Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Kontrolka oleju przy jakim poziomie na bagnecie

VIII olej bagnet czujnik oleju

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 Andronos

Andronos
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:05, 19.12.2015

Ok, dzięki, będę dolewał po 100ml i sprawdzał na bagnecie :)


  • 0

#17 Andronos

Andronos
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:39, 19.12.2015

Zrobiłem dolewkę 400ml na zimnym silniku i na bagnecie olej podniósł się do 3/4 przedziałki, natomiast po przejechaniu kilkunastu kilometrów postanowiłem sprawdzić - tak jak napisał kolega rhaegar - stan oleju po ok 3 minutach od zgaszenia silnika  i powiem szczerze, że sprawdzałem 2 razy i to tak wyglądało że taki ciemniejszy film oleju był mocno na samym końcu, poniżej stanu minimalnego a jaśniejszy film oleju był znowu prawie przy granicy minimalnej - tak na styk minimum. Znowu zgłupiałem :(

Gadałem z kumplem i on powiedział, że odczyt po 3 minutach od zgaszenia silnika jest mało wiarygodny i powinienem odczekać z 15 minut albo najlepiej na zimnym sprawdzać...sam już nie wiem?

 
  • 0

#18 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 00:16, 20.12.2015

Dolej jeszcze ze 200 ml i wtedy na zimnym będziesz miał poziom górnej kreski, a na gorącym będzie pomiędzy. W instrukcji piszą o odczekaniu 3 minut po zgaszeniu rozgrzanego silnika, ale wynik pomiaru jest na pewno zależny od gęstości oleju, rzadki spłynie szybciej do miski a gęsty wolniej. Ja mam 0w20 i z ciekawości kiedyś sprawdzę jak to wygląda bo przyznaję że jakoś szczególnie nie dbałem o to czy sprawdzam poziom na zimnym czy na gorącym silniku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, olej, bagnet, czujnik oleju

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq