Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Wybor glosnikow przednich

VIII audio głośniki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#46 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:31, 11.12.2015

Głośniki w drzwiach i słupku są połączone równolegle, dodatkowo wysokotonówka w słupku ma w szereg kondensator, więc sumarycznie dalej będzie około 2 Ohm.

 

Czyli ten kondensator obniża z 4Ohm na 2  ?

 

ten zestaw co kupiłem są 4Ohm łączone też równolegle, wiec spadnie moc wzmacniacza póki nie założę drugiego.


  • 0

#47 WiFi

WiFi
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:18, 11.12.2015

w dniu dzisiejszym dzwoniłem w sprawie głośników i doradzono mi Focal R-165S2 lub Morel Maximo 6.2. Co o tym sądzicie?

focal gwizdki będą ci po uszach dawać jak te w hercach  :P a morel klasa  sama w sobie ogólnie często polecane ;) i po pierwsze wgl jaką kwote chcesz przeznaczyć ;P bo tak to można wybierać i wybierać :P 


  • 0

#48 Luka1981

Luka1981
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Dębica
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:21, 11.12.2015

focal gwizdki będą ci po uszach dawać jak te w hercach  :P a morel klasa  sama w sobie ogólnie często polecane ;) i po pierwsze wgl jaką kwote chcesz przeznaczyć ;P bo tak to można wybierać i wybierać :P 

Planuje wydać do 500 zł. Chyba, że podeślesz konkretny model a będzie wybiegał po za wcześniej wymienioną kwotę to jestem gotów dołożyć.Zależy mi na dobrej jakości dźwięku do słuchania rocka, oraz lubię czasami dawkę basów.


  • 0

#49 WiFi

WiFi
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:24, 11.12.2015

jak chcesz dopłacić trochę kasy to Morel Tempo 6 lub DLS C6A :P  a do 500 zł  Rainbow SLX 265 Deluxe, morel maximo 6.2,u-Dimension EL Comp 6B, Rockford Fosgate Punch P1652-Sn Helix Espirit E62c i tak ja uważam że bez wzmacniacza nie ma sensu dawać tyle za głośniki bo pod samym radiu nie zagrają dobrze i oczywiście wygłusz drzwi :P


Użytkownik WiFi edytował ten post 21:26, 11.12.2015

  • 0

#50 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:53, 11.12.2015

Moje dwa grosze.
Pytanie jakie głośniki założyć żeby dobrze brzmiały nie ma podstaw bo każdy będzie to odbierał inaczej.
Można pytać czy bedą pasowały w kwesti montażowej.

A żeby wybrać coś sie lubi trzeba posłuchać osobiście. Wiem ze jest cieżko bo nie ma za bardzo jak.
Jak chciałem kupić hifi do domu to śmigalem na targi gdzie w pokojach hotelowych były przerozne zestawy od kilku do kilkudziesięciu tysięcy.

Łatwo sobie wtedy wyrobić zdanie.
  • 0

#51 Luka1981

Luka1981
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Dębica
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:59, 12.12.2015

jak chcesz dopłacić trochę kasy to Morel Tempo 6 lub DLS C6A :P  a do 500 zł  Rainbow SLX 265 Deluxe, morel maximo 6.2,u-Dimension EL Comp 6B, Rockford Fosgate Punch P1652-Sn Helix Espirit E62c i tak ja uważam że bez wzmacniacza nie ma sensu dawać tyle za głośniki bo pod samym radiu nie zagrają dobrze i oczywiście wygłusz drzwi :P

Chciałem tylko dodać, że posiadam Premium sound system z fabrycznym wzmacniaczem.Więc może to zwęzi wyżej wymieniony wachlarz głośników.


  • 0

#52 WiFi

WiFi
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:34, 12.12.2015

Chciałem tylko dodać, że posiadam Premium sound system z fabrycznym wzmacniaczem.Więc może to zwęzi wyżej wymieniony wachlarz głośników.

weź te dasz 350zł  u-Dimension EL Comp 6 i za resztę zrób wygłuszenie ;)  pod tym wzmacniaczem nic mocniejszego nawet dobrze nie zagra bo wzmacniacz ten ma może z 20rms max :P więc nie warto inwestować 500+  i tego nie wykorzystać tym bardziej że nie planujesz wymiany wzmacniacza na jakiś osobny :) 


  • 0

#53 joker66

joker66
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:1,5
  • Wersja:EXECUTIVE
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:14, 12.12.2015

Polecam  to.http://allegro.pl/or...5489044477.html


  • 0

#54 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
  • Skąd:Złoczew/Łódź/Wieluń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 00:48, 13.12.2015

joker66 temat się fajnie rozwija gdzie chłopaki opisują nazwy producentów, modele oraz opinie. Prosiłbym wiec o zachowanie struktury prowadzonego wątku aby Twój post za 2 tygodnie jak aukcja wygaśnie nie był bezużytecznym przerywnikiem w temacie. Dlatego będę wdzięczny jak zamiast linku opiszesz model, producenta, gdzie zakładałeś i np. Na jakiej muzyce testowałeś, bo samo słowo polecam nie za wiele mówi. Pozdrawiam slawex9
  • 0

#55 joker66

joker66
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:1,5
  • Wersja:EXECUTIVE
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:39, 13.12.2015

Ok, już piszę.

To są oryginalne głośniki z Seata Leona 1M ,nagłośnienie które tam  występowało pod nazwą SEAT SOUND SYSTEM.

Mam takie auto od 2008 r ,teraz jezdzi nim zona.

Jak to gra?

Na oryginalnym radiu bardzo fajnie,bass czysty i głęboki ,nie robi na nim żadnego wrażenia  wysoko ustawiony VOL

Następnie rok temu postanowiłem zaaplikować nowe radio ,ze względu na dziecko,żeby leciały w nim bajki.

Jest to Pioneer AVH  8400 BT  teraz  w aucie jest taka muzyka jakbym woził wielką tubę i duży wzmacniacz. rewelacja.

Chowają się pod ziemie PSS -Hondy BOSSE -AUDI i inne HARMANY-KARDONY.

Głośniki w tym aucie wymiatają, nie słyszałem żeby w jakimś aucie tak grała muzyka.

Zrobiliśmy test w skodzie kolegi,kupił te głośniki montaż dobre radio i banan na twarzy .

U mnie w ACC chyba zaczyna coś charczeć z prawej strony,jak się rozwinie ,to dostanie komplet od Leona.


Użytkownik joker66 edytował ten post 13:43, 13.12.2015

  • 0

#56 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:00, 16.12.2015

Witam

Dziś czepiłem się tylnej półki :D zeszło mi ponad 5h

 

zdjęcia tutaj https://ds.syneknas..../album_6163636f

 

moje rady/uwagi

-demontaż kanapy chyba jest oczywisty, u mnie się okazało że przy przyciemnieniu szyb połamali też takie zaczepy przy boczkach heh

-demontaż osłon słupków jest dość łatwy tylko trzeba uważać na pin taki zielony bo jak się go zepsuje to jest do wymiany, ja odsłaniałem trochę i wkładałem rękę żeby go zsunąć z zaczepu i zostawał na swoim miejscu

-półka składa się z 2 cześć, są do niej wszystkie szare zaczepy które trzeba wysunąć lekko od strony bagażnika, niebieskie i białe prostokątne trzymają kable

-trzeba odłączyć i wyjąć tylną żarówkę i osłonę ze stopu będzie łatwiej zdjąć półkę

-polecam zdjąć osłony głośników bocznych, sub jest na stałe; będzie łatwiej wyjąc półkę bo jest bardziej plastyczna

-po wyklejeniu matą przekłuwałem dziury od środka pod półkę

 

dałem Dynamat tam gdzie sie dało bez większej ingerencji

 

-Focale 165 AC pasują idealnie z dystansami które można kupić na eBay. okleiłem dodatkowo matą na około. z wkręcaniem śrub do dystansu było ciężko i leciałem po krótki śrubokręt do sklepu :)

 

z SUBem Rockford 8" było więcej zabawy bo nie obeszło się bez wiercenia, ale wpadł bez problemu w otwór. dodatkowa mata i jest git.

nie obeszło się też bez strugania tunelu w półce na sub, był za wysoki i nie dało się domknąć wszystkiego razem, jest łatwo bo plastik jest cienki.

Oczywiście osłona SUBa zostało sklejona na fest !!

 

-użyłem do podłączenia kabli kostek z ebay plus koszulki termokurczliwe.

 

 

Przy montażu półki trzeba bardzo uważać żeby nie przekłuć membran pinami co są w półce. ręce całe podrapane :D

 

 

Co do wrażeń z odsłuchu na PSS

-nic nie brzęczy i puka w końcu

-tył się rozjaśnił i doszło basu, głośniki bardziej budują scenę, słychać wokale lepiej, brakuje mi trochę średnich.

 

Nie mogę się doczekać jak zrobię tylne i przednie drzwi oraz wytłumię bagażnik dodatkowo


  • 0

#57 AnubiSq

AnubiSq
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:41, 20.12.2015

Witam, jestem nowym posiadaczem Accorda VIII z zestawem audio bez navi z 10 głośnikami. Czytając ten wątek, dochodzę do wniosku że chyba nie jestem jakimś szczególnym audiofilem ale ewidentnie brakuje mi sopranu. Czy ktoś przerabiał temat? Czy wystarczy zmienić głośniki na słupkach a jeśli tak to jakie polecacie?


  • 0

#58 MrBlue

MrBlue
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:139
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:09, 22.12.2015

U mnie soprany są przykręcone na +3 i czasem mam ich za dużo. Jesteś pewien że u ciebie grają? Oryginalnie sa tam głośniczki 15W 6ohm z kondensatorem. Jak grają to przetestuj na oryginanej płycie cd. Nagrania mp3 mogą mieć kiepską jakość.
  • 0

#59 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
  • Skąd:Złoczew/Łódź/Wieluń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 10:43, 22.12.2015

Albo nagraj sobie płytę z plikami z rozszerzeniem FLAC. Radio powinno obsłużyć a wtedy masz pliki na jednym z najlepszych formatów :)


  • 0

#60 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:45, 22.12.2015

Hej :)
FLAC to bezstratna kompresja, więc jakość musi być identyczna z oryginałem...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, audio, głośniki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq