Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Klamka zewnętrzna lewy przód

VI klamka zewnętrzna lewy przód

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16 Palo

Palo
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Przysucha
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:58, 25.01.2016

Ale do VI gena? No mi tyle powiedział facet, kiedy w zeszłym roku pierwszy raz mi strzeliła.
Panowie, przez weekend w piątek rano wyjąłem klamkę. Skleiłem i w temp. pokojowej leżała sobie 3 dni. Dziś rano włożyłem i... klej niestety puścił. :-(
Dlatego postanowiłem zacząć walkę z wiatrakami i poszukać całej używki w NORMALNEJ cenie. Choć już teraz wiem, że na pewno będzie ciężko.
Nie rozumiem, dlaczego jest prowadzony aż tak chamski wyzysk w rej kwestii. Wszystkie inne klamki pasażerów kupi się nawet po 40-50zł, a za klamkę kierowcy cenią minimum 180zł... O co tu k...a chodzi!! :-(


Wysłane z Lumia 920
  • 0

#17 Miczas

Miczas
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Ustroń
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:12, 06.02.2016

ano klamki do acco VI sa drogie bo to chodliwy towar a zamiennikow nie bylo,swoja droga w 15 letnich samochodach zaczynaja siadac klamki wiec handlarze dobrze wiedza na czym zarobic, u mnie tez padla klamka zewnetrzna od kierowcy i dzis postanowilem ze sie za to wezme a wiec dwie godzinki (z rozbieranie i skladaniem do kupy) i klamka zreanimowana i nawet to solidnie wyglada i chodzi jak nowka:) a wiec tak po rozebraniu klamka wygladalo to takZałączony plik  201602061072.jpg   72,34 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  201602061073.jpg   74,98 KB   14 Ilość pobrań

do naprawy klamki uzylem kawalek blachy 1mm o wymiarze ok 3cmx1cm dwie srubki grubosci 3mm i wiertelko 3mm to wszystko co bylo mi potrzebne, wymiercilem dwie dziury poskracalem srubki na odpowiednia dlugosc i skrecilem przez blaszke klamke do kupy i chula jak nowka wszystko widoczne na zdjeciach ponizej

Załączony plik  201602061074.jpg   72,24 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  201602061076.jpg   49,95 KB   12 Ilość pobrań

a tutaj juz zamatowane w drzwiach mojego acco

Załączony plik  201602061077.jpg   68,87 KB   14 Ilość pobrań

ja akurat uzylem takich srubek a nie nitow bo uwazam ze bedzie to trwalsze jak bedzie to poskrecane malymi srobkami, srobki mozna wlozyc na odwrot i kupic nawet takie z lebkiem do stozka zeby sie schowaly w blaszce (po wywierceniu dziurek w blaszcze trzeba bedzie je troche powiekszyc ciut wiekszym wiertlem zeby sie ten stozek schowal) ja akurat takich nie mialem w domu wiec musialem troche przyslifowac klamke bo jak sie ja otwiera to nakretka wadzila o klamke i mogla by ja uszkodzic, jesli ktos jest kumaty to bardzo szybko to ogarnie i w niecale dwie godzinki zaoszczedzi 200zl zycze powodzenia i nie dajcie sie naijac w balona kupujac 15 letnia klamke za 200zl pozdrawiam klubowiczow   :cwaniak:  :adios: 

 

 


  • 0
HONDA
The Power of Dreams

#18 Palo

Palo
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Przysucha
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:41, 07.02.2016

Miczas, ja taka blaszkę zrobiłem we wrześniu/październiku 2014. Tak samo pękło jak u Ciebie.
W maju tamtego roku jeden pyknął znowuż plastik przy którym nit się trzymał. Skleiłem, i właśnie ostatnio pękło na 3 części. Czyli kleiłem część do części, i po pierwszym użyciu strzeliło znowu. Więc musze kupić teraz... :-(


Wysłane z Lumia 920
  • 0

#19 Miczas

Miczas
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Ustroń
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:45, 08.02.2016

słuchaj to moze kup klamke z tylu od pasazera albo z angola moze bedzie taniej da sie jeszcze przelozyc ta czesc klamki za ktora pociagasz przy otwieraniu dzrwi.


  • 0
HONDA
The Power of Dreams

#20 Palo

Palo
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Przysucha
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:49, 08.02.2016

Da się przełożyć? Ostatnio jak miałem drzwi rozebrane i wyjęta klamkę, to właśnie patrzyłem czy jest taka możliwość. Ale ten (nie wiem jak nazwać) drut, który idzie od jednego do drugiego ramienia, wygląda jakby był w niego wtopiony na stałe.


Wysłane z Lumia 920
  • 0

#21 Miczas

Miczas
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Ustroń
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:49, 08.02.2016

to jest ośka ktora trzyma oba ramiona klamki i sprezyne, jeden jej koniec jest sprasowany ale szłoby to obejsc,tzn borobic jakies zabezpieczenie a nawet i nową ośke z ciekiego drutu lub preta :)


  • 0
HONDA
The Power of Dreams

#22 Palo

Palo
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Przysucha
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:44, 07.07.2018

Siemanko ludziska :-*
Temat ostatniej klamki od strony kierowcy zakończył się tym, że kupiłem nową w ASO.
Ale....... Czas na klamkę zewnętrzną lewy tył. :-P Rzeźbiłem ale nie dałem rady. Urwała się ta blaszka która napiera na wałeczek otwierając drzwi. Jednak przy odkręcaniu urwałem obie śrubki. Przykleiłem je 2 dni temu klejem Technicqll 5507, no i dziś wziąłem się za skręcanie. Po przykręceniu śrubek, złożeniu zamka i reszty do kupy przyszedł czas na test otwarcia. Iii....... No i je..na klamka została mi w rękach, śruby puściły. Nie chce mi się już znowu bawić w druciarstwo bo i nawet nie ma do czego kleić. Ceny używek zainteresowani tematem wiedzą, że nie schodzą poniżej 200zł. Nie będę kupował kolejnej za taką cenę do 18-to letniego auta, od żerujących na nas sprzedawcach.
Znalazłem za to sprzedawcę na jednym z portali, który oferuje zamiennik za ok. 60zł. Widzę, że kilkanaście osób go kupiło. Być może to ktoś z forum? Podzielicie się opinia na temat zamienników? A to link do oferty:
http://allegro.pl/Sh...item=7415310002
Z góry dzięki za każdą odpowiedź. :-*
  • 0

#23 Guest_damian_acc_*

Guest_damian_acc_*
  • Guests

Napisano 12:53, 08.07.2018

Podepnę się pod temat ponieważ dzisiaj zdechła mi klamka kierowcy. Warto brać nowy zamiennik?


  • 0

#24 Palo

Palo
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Przysucha
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:41, 08.07.2018

Wiesz co, jak mi wtedy padał klamka kierowcy, to stwierdziłem że jest zbyt często używana, abym wkładał zamiennik. Ostatecznie j/w kupiłem oryginał w ASO Honda w Radomiu.

Nikt się nie wypowiada nt. mojego poprzedniego posta, więc tak: Spróbuję jeszcze raz w tym tygodniu "reanimować" tę klamkę, a jeśli to nie pomoże, to zakupię ten zamiennik i podzielę się swoją opinią.


  • 0

#25 Guest_damian_acc_*

Guest_damian_acc_*
  • Guests

Napisano 13:56, 08.07.2018

220 dałeś za nielakierowaną?

Nie wiem gdzie ty za tyle nową wyrwaleś. Haparts ma za 430, Honda Radom 450, Honda Rzeszów 450, Honda Lublin jak usłyszałem że ok 400 to powiedziałem zeby juz nie sprawdzał dokładnie.

Użytkownik damian_acc edytował ten post 10:55, 09.07.2018

  • 0

#26 dzanek

dzanek
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:45, 11.07.2018

Siemanko ludziska :-*
Temat ostatniej klamki od strony kierowcy zakończył się tym, że kupiłem nową w ASO.
Ale....... Czas na klamkę zewnętrzną lewy tył. :-P Rzeźbiłem ale nie dałem rady. Urwała się ta blaszka która napiera na wałeczek otwierając drzwi. Jednak przy odkręcaniu urwałem obie śrubki. Przykleiłem je 2 dni temu klejem Technicqll 5507, no i dziś wziąłem się za skręcanie. Po przykręceniu śrubek, złożeniu zamka i reszty do kupy przyszedł czas na test otwarcia. Iii....... No i je..na klamka została mi w rękach, śruby puściły. Nie chce mi się już znowu bawić w druciarstwo bo i nawet nie ma do czego kleić. Ceny używek zainteresowani tematem wiedzą, że nie schodzą poniżej 200zł. Nie będę kupował kolejnej za taką cenę do 18-to letniego auta, od żerujących na nas sprzedawcach.
Znalazłem za to sprzedawcę na jednym z portali, który oferuje zamiennik za ok. 60zł. Widzę, że kilkanaście osób go kupiło. Być może to ktoś z forum? Podzielicie się opinia na temat zamienników? A to link do oferty:
http://allegro.pl/Sh...item=7415310002
Z góry dzięki za każdą odpowiedź. :-*

 

Hej,

 

Jestem po zakupie 2 klamek "zamienników" od tego sprzedającego. Obie tylne (prawe/lewe).

 

I teraz tak: wizualnie jak na zamiennik wyglądają dobrze jednak po zamontowaniu okazało się, że nie do końca wszystko gra. Wspomniana przez Ciebie blaszka napierająca na wałeczek okazała się być innego wymiaru i nie dostawała do wspomnianego wałeczka. Zatem miałem klamkę ale nie spełniała swojej podstawowej funkcji. 

 

Klamkę montował mi teściu i ze względu na fakt, że jest mechanikiem amatorem przełożył blaszkę w starej oryginalnej klamki do zamiennika (wyciągnięcia, zanitowanie itp.) 

 

Nie pisałem do sprzedającego bo mam za małą kasę założone klamki. Pasowałby mi tutaj komentarz "neutralny" bo w tej chwili sprzedający zawsze może napisać, że mogłem się skontaktować z Nimi i to widocznie tylko w tym przypadku moich klamek był problem.

 

Pozdrawiam,

dzanek


  • 0
Siatkówka w Tarnobrzegu --> http://www.siatka.tbg.net.pl

#27 krzysiekszopen

krzysiekszopen
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:białystok
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:06, 11.07.2018

Od nie dawna są zamienniki po 50 zł na allegro klamek , więc nie ma co się bawić w druciarstwo:)
  • 0

#28 dzanek

dzanek
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:53, 13.07.2018

Od nie dawna są zamienniki po 50 zł na allegro klamek , więc nie ma co się bawić w druciarstwo:)

 

A kupowałeś i montowałeś zamiennik ? Ja opisałem moje perypetie :) 


  • 0
Siatkówka w Tarnobrzegu --> http://www.siatka.tbg.net.pl

#29 krzysiekszopen

krzysiekszopen
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:białystok
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:48, 14.07.2018

A kupowałeś i montowałeś zamiennik ? Ja opisałem moje perypetie :)

No przeczytałem za późno że nie wszystko super pasuje:)Ja u siebie kupiłem w aso chyba ze dwa lata temu za około 230 zł


220 dałeś za nielakierowaną?

Nie wiem gdzie ty za tyle nową wyrwaleś. Haparts ma za 430, Honda Radom 450, Honda Rzeszów 450, Honda Lublin jak usłyszałem że ok 400 to powiedziałem zeby juz nie sprawdzał dokładnie.

Ja kupiłem w aso Białystok nielakierowaną za 230 zł,tylko to było prawie dwa lata temu.


  • 0

#30 lukibosss

lukibosss
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:05, 19.07.2018

Trochę przykleje się pod ten temat.
Mianowicie u mnie klamka oryginalna prawie wypada od drzwi. Wydaje mi się że z jednej strony puściły zatrzaski. Nie będę wydawał 400zl na nową klamkę więc próbowałem to skleic kropelką, ale niestety wcale nie trzyma...
Idzie to jakoś skleić? Czym? Bo ogólnie wszystko działa, tylko z jednej strony trochę ta klamka odstaje od drzwi
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, klamka zewnętrzna, lewy przód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq