Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

problem z radiem

VII radio usterka strzal huk cisza

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#16 Granat-owy

Granat-owy
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:3C
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:161,7 :)
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:17, 11.05.2015

Przemyślę temat. Bo tak jak wcześniej pisałem, zamierzałem kupić xcarlink, lub jakąś podobną zmieniarkę cyfrową. W tej kasie kupie dobre radio 1din z usb i będę miał znacznie lepszą obsługę mp3. Jak coś to się odezwę :).


  • 0

#17 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 12:35, 11.05.2015

Nie ma sprawy ;)


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#18 Stoowa

Stoowa
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 20:21, 11.05.2015

ja u siebie osunąłem problem poprzez wymianę płyty z radiem (pasuje od anglika).

generalnie próbowałem naprawić uszkodzona płytę i pomogło wygrzewanie... niestety nie zlokalizowałem który element był uszkodzony...


  • 0

#19 Granat-owy

Granat-owy
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:3C
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:161,7 :)
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 12.05.2015

ja u siebie osunąłem problem poprzez wymianę płyty z radiem (pasuje od anglika).

generalnie próbowałem naprawić uszkodzona płytę i pomogło wygrzewanie... niestety nie zlokalizowałem który element był uszkodzony...

 

Możesz coś więcej napisać jak to robiłeś? Może masz jakieś foto?


  • 0

#20 AGENT

AGENT
  • Forumowicz
  • 344 postów
  • Skąd:Dębica Podkarpackie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:47, 13.05.2015

Witam podepne sie bo mialem ten sam problem...u mnie skonczyło się na wymianie radia na używane a stare sprzedałem bo ktoś potrzebował wyświetlacza i od tej pory spokój. jeżeli reszte macie sprawną to można kupić radio np. z uszkodzonym wyświetlaczem lub odtwarzaczem i zrobić z dwóch jedno będzie taniej. Grzebanie w głośnikach czy wymiana przewodów raczej nie ma sensu bo to na 90% radio jest sprawca. Pozdro


  • 0

#21 Granat-owy

Granat-owy
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:3C
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:161,7 :)
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 13.05.2015

Ja wymieniałem kable z tego powodu, że wstawiałem wzmacniacz i wymieniałem głośniki, chciałem mieć lepsze przewody. Przy okazji chciałem wykluczyć przebicie na ori. kablach.


  • 0

#22 mattipoz

mattipoz
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:nie wiem:)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:17, 31.05.2015

Witam podepne sie bo mialem ten sam problem...u mnie skonczyło się na wymianie radia na używane a stare sprzedałem bo ktoś potrzebował wyświetlacza i od tej pory spokój. jeżeli reszte macie sprawną to można kupić radio np. z uszkodzonym wyświetlaczem lub odtwarzaczem i zrobić z dwóch jedno będzie taniej. Grzebanie w głośnikach czy wymiana przewodów raczej nie ma sensu bo to na 90% radio jest sprawca. Pozdro

A same radio można wymieniać przemiennie z anglika na europe? Bo od groma jest anglików na necie..


  • 0

#23 Stoowa

Stoowa
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 08:30, 31.05.2015

mozna... tylko przyciski bedziesz mial z innej strony.... dlatego tak jak pisalem wczesniej warto panel zostawic swoj a wymieic tylko modul z radiem...


  • 0

#24 mattipoz

mattipoz
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:nie wiem:)
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:45, 31.05.2015

wtyczki w radiach są takie same tak? 


  • 0

#25 Stoowa

Stoowa
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 09:30, 31.05.2015

skoro pasują... ;) to raczej takie same.

wersja angielska ma po prostu zamienione miejscami przyciski funkcyjne ze względu na stronę kierowcy... reszta ta sama...


  • 0

#26 ziolo87

ziolo87
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:54, 20.07.2015

Witam, kilka dni temu pojawił mi się ten sam problem tzn trzask w głośnikach i radio przestaje grać... Wiecie już co jest tego przyczyną?


  • 0

#27 jrucin

jrucin
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Halinów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:46, 22.08.2015

Witam, mam bardzo podobne objawy. Sprawa zaczęła się w listopadzie 2014 r. odkąd zacząłem parkować w garażu blaszanym. W trakcie jazdy trzask - różnie głośniejszy, cichutki i radio lub cd przestaje grać, na wyświetlaczu wszystko jest ok. Na początku pomagało jak wyłączyłem silnik - kluczyk na zero i włączyłem powtórnie wszystko zaczynało grać. Po jakimś czasie po wyłączeniu z kluczyka raz grał raz nie. Potem doszły takie objawy jak bardzo głośne trzaski co najdziwniejsze nawet jak radio było całkowicie wyłączone to ze wszystkich głośników dawały bardzo głośne trzaski, trwało to tak max do około 10 minut potem przestawało samoistnie. Na wiosnę jak zacząłem parkować pod chmurką w pewnym momencie wszystko się naprawiło jednak tylko na 2 miesiące. Teraz znów raz gra raz nie raz trzeszczy raz nie. Mam wrażenie że wilgoć (w blaszaku jest duża) ma znaczenie - wtedy jest gorzej.

Podłączyłem cały panel od anglika 2.2 diesel radio PSS, ale niestety u mnie jest 5 wtyków w tym jeden nieużywany taki biały w radiu, a tam były 4 wtyki w związku z tym nie miałem gdzie włączyć jednej mojej kostki od radia (taka zielona) po podłączeniu wychodziło na to że działała klima, nawiewy, niestety radio działało ale na max głośności ledwo było coś słychać tak jak w moim na 1-2. W radiu PSS wzmacniacz jest oddzielnie to pewno dlatego. W hondach poliftowych ze zwykłym radiem są inne wpięcia - trzeba zwrócić na to uwagę.  Może we wtorek będę miał nowe (używane) radio to napiszę co się dzieje.

 


  • 0

#28 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:30, 22.08.2015

Witam, mam bardzo podobne objawy. Sprawa zaczęła się w listopadzie 2014 r. odkąd zacząłem parkować w garażu blaszanym. W trakcie jazdy trzask - różnie głośniejszy, cichutki i radio lub cd przestaje grać, na wyświetlaczu wszystko jest ok. Na początku pomagało jak wyłączyłem silnik - kluczyk na zero i włączyłem powtórnie wszystko zaczynało grać. Po jakimś czasie po wyłączeniu z kluczyka raz grał raz nie. Potem doszły takie objawy jak bardzo głośne trzaski co najdziwniejsze nawet jak radio było całkowicie wyłączone to ze wszystkich głośników dawały bardzo głośne trzaski, trwało to tak max do około 10 minut potem przestawało samoistnie. Na wiosnę jak zacząłem parkować pod chmurką w pewnym momencie wszystko się naprawiło jednak tylko na 2 miesiące. Teraz znów raz gra raz nie raz trzeszczy raz nie. Mam wrażenie że wilgoć (w blaszaku jest duża) ma znaczenie - wtedy jest gorzej.

Podłączyłem cały panel od anglika 2.2 diesel radio PSS, ale niestety u mnie jest 5 wtyków w tym jeden nieużywany taki biały w radiu, a tam były 4 wtyki w związku z tym nie miałem gdzie włączyć jednej mojej kostki od radia (taka zielona) po podłączeniu wychodziło na to że działała klima, nawiewy, niestety radio działało ale na max głośności ledwo było coś słychać tak jak w moim na 1-2. W radiu PSS wzmacniacz jest oddzielnie to pewno dlatego. W hondach poliftowych ze zwykłym radiem są inne wpięcia - trzeba zwrócić na to uwagę.  Może we wtorek będę miał nowe (używane) radio to napiszę co się dzieje.

z tego co widać po twoim profilu masz uto na PB/LPG a chciałeś wsadzić do niego radio z auta z silnikiem diesla a z tego co tu koledzy na forum piszą to wiadomo że te radia nie są P&P (tzn z PB nie podejdzie do ON i odwrotnie)


Użytkownik woocasch edytował ten post 19:30, 22.08.2015

  • 0

#29 jrucin

jrucin
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Halinów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:32, 22.08.2015

z tego co widać po twoim profilu masz uto na PB/LPG a chciałeś wsadzić do niego radio z auta z silnikiem diesla a z tego co tu koledzy na forum piszą to wiadomo że te radia nie są P&P (tzn z PB nie podejdzie do ON i odwrotnie)

 

Też coś takiego się doczytałem, na allegro jeden ze sprzedających tak też powiedział że od diesla nie pasuje do benzyny ale dotyczy to nie radia ale sterowania klimą i nawiewami. 

Natomiast nie chciałem, a dokładnie miałem takie radio podpięte przez kilka minut u siebie i z tego co przez ten czas udało mi się sprawdzić klima, nawiewy wszystko działało, żadnych błędów tylko radio na 40 poziomie głośności dawało na głośniki tak jak z mojego 1 może 2 straszne cicho. Doszedłem do wniosku że to PSS jest bez wzmacniacza bo one mają wzmacniacze oddzielne i to dlatego na głośnikach nie miałem praktycznie dźwięku.


  • 0

#30 ziolo87

ziolo87
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:00, 25.03.2016

Jak wcześniej wspominałem u mnie też radio trzaskało, szumiało albo całkowita cisza. Wczoraj wszystko rozgrzebałem. Radio zostało rozkręcone i wygrzane (nic to nie dało), następnie sprawdzone wszystkie głośniki (wszystko ok). Udało mi się skombinować na chwilę radio pss (diesel, anglik). Podłączyłem, grało z tym że cicho (brak wzmacniacza). Wnioskuję, że problem na 100% leży w radiu. Dzisiaj planuję oddać je jeszcze do jakiegoś majstra żeby rozebrał i spróbował reanimować... 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, radio, usterka, strzal, huk, cisza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq