Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wymiana listwy progowej a Accord 2005 (VII gen)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:47, 30.11.2009

W moim Accord 2005 rok (VII gen) urwałem swoją listwę progową (długa plastikowa listwa) na nierównej drodze z dziurami i już mam nową ale mam pytanie, jak założyć taką listwę? Poprzednia zsunęła się z tych zaczepów i odgięła do tyłu, te uchwyty pod spodem zostały z kawałkami listwy, z boku wdać białe kołki mocujące, w samochodzie wydaje się że nic się nie uszkodziło, poprzednią listwę zdjąłem odkręcając w nadkolu 3 śruby konieczne było też zdjęcie koła, zakładam, że nową listwę założyć można w sposób identyczny ale czy konieczne jest także jakieś zamocowanie (śruby) przy przednim kole? tam widzę jakąś konstrukcję plastikową (coś jakby koszyczek) i nie wiem czy to się nasunie samo czy też konieczne jest także zdemontowanie przedniego koła aby zamontować taką listwę?
Czy konieczne jest pojechanie do mechanika z taką sprawą czy też poradzę sobie sam bez podnośnika i kanału ?

Z góry dziękuję za pomoc (kontakt na pw i gg) !!!

zakłądaj tematy w odpowiednich działach. Dział "na szybko..." jest tylko i wyłącznie jak sama nazwa mówi dla użytkowników niezarejestrowanych
  • 0

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:59, 30.11.2009

Ja jak demontowałem listwy progowe to nie zdejmowałem koła... bo po co? Listwa trzyma się na 3 wkrętach w nadkolu, jednym od spodu przy tylnim kole, dalej w kierunku koła przedniego są 3 spinki, które z reguły nie przeżywają wyciągania. Żeby listwę zdemontować wystarczyło przsunąć do tyłu i wyskoczyła, ale żeby zamontować to ciężko ją wsunąć. Ja wymontowałem te plastikowe uchwyty z progów i wsunąłem je w listwe i wszystko wcisnąłem na swoje miejsce.

ps. wszystko zrobione na kołach bez żadnego kanału, podnośnika itp.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:26, 30.11.2009

wydaje się trudne wykręcenie 3 wkrętów z nadkole inaczej śrubokrętem a kiedy koło jest założone nie ma możliwości ich wykręcenia,
dalej pod spodem, od tylnego koła, jest jeszcze jedna śruba (pasuje klucz 10-ka), potem w kierunku przedniego koła od spodu są jeszcze 3 spinki (kołki),

w progu jest 10 białych plastikowych uchwytów + 2 czarne, na które trzeba nasunąć listwę ale wsunięcie jej na swoje miejsce graniczy z cudem :)
więc prawdopodobnie sposób postępowania jest taki, że wszystko wciska się na swoje miejsce razem z uchwytami zamontowanymi już w listwie ??

jeśli ktoś ma wiedzę jak to robią fachowcy w serwisach niech pisze !!
  • 0

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:59, 30.11.2009

wydaje się trudne wykręcenie 3 wkrętów z nadkole inaczej śrubokrętem a kiedy koło jest założone nie ma możliwości ich wykręcenia,

już sobie przypomniałem dlaczego mi koło nie przeszkadzało... wykręcałem je grzechotką...

w progu jest 10 białych plastikowych uchwytów + 2 czarne, na które trzeba nasunąć listwę ale wsunięcie jej na swoje miejsce graniczy z cudem :)

....

więc prawdopodobnie sposób postępowania jest taki, że wszystko wciska się na swoje miejsce razem z uchwytami zamontowanymi już w listwie ??

dokładnie tak jak piszesz. Wyczepiasz te uchwyty z progu, montujesz w listwę i wciskasz całość w otwory na kołki.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:37, 02.12.2009

Metoda zakładania bocznej listwy progowej ACCORD VII (z własnego doświadczenia)

1) Mając gotową listwę należy wyjąc z progu wszystkie białe plastikowe uchwyty (jest ich sztuk 10) oraz 1 czarny kołek najbliżej koła tylnego (białe wychodzą łatwo ale czarny wyjmuje się ciężko więc ostrożnie by nie uszkodzić) i włożyć na swoje miejsca w listwę,

2) Od strony nadkola przedniego koła należy wykręcić trzy wkręty trzymające plastikowy koszyczek mocujący z przodu listwę (zdejmowanie koła nie jest konieczne, wystarczy maksymalny skręt koła by się dostać ze śrubokrętem). Wyjęty koszyczek nasunąć na listwę progową w prowadnice. Koszyczek będzie razem z kołkiem, nie trzeba go wyjmować ale zamontować w całości na listwę.

3) Mając już zamontowane wszystkie kołki w listwie i koszyczek można zacząć montować listwę, najlepiej zacząć od tyłu i potem równomiernie wciskać kołki w próg. Otwarcie drzwi bardzo pomaga, z zamkniętymi założenie listwy chyba nie jest możliwe.

4) Jeśli listwa ładnie wskoczyła na swoje miejsce, można wkręcić 3 wkręty trzymające koszyczek od strony przedniego koła, potem od spodu 1 śrubę (klucz 10) i założyć od spodu 3 kołki (spinki), potem wkręć 3 wkręty od strony tylnego koła. Jeśli nie mamy specjalnej grzechotki by dostać się od strony tylnego koła, niestety trzeba zdjąć koło by wkręcić te 3 wkręty.

Robota skończona :db

Poniżej metoda zdejmowania bocznej listwy progowej ACCORD VII (z własnego doświadczenia)
1) Odkręć 3 wkręty trzymające koszyczek od strony przedniego koła, potem od spodu wykręć 1 śrubę (klucz 10) i wyjmij 3 kołki (spinki), potem wykręć 3 wkręty od strony tylnego koła- tu jeśli nie mamy specjalnej grzechotki trzeba koło zdjąć.

2) Listwa jest już odkręcona i należy ją zdjąć delikatnie zsuwając ją do tyłu z zaczepów.

3) Wyjmij kołki z progu by nie zginęły lub komuś się nie przydały.

Robota skończona :db
  • 0

#6 Dani1989

Dani1989
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Połomia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:38, 06.04.2018

Witam. Czy ktos moglby mi powiedziec jak sie fachowo nazywa ten "koszyk"? Chcialbym taki zamowic np. z Allegro. Pozdrawiam.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq