujnik jest uszkodzony czy tylko kostka może być nie dopięta ale bardziej wygląda mi to na nie łącząca kostkę bo czujnik raczej nie reanimował by się po czasie sam .


  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8876 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 15:52, 25.06.2015

A czy kontrolką świeci jak jest zimniej lub bardziej wilgotno?
  • 0

#7 Menda

Menda
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • SkÄ…d:Ropczyce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:07, 25.06.2015

Jak jest wilgotno gasła jak było przez parę dni ciepło i sucho zaświeciła się.


  • 0

#8 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • SkÄ…d:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:53, 25.06.2015

Odlaczanie zadnej wtyczki nie skasuja bledow w module ABS (wzgledy bezpieczenstwa). Bledy mozna usunac tylko za pomoca hds badz po zwarciu pinow 4 i 9 i wykonaniu procedury (opis tez gdzies na forum). Niemniej uklad wraca do dormalnej pracy, kiedy wykryje wszystkie sprawne podzespoly. Blad nr 18 swiadczy o braku polaczenia badz zwarciu w obwodzie czujnika lewy tyl. Moze byc to nielaczaca wtyczka przy kole, lub sam czujnik mowi powoli papa. U mnie bylo tak ze poczatkowo sporadycznie zapalala sie kontrolka i gasla, pozniej nastepowalo to coraz czesciej az zapalila sie na stale. Wymiana czujnika zalatwila sprawe. Osobna sprawa, ze ruda ze zuzytego lozyska zbiera sie na impulsorze.


  • 0

#9 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • SkÄ…d:~RadzyÅ„ Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 04:06, 26.06.2015

Jak jest wilgotno gasła jak było przez parę dni ciepło i sucho zaświeciła się.

Nie minelo na tyle duzo czasu zebym sprawdzil taka zaleznosc.

Na dniach wymienie to lozysko i czas pokaze co z czujnikami
  • 0

#10 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • SkÄ…d:~RadzyÅ„ Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:20, 26.06.2015

dzisiaj znów zaczęła się odzywać kontrolka, jutro wymiana łożyska z piastą


  • 0

#11 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • SkÄ…d:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:52, 26.06.2015

dodam w tej kwestii moje doświadczenie...
Zaczęło się na koniec sierpnia poprzedniego roku. W trasie zapaliły sie trzy kontrolki, zgasły po krótki postoju. Potem chyba pojawiły sie dwukrotnie w okresie zimowym i ostatno na koniec maja zapaliły się na stałe. Sprawdziłem spinaczem i okazało się, że tylny prawy do wymiany. Mechanik potwierdził wymienił i cieszyłem się zniknięciem owych trzech lampek. Jednak nie na długo... jakieś 10 dni. Trzy światełka powróciły. Sprawdziłem spinaczem i okazało się, że tym razem tylny lewy. Zamówiłem w necie czujnik, dotarł wczoraj a dziś zabrałem się samodzielnie za wymianę. Poszło w miarę gładko, choć bez rozwiercania się nie obyło. W sumie jakieś 1.5h. Odpaliłem auto i ruszyłem a po paru metrach lampki znikły. ... Zastanawiam się czy te czujniki też lubią być wymieniane parami czy też taki zbieg okoliczności.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#12 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • SkÄ…d:~RadzyÅ„ Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:03, 27.06.2015

Właśnie wymieniłem piaste z łożyskiem. Założyłem nową, odpalam auto i ku mojemu zdziwieniu bez żadnej jazdy kontrolka zgasła...

Przejechałem kawałek po podwórku i się zaświeciła...... Przejechałem się dłuższy kawałek z prędkością ponad 30km/h (jak w manualu) i nie zgasła. Odpinanie akumulatora na chwile nie usunęło błędó, teraz sprawdzam dłuższy czas odpięcia.

Jest jakiś inny sposób?

konkretnie wszystkie błędy to 11, 16, 17, 18, 24, 61


  • 0

#13 chrishonda

chrishonda
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • SkÄ…d:bialystok
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:44, 27.06.2015

Juz pisalem o tym wczesniej. Odlaczenie akumulatora ani zadnej wtyczki nie skasuje bledow ABS. Najpierw skasuj bledy poprzez zworke w zlaczu OBD (uzyj szukajki na forum). Nastepnie jazda probna, i wtedy sprawdzasz co tam zarejestrowalo. Bledy ktore teraz masz, najwiecej, bo az 3 dotycza czujnika lewego tylu: 17 brak polaczenia lub zwarcie, 18 okresowy, 24 tarcza impulsowa lewy tyl. 11 to brak polaczenia lub zwarcie w prawym przodzie, 16 to okresowy blad polaczenia w prawy tyl. Wyglada na to ze lewy tyl polecial. No i z przodu jest jeszcze problem.


  • 0

#14 Talar

Talar
  • Forumowicz
  • 806 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:54, 28.06.2015

mi jak tak raz świeciło a raz gasło wymieniłem tylni lewy uszkodzony czujnik i jak ręką odjął (kupiłem najtańszy z allegro za jakieś grosze)


  • 0

#15 chris.r

chris.r
  • Nowy
  • 1 postów
  • SkÄ…d:UK
  • Silnik:1.8
  • Wersja:SE
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:53, 03.08.2015

Też mam takie cyrki z tym ABS. Zaświecił się po zmienia opon z zimowych na letnie. Po przejechaniu 5km ABS zgasł i nie świecił się przez kolejne 2tys. Następnie w drodze do UK zaświecił się na dobre i kontrolka nie gasła przez 2tyś. Ostatnio odpalam kontrolka zgasła i do tej pory się nie zaświeciła i ABS działa normalnie. Nie wiem czy któryś czujnik jest uszkodzony czy tylko kostka może być nie dopięta ale bardziej wygląda mi to na nie łącząca kostkę bo czujnik raczej nie reanimował by się po czasie sam .

Witam panowie, jestem nowy na forum. Od zawsze jeżdżę Hondą, od kilku tygodni mam 6 gen, UK. Mam pytanie, bo zapaliła mi się kontrolka ABS+Ham.ręczny na niemieckiej autostradzie w drodze do Polski. Czy możliwe jest że kontrolki ABS zgłoszą jakiś problem jeśli założyłem inny rozmiar opon na przód i na tył (różnica 5mm)? Kontrolki gasną po kilkunastu minutach trasy i wracają przy włączaniu stacyjki po krótkim postoju. Po długim postoju nie świecą od razu tylko po kilku minutach jazdy. Obie zawsze razem. Sorki za wcinanie się w cudzy temat ale widzę podobny wpis.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, 16, 17, 18, ABS, czujnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq