Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Niedziałające spryskiwacze szyby i reflektorów i dostęp do pompek

VI ES

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • SkÄ…d:PrzemyÅ›l
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:16, 20.06.2015

Witam

 

Mam problem z niedziałającymi spryskiwaczami szyby przedniej i reflektorów. Po wciśnięciu manetki brak jest jakiejkolwiek reakcji. Nie słychać pracy pompek. Zbiornik zalany płynem. Światła włączone. Sprawdziłem bezpieczniki po stronie kierowcy i pasażera i są ok. Patrząc po innych tematach na forum spotkałem się z różnymi informacjami, że pompka jest albo jedna, albo dwie, że można do nich dojść od strony koła, albo że trzeba od spodu itd. Patrząc po allegro doszedłem jednak do wniosku, że są 2 pompki np.

 

http://allegro.pl/ac...5106422423.html

 

Generalnie trochę wątpliwe aby obie pompki przestały działać w jednym czasie, więc pytanie gdzie można coś jeszcze sprawdzić oprócz samych pompek. Po drugie patrząc na zbiorniczek to dochodzę do wniosku, że jest on zamontowany tak, że pompki są chyba skierowane w stronę silnika, czy w związku z tym będzie do nich dostęp od strony koła, a może jednak trzeba od dołu? Byłbym wdzięczny gdyby wypowiedział się ktoś kto to demontował i podpowiedział jak się można do nich dostać. Poza tym zbiorniczek jest mocowany do karoserii śrubą przy wlewie. Czy to jedyne miejsce?


  • 0

#2 m.ody

m.ody
  • Nowy
  • 1 postów
  • SkÄ…d:GdaÅ„sk
  • Silnik:1.6
  • Wersja:S
  • KM:116
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:00, 21.06.2015

Witam,

 

Miałem podobny problem, pompka spryskiwacza nie działała (nie mam spryskiwaczy na światła). Musiałem zdjąć przedni zderzak co wiązało się z wyciągnięciem kilku spinek łączących od dołu zderzak z osłonami oraz po jednej śrubie z każdej strony przy nadkolu. Odradzam pójście na łatwiznę i odginanie zderzaka...możesz sobie lakier uszkodzić.

Sama wymiana pompki jest bajecznie prosta biorÄ…c pod uwagÄ™, że nie jestem mechanikiem i dopiero zaczynam coÅ› przy samochodzie grzebać. PamiÄ™taj żeby nie wyrzucać starej pompki. W nowej nie ma gumki uszczelniajÄ…cej, ja musiaÅ‚em przeÅ‚ożyć jÄ… ze starej. Koszt nowej to 45zÅ‚. 

 

Na forum znajdziesz świetny tutorial do całej operacji. Ja z niego korzystałem i dałem radę :)

 Wg mnie (patrzÄ…c na fotkÄ™) pompki masz od strony zewnÄ™trznej.

 

P.S.

Może też warto sprawdzić bezpieczniki ;)


Użytkownik m.ody edytował ten post 14:01, 21.06.2015

  • 0

#3 Piekielny

Piekielny
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: -2
Neutralna

Napisano 14:05, 21.06.2015

Jeżeli masz dostęp do kanału to najłatwiej będzie spróbować szukać dostępu za lewym nadkolem, może od dołu będzie łatwiej.
Miernik w łapke i sprawdzasz czy jest prąd na wtyczce. Może po prostu wtyczka nie jest wpięta. Pompki są dwie, jakby była jedna to lałoby na szybe i lampy w tym samym momencie :)


  • 0

#4 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • SkÄ…d:PrzemyÅ›l
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:45, 21.06.2015

Witam,

 

Miałem podobny problem, pompka spryskiwacza nie działała (nie mam spryskiwaczy na światła). Musiałem zdjąć przedni zderzak co wiązało się z wyciągnięciem kilku spinek łączących od dołu zderzak z osłonami oraz po jednej śrubie z każdej strony przy nadkolu. Odradzam pójście na łatwiznę i odginanie zderzaka...możesz sobie lakier uszkodzić.

Sama wymiana pompki jest bajecznie prosta biorÄ…c pod uwagÄ™, że nie jestem mechanikiem i dopiero zaczynam coÅ› przy samochodzie grzebać. PamiÄ™taj żeby nie wyrzucać starej pompki. W nowej nie ma gumki uszczelniajÄ…cej, ja musiaÅ‚em przeÅ‚ożyć jÄ… ze starej. Koszt nowej to 45zÅ‚. 

 

Na forum znajdziesz świetny tutorial do całej operacji. Ja z niego korzystałem i dałem radę :)

 Wg mnie (patrzÄ…c na fotkÄ™) pompki masz od strony zewnÄ™trznej.

 

P.S.

Może też warto sprawdzić bezpieczniki ;)

 

 

Faktycznie, znalazÅ‚em już opis http://www.accordklu...yskiwacza-szyb/ to wymiany tych pompek. SÄ…dziÅ‚em że pompki sÄ… po stronie silnika, a tu faktycznie jest odwrotnie. SprawdzaÅ‚em bezpieczniki, pisaÅ‚em o tym w poÅ›cie.


Jeżeli masz dostęp do kanału to najłatwiej będzie spróbować szukać dostępu za lewym nadkolem, może od dołu będzie łatwiej.
Miernik w łapke i sprawdzasz czy jest prąd na wtyczce. Może po prostu wtyczka nie jest wpięta. Pompki są dwie, jakby była jedna to lałoby na szybe i lampy w tym samym momencie :)

 

No właśnie będę musiał sprawdzić najpierw tą wtyczkę bo obie pompki by od razu nie padły. No u mnie właśnie lało płyn w tym samym momencie, a czemu miałoby być inaczej? :-)


  • 0

#5 Piekielny

Piekielny
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: -2
Neutralna

Napisano 18:43, 21.06.2015

Jeżeli by była jedna pompka to lało by w tym samym momencie ZAWSZE a nie tylko przy włączonych światłach, więc z logicznego punktu widzenia muszą i są dwie pompki.
Myśle że wtyczke da sie sprawdzić odchylając troche nadkole i wymacać ręką, ale najprostszym sposobem jest po prostu ściągnąć zderzak. Jak sie na tym znasz to sam w 30 minut ściągniesz, jak nie to sie nie zabieraj, a na pewno nie sam bo można go w najgorszym wypadku nawet złamać.


  • 0

#6 Olas

Olas
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • SkÄ…d:IÅ‚awa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:54, 21.06.2015

Może Å‚atwiejszym sposobem bÄ™dzie zdjÄ™cie nadkola. Ja tak zrobiÅ‚em podczas wymiany pompki od spryskiwaczy i nic siÄ™ nie poÅ‚amaÅ‚o. 


  • 0

e937a04bf1a15.jpg


#7 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • SkÄ…d:PrzemyÅ›l
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:59, 27.06.2015

Cześć

Odchyliłem właśnie nadkole wpiąłem miernik w kostke od popmki spryskiwaczy na szybę i przy włączeniu spryskiwaczy niestety brak jest napięcia. Sprawdziłem beziecznik nr 7 po stronie kierowcy i nr 3 u pasażera i są ok. Czy jest jeszcze jakiś inny bezpiecznik, ewentualnie gdzie dalej szukać przyczyny?
  • 0

#8 klaus

klaus
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • SkÄ…d:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:13, 27.06.2015

Na moim schemacie bezpiecznik od spryskiwaczy to nr 12 (30A), ale jest on także do wycieraczek - jak działają Ci wycieraczki to jest ok.

Jak jest sprawny to zostaje Ci tylko włącznik spryskiwaczy.

Jak włącznik jest sprawny to jedyna opcja to przerwany przewód.

Załączone pliki


Użytkownik klaus edytował ten post 18:30, 27.06.2015

  • 0

#9 Piekielny

Piekielny
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: -2
Neutralna

Napisano 09:10, 29.06.2015

ja mam taki sam problem, ale tylko jeżeli chodzi o spryskiwacze lamp, te od szyby działają. Bezpieczniki ok, napięcia na wtyczce nie ma, i co zrobisz :o


  • 0

#10 klaus

klaus
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • SkÄ…d:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:25, 29.06.2015

Nie mam spryskiwaczy lamp więc mogę pomóc tylko w teorii.

W załączeniu schemat - musisz dojść drogą kolejnych eliminacji co nie działa ;)

Bezpiecznik nr 3 rozumiem masz ok.

W takim razie problem jest prawdopodobnie w sterowniku spryskiwaczy.

Sprawdź na początek czy dochodzi do niego sygnał z lamp (złącze nr 5).

Później czy jest sygnał z włącznika spryskiwaczy (złącze nr 4).

Jak tak i nie dostajesz sygnału na złączu nr 8 to nie działa sterownik.

Oczywiście zakładam że wiesz jak działa sterownik u Ciebie (w większości samochodów spryskiwanie lamp jest włączane co któreś włączenie spryskiwacza szyb).

Załączone pliki


  • 0

#11 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:10, 29.06.2015

ja mam taki sam problem, ale tylko jeżeli chodzi o spryskiwacze lamp, te od szyby działają. Bezpieczniki ok, napięcia na wtyczce nie ma, i co zrobisz :o

A ile masz płynu w zbiorniku?
Nie ma tam zabezpieczenia że jeśli płynu za mało to się sprysk lampy nie włączy?
  • 0

#12 malek360

malek360
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:PrzÄ™dzel
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:24, 07.07.2015

Witam podepnę się pod temat zamontowałem dziś dysze szyby przedniej od C4 (accordowska się rozsypała w zimie) i mam problem z ciśnieniem słabo to sika* dodam że wcześniej też tak sobie pryskały usunąłem zaworki zwrotne bo przycinały się i poprawiło się troszeczkę. Jakieś pomysły ? Płyn jest ^ ^ .


  • 0

#13 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • SkÄ…d:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 06:14, 08.07.2015

zmienić pompkę sprysków szyb na taką od tic taka


  • 0

#14 malek360

malek360
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:PrzÄ™dzel
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:06, 15.07.2015

Można prosić jaśniej ;-) , jakiej firmy pompki polecacie ? Moja ma coraz gorsze ciśnienie a deszcz nie odpuszcza . Poszperałem i znalazłem już nie trzeba tłumaczyć : D


Użytkownik malek360 edytował ten post 12:09, 15.07.2015

  • 0

#15 grunge1203

grunge1203
  • Auto Roku 2018
  • 104 postów
  • SkÄ…d:PoznaÅ„
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:170km/400nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:27, 22.07.2015

wolkowi zapewne chodziło o pompkę od tico :)

Sam ostatnio przerabiałem temat, oryginalna od tikusia wyniosła mnie 26zł :)

Wyglądem identyczne, po zamontowaniu ciśnienie w porządku.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, ES

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq