Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Regulacja STAG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:41, 15.12.2009

Witam,
Wiem ze niektorzy z Was sami reguluja swoje LPG Staga. Chcialem zapytac czy robicie to autokalibracja??Czy ta autokalibracja wystarcza?? Czy bawicie sie w ustawienia reczne?? Bo z tego co sie doczytalem to ta kalibracja to nie az taka trudna :-)
oczywiscie ta automatyczna - wystarczy ja zrobic a potem podlaczyc kompa zebrac mapy wedlug instrukcji na Pb i LPG zeby sprawdzic czy przebiegla prawidlowo?? Czy dobrze wszystko wylapalem?? :oops:
  • 0

#2 CoMrAt

CoMrAt
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Podkarpacie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:52, 15.12.2009

Autokalibracja zbiera tylko jeden punkt mapy gazowej. Po tej czynności MUSISZ przeprowadzić kalibracje na drodze. Samochodem jeździsz na benzynie pod rożnym obciążeniem często z pedałem w podłodze zbierzesz w ten sposób mapę PB - niebieski wykres Następnie dokładnie taka sama czynność na LPG powstanie wykres zielony będzie się różnił od PB wiec mnożnikiem tak manewrujesz aby mapy się pokryły Im bardziej się pokryją tym lepiej Dla sprawdzenia przechodzisz na zakładkę odchyłka i patrzysz w jakich jest granicach Ma być max 10%

Zresztą wszystko to i wiele innych masz opisane w ogólnodostępnej instrukcji do Staga

Ważne też jakie masz pozostałe komponenty instalacji bo Stag to nie wszystko. Jakie wtryski ? Jaki reduktor? Czy z odpowiednim zapasem mocowym- bo VTEC tego wymaga...

Na waldemarach i Alasce nawet Najlepsza elektronika cudów nie zrobi....
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:56, 15.12.2009

a to manewrowanie mnoznikiem polega poprostu na przesuwaniu punktow na wykresie??
  • 0

#4 CoMrAt

CoMrAt
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Podkarpacie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:59, 15.12.2009

a to manewrowanie mnoznikiem polega poprostu na przesuwaniu punktow na wykresie??


Dokładnie przesuwasz punkty w dół lub gorę i następnie na drogę i obserwujesz co dzieje się z mapą LPG Dobrze jest to robić w dwie osoby żeby nie jeździć wpatrzonym w laptopa :roll:

Jakie masz pozostałe komponenty instalacji?
  • 0

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:12, 15.12.2009

Tutaj taki tekst porównawczy (nie zwracaj uwagi na Valteki)
http://www.motofocus...-gazu-4gas.html
  • 0

#6 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:05, 15.12.2009

Ja już się przekonałem na własnej skórze, że autokalibracja to taki wstęp i orientacyjne info a dalej to i tak ustawiasz wg pracy silnika na 4 biegu (wg instrukcji) i może się sporo różnić niż autokalibracja.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:25, 16.12.2009

Ważne też jakie masz pozostałe komponenty instalacji bo Stag to nie wszystko. Jakie wtryski ? Jaki reduktor? Czy z odpowiednim zapasem mocowym- bo VTEC tego wymaga...

Na waldemarach i Alasce nawet Najlepsza elektronika cudów nie zrobi....


Jeszcze nia mam ale juz wiem jakie sa zalecane do Acco z tego forum :-)
Heh w sumie to nie mam jeszcze autka ale za kilka miechow bede mial a ja jestem taki ze musze wiedziec wszystko o tym co mam zamiar kupic :-) Co do LPG to raczej na 90% bede zakladal jak nie kupie auta z LPG.
BTW zadalem zapytanie jakiemus gazownikowi z allegro zeby zorientowac sie w cenach LPG i za zestaw: STAG 300 plus, Zavoli Zeta S, MagicJet i butla w kole chcial 2200 takze ceny zaczynaja malec :-) wiadomo gaziarz gaziarzowni nie rowny ale to tak orientacyjnie :-P
aha za 2 gen. gazu 1800zl chcial takze raczej sie nie mam sensu nawet o tym myslec.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:29, 16.12.2009

To lepiej kup auto bez LPG i sam załóż, będziesz chociaż wiedział co tam jest.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq