Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Demontaż rezonatora

VII rezonator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:13, 25.08.2017

witam, 

ostanio wyjałem u siebie rezonator walczac z ostatnia, przednia sruba własnie jak Novvik napisal przez otwor halogena, chyba najlepsze dojscie bez zdejmowania zderzaka, choc i tak trzeba sie troche nameczyc i uzbroic w cierpliwosc, chcialem napisac swoje odczucia przy skrzyni automatycznej, co do samego dzwieku to rzeczywiscie zmienia sie na bardziej basowy, ale nie jest to taki dzwiek jak przy stozku (mam u siebie zwykly filtr papierowy knechta) jest basowy ale tylko przy otwartej na maxa przepustnicy, czyli pedal gazu oporowo wcisniety do konca, vteca slychac ale tez tylko poporstu troszke wyrazniej niz na serii, niewprawne ucho moze nawet nic nie uslyszec, teraz minusy, wydaje mi sie ze na trasie dodajac w miare lekko gazu wnetrze i kierownica wpada w lekkie drgania, tak jakby od dzwieku zasysanego powietrza buda wlasnie rezonuje, drga, denerwujace troche, wyraznie komfort podrozowania ucierpial, no i wydaje mi sie ze momentu troche stracilem, nie wiem, moze to tylko przez te drgania, ale jak jade ze stala predkoscia okolo 100km na 5tce i dodaje lekko gazu to go chyba bardziej zamula i latwiej zrzuca do 4ki, uprzedzam ze to moje wlasne subiektywne spostrzezenia, pojezdze jeszcze troche, ale chyba bedzie trzeba wsadzic CAI

 

a i pytanie dla obeznanych bo oprocz rezonatora zaznaczonego na obrazku ponizej na czerwono to wywalilem u siebie takze ta czesc zaznaczona na zielono, poprostu byla tak luzno ze balem sie ze i tak ja zgubie, nie wiem moze to powinno zostac? tak samo co z czesciami zaznaczonymi na brazowo i niebiesko, zostaja tak?

 

 

Załączone pliki


  • 0

#17 piootrRz

piootrRz
  • Forumowicz
  • 902 postów
  • Skąd:rzeszow
  • Silnik:k24
  • Wersja:Rakieta ☺
  • KM:262/275nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:33, 25.08.2017

Ja tam wszystko odkrecilem bo do niczego to już nie jest potrzebne
  • 0

#18 dario79

dario79
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Poznań, Plewiska
  • Silnik:2,0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:53, 19.10.2017

Zastanawiam się nad demontażem rezonatora ale czy zostawienie tylko tego elementu nr 9 z rysunku wystarczy aby silnik miał odpowiednią ilość powietrza ?

 

http://ifotos.pl/z/weqhawa/

 

Nie trzeba by "zrobić" jakiegoś dolotu ?


  • 0

#19 MADMAN

MADMAN
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Skąd:BOOSTperformance
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:218
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:40, 19.10.2017

Polecam kopie dolotu mugena. Czyli odgrodzic nadkole od komory silnika i chwytak powietrza w zderzaku.

https://m.youtube.co...s&v=ehzJRL2jrGM

A w element o którym mowisz dopasować jakis velocity stack (lejek).
  • 0

#20 dario79

dario79
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Poznań, Plewiska
  • Silnik:2,0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:10, 21.10.2017

MADMAN ciekawe to ale po obejrzeniu filmiku mam wątpliwości co do wkładki.

Chodzi mi o poprawę przede wszystkim dźwięku i chyba stożek będzie do tego celu lepszy.


  • 0

#21 MADMAN

MADMAN
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Skąd:BOOSTperformance
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:218
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:13, 21.10.2017

No jak kto lubi ja za wszelka cene bronie sie przed stozkiem bo chce jak najciszej. Ale jesli ma drzec jape to cai bedzie najlepszy chyba.
  • 0

#22 polonez1810

polonez1810
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Mińsk Maz.
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Accord VII
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 21.10.2017

Cześć

 

Ja mam stożek już ok 4 lat i tak szczeże powiedziawszy przy małych ( do 4000 ) obrotach nie słychać różnicy powyzej t0 jest dzwięk inny ( dla mnie ładniejszy) fakt że mam cały dolot "Fjutsu" chyba dobrze napisałem kupiłem go od jednego z forumowiczów i sprawuje sie rewelacja.

To tylko moje zdanie ale uważam takie rozwiązanie za najlepsze


  • 0

#23 Nethron

Nethron
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:21, 14.11.2017

witam, 

ostanio wyjałem u siebie rezonator walczac z ostatnia, przednia sruba własnie jak Novvik napisal przez otwor halogena, chyba najlepsze dojscie bez zdejmowania zderzaka, choc i tak trzeba sie troche nameczyc i uzbroic w cierpliwosc, chcialem napisac swoje odczucia przy skrzyni automatycznej, co do samego dzwieku to rzeczywiscie zmienia sie na bardziej basowy, ale nie jest to taki dzwiek jak przy stozku (mam u siebie zwykly filtr papierowy knechta) jest basowy ale tylko przy otwartej na maxa przepustnicy, czyli pedal gazu oporowo wcisniety do konca, vteca slychac ale tez tylko poporstu troszke wyrazniej niz na serii, niewprawne ucho moze nawet nic nie uslyszec, teraz minusy, wydaje mi sie ze na trasie dodajac w miare lekko gazu wnetrze i kierownica wpada w lekkie drgania, tak jakby od dzwieku zasysanego powietrza buda wlasnie rezonuje, drga, denerwujace troche, wyraznie komfort podrozowania ucierpial, no i wydaje mi sie ze momentu troche stracilem, nie wiem, moze to tylko przez te drgania, ale jak jade ze stala predkoscia okolo 100km na 5tce i dodaje lekko gazu to go chyba bardziej zamula i latwiej zrzuca do 4ki, uprzedzam ze to moje wlasne subiektywne spostrzezenia, pojezdze jeszcze troche, ale chyba bedzie trzeba wsadzic CAI

 

a i pytanie dla obeznanych bo oprocz rezonatora zaznaczonego na obrazku ponizej na czerwono to wywalilem u siebie takze ta czesc zaznaczona na zielono, poprostu byla tak luzno ze balem sie ze i tak ja zgubie, nie wiem moze to powinno zostac? tak samo co z czesciami zaznaczonymi na brazowo i niebiesko, zostaja tak?

 

Nic dziwnego ze spadl Ci moment obrotowy. Od tego jest rezonator aby dodac momentyu obrotowego w dolnym/srednim zakresie obrotow. Troche interesowalem sie tym tematem jak chcialem dodac troche mocy poprzez zoptymalizowanie dolotu. Rezonator ma za zadanie wprawic powietrze w odpowiednie drgania tak aby wykorzystac w dolocie tzw efekt falowy i doladowanie dynamiczne.


  • 0

#24 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:38, 15.11.2017

cholera, tak myslalem ze ten plastik byl do czegos potrzebny :D

to teraz trzeba albo to wsadzic z powrotem albo stroic? czy reflash by wystarczyl?

jak mam zainwestowac w cai to moze lepiej w reflash?


  • 0

#25 Nethron

Nethron
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:16, 18.11.2017

Tu niech sie wypowiedza ci co tez wycieli. Pewnie CAI.


  • 0

#26 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 08:39, 18.11.2017

testowalem ostatnio kilka dolotow na hamowni i jesli chcesz maks moc to tylko short rura 3.5 cala i duzy stozek.
oczywiscie budowa i i dlugosc tez maja znaczenie.
cai byl gorszy w calym zakresie gdzieniegdzie gorszy od seryjnej puszki z wkladka kn. z tego co pamietam w dole ucinal kilka nm wzgledem serii.
czyli te cudowne caie mozna o kant d u p y wywalic.
albo seria z wkladka KN albo dobrze zrobiony short.
chyba ze chcesz ryczek jak stara krowa to cai
aha zappmnialem dodac dla tych co mysla ze short a troszke dluzszy shrot to jeden uj.
u mnie 62 mm short zrobil roznice 11KM na hamowni.
czyli jeden short dal wynik 216km i dodalem 62 mm bo taka mialem rure i wyszlo 227km.
takze robic dolot to na hamowni albo zostawic serie bo sie tylko pogorszy.
dodam zze na sergjnym dolocie i wkladce kn wyszlo 224km.

Użytkownik slasz129 edytował ten post 09:01, 18.11.2017

  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#27 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:49, 18.11.2017

seryjny dolot to rozumiem kompletny dolot z rezonatorem, wszystko tak jak wyjechalo z fabryki?

 

wnioskujac to kazda zmiane w dolocie powinno sie poprzec strojeniem, wtedy to dopiero bedzie mialo pozytywne rezultaty, bez strojenia jedynie wkladka k&n ma sens bo poprawia przeplyw powietrza oryginalnie policzonego dolotu


  • 0

#28 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 09:55, 18.11.2017

no wlasnie nie pomyslalem o tym by wziac rezonator.
pomiar byl bez rezonatora na wkladce KN.
i powiem ze jak ktoś chce dźwięk to ok jego wybór.
ale wkładanie na pałę robionych dolotow to strata mocy i najbardziej momentu.
jesli dolot jest do d.. to nawet strojenie nic nie polepszy.
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#29 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:00, 18.11.2017

no to b duza szkoda ze bez rezonatora patrzyles bo tego w sumie dotyczy ten temat i wg teorii Nethrona powinno byc jeszcze lepiej pod wzgledem Nm


  • 0

#30 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 10:09, 18.11.2017

moze kolega bedzie jechal na hamownie to przetestujemy jeszcze z rezonatorem.jak cos bedzie damy znac.
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, rezonator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq