Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Szyba przednia wymiana

VIII szyba przednia wymiana szyby przedniej szyba czołowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dancio

Dancio
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:09, 20.05.2015

Witam,

W moim Accordzie pękła (od kamienia) szyba przednia. Szyba została wymieniona w autoryzowanym serwisie Honda Plaza w Warszawie. Podczas wymiany uszkodzone zostały boczne listwy maskujące (widoczne na zewnątrz samochodu, po obu stronach szyby). Zostały połamane zatrzaski wewnątrz tych listew. Kilka dni temu podczas jazdy na autostradzie, jedna z listewek "wystrzeliła" z mocowań (trzymała się tylko na jednym zaczepie od strony maski silnika). W serwisie domagałem się wymiany listew na nowe, bez uszkodzeń. Wg dealera (serwisu) Honda dopuszcza połamanie mocowań i przyklejenie listew na klej, na całej ich długości. Wg mnie jest to niedopuszczalne. Na moje pytanie, co będzie jak pęknie mi szyba drugi raz (odpukać), czy listwy zdemontuje się bezproblemowo, czy jednak będzie je trzeba wyłamać (skoro są przyklejone na całej powierzchni od wewnątrz), pracownik serwisu powiedział że MOŻE się uda zdemontować. Reasumując: zniszczyli listwy, celowo je założyli w takim stanie żeby nie ponosić kosztów, nie ma pewności że listwy uda się wyjąć przy ponownej naprawie.
samochód jest prawie nowy, na gwarancji (ale to akurat tutaj nie ma znaczenia).
Jeszcze się tłumaczą że główny przedstawiciel Hondy wydał jakiś biuletyn, w którym piszą że zatrzaski na listwie dopuszcza się że mogą być połamane :)
Co o tym sądzicie i ewentualnie jak mogę dochodzić swoich praw.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


  • 0

#2 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:26, 20.05.2015

Hej,

 

Ja u siebie wymienilem jakis rok temu - nie ASO ale na szybe oryginalna. Listwy przed wymiana sie dosc slabo trzymaly.

Po wymianie listwy trzymaja sie jak trzeba z tego co widzialem to takze uzyli kleju ale nie na listwe lecz na same zatrzaski.

 

Na pytanie czy bedzie sie to dalo zdemontowac bez lamania listw mowili ze tak ale nie mialem jeszcze okazji tego sprawdzic.


  • 0

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 15:30, 20.05.2015

http://konsument.um.warszawa.pl/


  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 Mariusz-TT

Mariusz-TT
  • Forumowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:35, 20.05.2015

Było to przerabiane na tym forum.Honda Plaza tego nie robi tylko daje do podwykonawcy i to oni to spartolili.Obejrzyj dobrze dach i okolice szyby czy nie masz porysowane.

W modelach 2009-2010 był problem z odpadającymi listewkami i serwis naprawiał to poprzez klejenie.

Zrób oficjalną reklamację(na piśmie) i niech ci napiszą że tak ma być-wtedy jest podstawa do dalszych kroków


  • 0

#5 msth

msth
  • Forumowicz
  • 128 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:47, 20.05.2015

To właśnie ja (a może ktoś jeszcze) miałem nieszczęście to przerabiać. Po poprawkach wygląda to ok, ale w związku z inną wadą szyby pewnie będzie konieczna kolejna wymiana

Pytanie tylko - gdzie? Czy któreś z ASO w Warszawie jest godne polecenia? Czy w ogóle można przenieść zgłoszenie reklamacyjne z jednego ASO do innego?


  • 0

#6 gebek

gebek
  • Forumowicz
  • 313 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ELEGANCE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:44, 20.05.2015

Ze zdjeciem tych listew jest duzy problem.Zabki ktore trzeba podwazyc,sa od niewidocznej strony.

Dlatego, podczas zdejmowania ,dobrze trzymajacej sie listwy,czesto te zabki pekaja.

Jest jeszcze druga mozliwosc...wkladamy cienki noz miedzy listwe,a slupek i odcinamy te metalowe blaszki.

Listwa odchodzi razem z tymi blaszkami,ale istnieje ryzyko przeciecia lakieru.

Zasadniczo,te listwy sa jednorazowe.

Ja reklamowalem w 2011 roku moja szybe,to Honda przyznala wyciecie i dostalem komplet uszczelek,oraz dwie nowe listwy.

Niestety,teraz zmienili polityke i kaza kleic listwy.

Problemu,by nie bylo,gdyby nie chora cena tych listew.


  • 0
Jest Accord...oraz Shadow VT750 Black Spirit

#7 lajsta

lajsta
  • Forumowicz
  • 573 postów
  • Skąd:SL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:25, 20.05.2015

Honda dopuszcza klejenie listew po wymianie szyby - OTO MANUAL Z OBRAZKAMI


  • 0

CB->CC7->EU7->CU1....H O N D A

 

ivtec%2Bsohc1.jpg


#8 Dancio

Dancio
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:34, 21.05.2015

Podczas Wymiany mojej szyby, dodatkowo musiałem zakupić oryginalny komplet uszczelek za jakieś 500-600 zł. Czy ktoś orientuje się co wchodzi w skład tego zestawu?


  • 0

#9 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:48, 21.05.2015

To jakaś bzdura ja wymieniałem wczoraj i płaciłem za szybę, górna uszczelka poszła ta sama jest wciskana innych uszczelek tam nie ma.
  • 0

#10 gebek

gebek
  • Forumowicz
  • 313 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ELEGANCE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:42, 21.05.2015

To jakaś bzdura ja wymieniałem wczoraj i płaciłem za szybę, górna uszczelka poszła ta sama jest wciskana innych uszczelek tam nie ma.

Sa uszczelki piankowe ustalajace.

A co do gornej uszczelki,jesli zlapal ja klej,to jej nie wyjmiesz i trzeba ja wymienic.

Tak bylo u mnie.


  • 0
Jest Accord...oraz Shadow VT750 Black Spirit

#11 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 10:48, 22.05.2015

Uszczelki piankowe ustalające to są prawie w każdym aucie. Są po to aby szyba nie spoczywała na metalu tylko na poduszce z kleju i są tanie jak barszcz. Przy w klejaniu na fv jest z reguły szyba+zestaw montarzowy tam jest klej i te pianki. Koszt takiego zestawu to maksymalnie 50-70zł w warszawie.
  • 0

#12 mexta

mexta
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1995
  • Nadwozie:wagon
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:19, 22.05.2015

Ciekawe czy na świecie też łamią te listwy, a potem je na jana przyklejają i to w samochodach na gwarancji?

 

Załoze sie że to taka polska specjalność, bo przecież to takie trudne do zrobienia i trzeba by mieć narzędzia z nasa.

 

Założe się że będą odbijać piłeczke aż klient sie podda.

Wal do Tvn turbo kamera.

 

pzdr


  • 0

#13 Dancio

Dancio
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:20, 23.05.2015

Wysłałem oficjalną reklamację do Hondy. A swoją drogą sprawdziłem co zawiera zestaw naprawczy za prawie 500 zł. Na fakturze mam wyszczególnione pozycje: uszczelka szyby czołowej dół B, uszczelka szyby czołowej dół A, uszczelka górna szyby czołowej, listwa szyby czołowej, spinka szyby, uszczelka szyby czołowej narożna dół. Zapewne większości tych uszczelek nie wymienili, ale nie wiem jak to sprawdzić.


Użytkownik Dancio edytował ten post 06:20, 23.05.2015

  • 0

#14 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 06:41, 23.05.2015

Na pewno wymienili , łatwej klej się rozprowadza
nie rozumiem czemu placiles za uszczelki jeżeli to było robione np z AC itp
musi to być przyznane
Co do listew , w 99% łamią się zaczepy , nie ma możliwości ich ściągnięcia bez uszkodzenia owych zaczepow
nawet jak taka listwa zostanie przyklejona na klej , można bez większego problemu ponownie zdemontować
P.s odzyskać Górna uszczelke w acco 8 gen życzę powodzenia
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#15 Dancio

Dancio
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:41, 23.05.2015

Za szybę i zestaw uszczelek płaciłem z własnej kieszeni, ponieważ nie mam wykupionego dodatkowego ubezpieczenia szyb, a jeżeli chodzi o naprawę z AC to nie kalkulowało mi się ponieważ mam ubezpieczonych wiele samochodów i straciłbym około 10% zniżki, na wszystkich samochodach, więcej bym stracił na tej zniżce więcej niż na naprawie z AC.
Co do łamania listew. Może i łamią się te zaczepy, ale skoro jadę do autoryzowanego serwisu to wymagam rzetelności i solidności. A nie partactwa, że podczas jazdy mi listwa odpada. W serwisie powiedzieli że nie mają pewności że przyklejone listwy uda się wyjąć ponownie bez uszkodzenia.
Więc jak (odpukać) pęknie mi szyba np. za 5 lat, to już nikt nie będzie pamiętał o tej sprawie i wtedy będę musiał zapłacić za listwy z własnej kieszeni (jak przypadkiem klej trzyma zbyt mocno i listwa pęknie). No ale dzięki za pocieszenie :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, szyba przednia, wymiana szyby przedniej, szyba czołowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq