Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Brak ocynku ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 MANYSH

MANYSH
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:YORK,UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:39, 07.12.2009

Witam. Mam pytanie odnosnie blach w Accordzie 7. Poczytałem troche, i wychodzi na to, ze to nie jest mocna strona hondy, lecz nikt ( lub nie znalazłem ) nie pisał o rdzy w genVII. Moje auto to rocznik 2005 przejechane 54tys ,i znalazłem rdzawe plamki koło uszczelki w bagazniku, w miejscu jakby nitów , oraz pod maska, koło uchwytu zaczepu maski ( nie wiem jak to nazwac )tez na tych nitach. Nie jest to jakas dramatyczna sprawa, ale ..
Czy u was tez takie cuda wystepuja ??, czy to znaczy, ze honda nie była cała ocynkowana ?? Czy jakos to pielegnowac ?

Dodam ze mój kolega, który ma rocznik 2004 ,pokazywał mi rdze na masce ,w miejscu gdzie odprysł lakier od uderzenia kamyczka, wtedy myslałem ze uderzenie musiało byc strasznie silne zeby rozbic ocynk, oraz dokładnie w tych samych miejscach pod maska, teraz juz sam nie wiem co myslec
  • 0

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:41, 07.12.2009

Jest ocynk
Odpryski do blachy trzeba zabezpieczać.
Ja jakos nie słyszałem aby w VII występowała rdza , chyba że samochód był walony
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:43, 07.12.2009

MANYSH, jest ocynkowane. Tam przy tych spawach to jest brud poprostu, czysc to i tyle.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#4 MANYSH

MANYSH
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:YORK,UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:57, 07.12.2009

Ja jakos nie słyszałem aby w VII występowała rdza , chyba że samochód był walony

wiesz ,walony to na 99% nie był, bo za duzo papierków mam itp Ja raczej obstawiam angielski klimat :)

Tam przy tych spawach to jest brud poprostu, czysc to i tyle.


no w bagazniku, to jeszcze moze i brud, choc dziwnie rdzawy, ale pod maska to na 100% rdza ,bo nawet wydrapałem troche lakieru, chyba ze ktos zamykał maske ,dociskajac nogami :D Jak znajde czas to zrobie foto
  • 0

#5 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 15:07, 07.12.2009

Ocynk to też krucha powłoka ,mógł odprysnąć razem z lakierem.Tak jak Seth napisał takie rzeczy na bieżąco trzeba zabezpieczać
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:30, 24.01.2010

moja hania tez rdzewieje odpryski na masce,
pod maska większość śrub jest zardzewiała ... :(
nie wiem dlaczego przeciez pod maska nie pada...
  • 0

#7 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Zielona Góra
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:59, 26.01.2010

a wiesz co to wilgoc w powietrzu?
  • 0
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#8 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:13, 08.08.2010

Podłączę się pod temat, ale chodzi mi o VI. Czy jest ocynk??
  • 0


 


#9 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 18:01, 08.08.2010

Jest
  • 0

#10 superplus2

superplus2
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:46, 08.08.2010

Mam auto od nowości kupione w Polsce w salonie nie bite .Rdza na masce po kamykach , na styku listwy ozdobnej , na masce od spodu maski przy zawiasach w miejscu zgrzewania wzmocnień maski przedniej ,wszystkie śruby pod maską i nie tylko zardzewiałe , tylny zaczep do holowania zardzewiały (nigdy nic nie holowałem ) , jażma , zaciski hamulcowe ,zaślepki łożysk kół , ramiona wycieraczek , sworznie w zawiasach drzwi .Tyle zauważyłem w czasie eksploatacji samochodu .Nigdy nie zaglądałem pod samochód , uszczelki itp.Myślę , że VII generacja jest słabo zabezpieczona przed korozją . Tak że Seth mało słyszałeś o korozji nie walonych VII .

[ Dodano: 2010-08-09, 00:52 ]
Nie wspominam już o układze wydechowym .(korozja - nie dziury bo takich jeszcze nie widać)
  • 0

#11 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:57, 08.08.2010

Czy u was tez takie cuda wystepuja , czy to znaczy, ze honda nie była cała ocynkowana Czy jakos to pielegnowac ?

tak, moja tez koroduje, czy to jest ocynk czy nie nie wiem, jezeli tak to poprostu fatalnie wykonany ...
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#12 seiwek

seiwek
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TYPE-S
  • KM:190/K24a3
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:35, 09.08.2010

Mam auto od nowości kupione w Polsce w salonie nie bite .Rdza na masce po kamykach , na styku listwy ozdobnej , na masce od spodu maski przy zawiasach w miejscu zgrzewania wzmocnień maski przedniej ,wszystkie śruby pod maską i nie tylko zardzewiałe , tylny zaczep do holowania zardzewiały (nigdy nic nie holowałem ) , jażma , zaciski hamulcowe ,zaślepki łożysk kół , ramiona wycieraczek , sworznie w zawiasach drzwi .Tyle zauważyłem w czasie eksploatacji samochodu .Nigdy nie zaglądałem pod samochód , uszczelki itp.Myślę , że VII generacja jest słabo zabezpieczona przed korozją . Tak że Seth mało słyszałeś o korozji nie walonych VII .

[ Dodano: 2010-08-09, 00:52 ]
Nie wspominam już o układze wydechowym .(korozja - nie dziury bo takich jeszcze nie widać)


Cenne info. Superplus2 :db
Tylko taka ocena bez sciemy ma sens, bo jest pomocna przy podejmowaniu decyzji o zakupie i podczas codziennej eksploatacji
dobrze ze łamiesz taką dziwną postawę co niektórych włascicieli, z która się często spotykam cyt. w moim nic sie nie dzieje, tylko tankuje i jazda

pozdr.
  • 0

#13 adrian8308

adrian8308
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Zielona Góra
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 24.01.2012

To jak to jest koledzy, ocynk był we wszystkich VII czy na zamówienie? Idzie to jakoś sprawdzić po nr vin? lub w inny sposób?

O... masakra ale odsmażyłem kotleta z 2 lat! Nie zauważyłem Google mnie zmyliło :mrgreen:
  • 0

#14 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:43, 24.01.2012

ocynk był we wszystkich- słaby bo słaby ale był
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#15 badz3r

badz3r
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exec
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:29, 16.06.2012

ja też odgrzeje :)

Oglądałem ostatnio VII i co się okazuje obydwoje drzwi przednich pordzewiałe od strony wewnętrznej od dołu, klapa ma dość duży 1cm wyprysk , mam pytanie czy to w niebitej Hani z 2003 jest możliwe , normalne ?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq