Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

navi Chinskie do VIII

VIII navi VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
486 odpowiedzi w tym temacie

#76 rafalmarkowicz

rafalmarkowicz
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:15, 17.10.2018

https://drive.google...grN6xksT2rubftf

 

Tak wygląda po zamontowaniu


  • -1

#77 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 11:06, 17.10.2018

O sziet... No i tego się właśnie obawiałem. Wygląda jak tablet przyklejony "kropelką" do ori radia :D

Moim zdaniem paskudne...
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#78 Bartek_Belgia

Bartek_Belgia
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Ravels\Belgia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:23, 22.10.2018

Witam,

 

podpinam się  pod temat. Mam Acco VIII w wersji  Executive z Navi i chciałbym założyć coś lepszego. Zależy mi na sprzęcie który będzie współgrał z wszystkim głośnikami (wraz z subwooferem)  oraz sterowaniem z kierownicy. 

Jest coś godnego polecenia? 


  • 0

#79 Piotr Litwin

Piotr Litwin
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Krommenie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:TOURER R20A3
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:JHMCW1890BC201839
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:31, 29.11.2018

Witam wszystkich postanowiłem zmienić drażniąca mnie oryginalna navi na chińczyka z androidem.Podłączyłem dostępne przewody na wszystkie możliwe sposoby ponieważ nie dostałem schematu połączeń i stwierdziłem brak sterowania z koła kierowniczego,świecąca kontrolka poduszki powietrznej, brak obrazu z kamery cofania,brak dzwięku z nowej jednostki tylko z oryginalnej chyba, że podłączę się do wyjścia aux z radia i wejścia na jacka w schowku wtedy gra ale nie o to tu chodzi.Parę przewodów zostało nie podpiętych ponieważ nie pasują mi do żadnej wtyczki.Być może ktoś z was miał,ma lub planuje mieć podobny problem i mógłby się podzielić wskazówkami co mogę zrobić aby całość zagrała jak należy.

 

201811281_qwrspxs.jpg201811281_qwrspxa.jpg201811281_qwrspxq.jpg201811281_qwrspnp.jpg201811281_qwrspnh.jpg201811281_qwrspnr.jpg201811281_qwrspnx.jpg201811281_qwrspnn.jpg201811281_qwrspne.jpg201811281_qwrspnw.jpg201811281_qwrspns.jpg201811281_qwrspna.jpg201811281_qwrspnq.jpg201811281_qwrspep.jpg201811281_qwrspeh.jpgrsz201811_qwrsper.jpgrsz201811_qwrspex.jpgrsz320181_qwrspen.jpgrszbeznaz_qwrspee.jpg201811281_qwrspes.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


  • 0

#80 Diego2oo3

Diego2oo3
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:50, 05.12.2018

https://drive.google...grN6xksT2rubftf

 

Tak wygląda po zamontowaniu

Jak bys mial wybierac patrzac na perspektywe czasy zostal bys przy swoim wyborze czy kupil bys ta opcje duzego ekranu w miejscu radia ?


Użytkownik Diego2oo3 edytował ten post 18:50, 05.12.2018

  • 0

#81 rafalmarkowicz

rafalmarkowicz
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:17, 06.12.2018

Jak bys mial wybierac patrzac na perspektywe czasy zostal bys przy swoim wyborze czy kupil bys ta opcje duzego ekranu w miejscu radia ?

 

Witam

 

Bardzo zależało mi na pozostawieniu oryginalnego radia, ale gdybym miał wybierać to wybrał bym ten tablet. Użadzenie które mam obecnie jest jednak za głęboko i trzeba się wyciągać żeby coś wybrać na ekranie dotykowy. Ma to też pewne plusy ogranicza używanie urządzenia podczas jazdy. Jeżeli chodzi o aspekty użytkowe to są pewnie podobne w końcu to android.


  • 0

#82 Diego2oo3

Diego2oo3
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 18.12.2018

Rozumiem , dzięki za odpowiedź. Widziałem na forum że ktoś podłączył dotykowa myszkę Logitecha, wydaje mi się że jest to jakaś opcja która ułatwiła by korzystanie z urządzenia bez nadmiernego wyciągania ręki.
  • 0

#83 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 15:51, 27.12.2018

Kupiłem i zamontowałem radio na androidzie dedykowane do accorda VIII. Jak na razie jestem z niego zadowolony.

Przepraszam za zdjęcia, ale robione telefonem.

 

Kamera z tyłu dołożona działa.

oTchg1w.jpg

Radio niestety bez rds

RyPVeWB.jpg

 

Android 7

WRaiii4.jpg

FFbkrVu.jpg

VUk1fsm.jpg

 

Nawigacje tomtom, automapa i sygic działają ok.

Vl6fwJN.jpg

 

Mp3 działa z pendrive podłączone do usb ( dwa usb wyprowadzone). Działa sterowanie z kierownicy.

q07jjgG.jpg

 

Informacje pojazdu: obroty silnka, prędkość i przebieg

jXr1RSs.jpg

 

FljRFpf.jpg

jccKACW.jpg

 

Podłączenie plug and play

6gAIiX1.jpg

x6y516f.jpg

 

Filmik

https://drive.google...FC3LJBl3JX/view


Użytkownik grzego edytował ten post 11:18, 29.12.2018

  • 1

#84 kolor123

kolor123
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:54, 28.12.2018

Grzegorz Bardzo fajnie to wygląda i w sumie chyba to aż tak bardzo nie przeszkadza że odstaje od tego radia. Jestem w trakcie poszukiwań akorda ósmej generacji ponieważ będę miał dzidziusia i Niestety stary poczciwy Civic UFO w wersji type S nie spełnia już swojej funkcji. Niemniej w UFO mam zamontowane radio 2din takiego chińskiego producenta Joying. Jestem z niego bardzo zadowolony ponieważ ma dużo Ramu jest bardzo szybkie i obsługuje wszystko co potrzebuję czyli nawigację że bardzo dużo jeżdżę po mieście po klientach to takie coś będzie mi potrzebne. I teraz pytanko Jeżeli kupię ramkę dwudinowe które są dostępne na przykład w centrum audio. To czy aby działało Sterowanie z kierownicy Czytasz ten komputer na górze Gdzie jest wyświetlana kwestia klimatyzacji to czy potrzebuję jakiegoś modułu typu Connect 2. W Hondzie Civic zamontowałem radio i musiałem taki moduł kupić dodatkowo przejściówkę do anteny i na wyświetlaczu środkowym pokazywała się data i godzina natomiast informacji z radia już nie było. Czy ktoś z państwa montował typowe radio dwudinowe a nie dedykowaną stacje taką jak koledzy wyżej. Chodzi mi o to że minęło sporo czasu od kiedy te tematy są poruszane i na pewno kwestia techniki i poszła do przodu.
  • 0

#85 Przemek88

Przemek88
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 28.12.2018

@grzego: bardzo fajne radyjko, super wygląda integracja z górnym wyświetlaczem. Miałeś auto z Premium Sound System? Na Twoim filmiku widziałem obraz z kamerki razem z widokiem z czujników. Czy poprawnie wyświetla odległość od przeszkody na każdy czujnik? Prawdopodobnie sterownik PDC wysyła wiadomości czujników do zegarów na B-CAN, a radio oryginalnie też było podpięte pod tę szynę, więc Chińczycy mogli to rozkodować :)

 

@kolor123: do sterowania z kierownicy potrzebujesz adapter, w tym temacie można łatwo coś znaleźć. Są chińskie radyjka, które nie potrzebują adapterów, mają w standardzie 2 wejścia pod sterowanie z kierownicy. Pod jedno możesz sobie podpiąć przyciski od radia, a pod drugie przyciski od obsługi telefonu. Gorzej jest z podpięciem audio pod Premium Sound System. Do tego udało mi się znaleźć jedynie adapter CA-R-HON.005AE od Pioneer. Widziałem na hiszpańskim forum Accorda, że montowali ten adapter z powodzeniem. Na niemieckim forum ktoś narzekał, że ten adapter kradnie prąd i rozładowuje akumulator. Osobiście jeszcze się nie zdecydowałem spróbować. Jeśli nie masz PSS, możesz podpinać bez adapterów. Wyświetlacz górny pozostaje w przypadku wymiany radia tylko do układu wentylacji, tracisz informacje z radia i godzinę. Z PSS jest oczywiście opcja wymiany wzmacniacza, ale to już było fajnie opisane na tym forum w innym temacie. 


  • 0

#86 kolor123

kolor123
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:17, 28.12.2018

No właśnie jutro będę oglądał jedną wersję która jest w wersji Elegance Więc ona nie posiada tego PSS czyli Myślę że moje radyjko się bez problemu podepnie tylko kwestia dokupienia ramki No i czy muszę kupować konekt aby przyciski z kierownicy działały a być może się godzina wyświetli na tym środkowym wyświetlaczu tak jak to w przypadku Hondy Civic w wersji UFO
  • 0

#87 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 22:22, 28.12.2018

@ kolor123

Odstawanie mi nie przeszkadza. Najważniejsze, że spełnia moje oczekiwania. Jeden minus to brak RDS.

Sterowanie w tym radyjku funkcjami odbywa się za pomocą can bus decoder:

Załączony plik  Canbus.jpg   40,12 KB   24 Ilość pobrań

które można zmieniać w ustawieniach radia:

ziMbIzs.jpg

Załączony plik  Ustawienia canbus.jpg   45,08 KB   21 Ilość pobrań

O radiu 2din się nie wypowiem, bo nie mam o tym pojęcia. Masz tutaj link do takiego radyjka kolegi @hubbu z forum: http://www.accordklu...audio-system-✎/

https://www.facebook...518502001603494

 

@Przemek88

1. Radio mam z Premium Sound System

2. Czujniki cofania można włączyć/wyłączyć razem z kamerą (taki gażet). Podczas wykrycia przeszkody dany czujnik podświetla się na inny kolor i nic poza tym, ale działa nadal dźwięk i wyświetlacz na zegarze licznika.


Użytkownik grzego edytował ten post 11:19, 29.12.2018

  • 0

#88 kolor123

kolor123
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:20, 29.12.2018

@grzego a który dokładnie model kupiłem i ile wyszedł. Gdzieś jest manual jak rozebrać radio w accordzie bo widziałem jakiś rosyjski ale jest nie dokładny na YouTube. Czy możesz mi wskazać który moduł mi by był potrzebny aby działało sterowanie z kierownicy. Rozumiem że na panelu od klimy otwarte drzwi mi nadal pokaże czy już nie?
  • 0

#89 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 11:13, 29.12.2018

@grzego a który dokładnie model kupiłem i ile wyszedł. Gdzieś jest manual jak rozebrać radio w accordzie bo widziałem jakiś rosyjski ale jest nie dokładny na YouTube. Czy możesz mi wskazać który moduł mi by był potrzebny aby działało sterowanie z kierownicy. Rozumiem że na panelu od klimy otwarte drzwi mi nadal pokaże czy już nie?

 

1. Kupiłem od tego sprzedawcy: https://pl.aliexpres....2a582060l71wyH

2. Demontaż radia:

Demontaż tunelu środkowego: http://www.accordklu...aż-i-polerka-✎/

Demontaż listew: http://www.accordklu...acji-i-audio-✎/

Demontaż panelu klimy i radia( pod radiem z tyły są jeszcze dwie śruby do odkręcenia): http://www.accordklu...a-awaryjnych-✎/

Demontaż na youtube: 

https://www.youtube.com/watch?v=wFuccMR_iCs

Lista manuali: http://www.accordklu...i-viii-all-gen/

3. Moduł u mnie był z radiem. Musisz pytać sprzedawcę 2din czy taki moduł jest z radiem.

4. Otwarte drzwi pokazuje na środku licznika a  teraz jeszcze tak:

OOwu0P1.jpg


Użytkownik grzego edytował ten post 11:12, 30.12.2018

  • 1

#90 Pani_Accord

Pani_Accord
  • Forumowicz
  • 69 postów
  • Skąd:Zgorzelec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:160
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:12, 30.12.2018

grzego Co do systemu premium bo też taki mam u siebie to czy będą mi działać wszystkie głośniki bez dodatkowego wzmacniacza? Jakiś czas temu szukałam radia 2 din i nawet te dedykowane do acco 8 nie miały możliwości pociągnięcia wszystkich głośników i trzeba byłoby montować do nich dodatkowy wzmacniacz . Czytałam twoją wypowiedź na ten temat ale jakoś nie do końca ją zrozumiałam :) @Przemek88

1. Radio mam z Premium Sound System


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, navi VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq