Skocz do zawartości


RODO w HAKP

all_gen

Czujniki cofania/parkowania

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
310 odpowiedzi w tym temacie

#16 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:16, 18.02.2009

Szanowni Koledzy. Zainteresowal mnie ten temat wiec pociagne dalej.
Czy 4 czujniki z tylu sa wystarczajace czy lepsza opcja bylo by 6 czujnikow ?
Jak naprawde sprawdza sie ekran umieszczony z przodu, gdy wykonujemy manewry na wstecznym biegu ? Czy i tak obracamy glowe i sluchamy tylko dzwieku ? Tak patrze na oferty na allegro i zastanawia mnie fakt, czy nie lepiej wybrac opcje z samym buzzerem i tyle. Koszt przy moim wyborze nie jest priorytetem, tylko funkcjonalnosc.
  • 0

#17 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:25, 18.02.2009

Kolego MarekFinlandia

To ja pierwszy może odpowiem od siebie i tylko od siebie:

4 czujniki wystarczą spokojnie :ok
Jeśli lubisz spoglądać do tyłu z przyzwyczajenia to taki wskaźnik jest ci zbędny (chyba, że umieścisz go sobie z tyłu) - sam buzzer wystarczy ci wtedy do szczęścia :ok
Funkconalność moim zdaniem na jednym poziomie jeśli chodzi o sprzęt z monitorkiem lub bez niego.
Tyle ode mnie :B
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#18 wujasss666

wujasss666
  • Forumowicz
  • 421 postów
  • Skąd:krk-nh
  • Silnik:H22
  • Wersja:V-TEC
  • KM:ponoć 200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:kupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:14, 18.02.2009

Ja mam w firmówce kamerę, polecam zamiast 4 czy 6 czujników :P super opcja
  • 0

#19 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:33, 18.02.2009

MarekFinlandia,
4 wystarcza. szczerze to widzialem samochodu z 6.
Ja wole z wyswietlaczem, wiadomo wtedy ile tak naprawde jest do tej przeszkody i z ktorej strony. ale tak kiziol powiedzial, jesli i tak zawsze ogladasz sie i przypuszczasz, ze wysietlacz ci nie potrzebny to nie kupuj.

wujasss666,
Kolega TommyLee ma w swoim tourerze kamere i mowil, ze przy aktualnych warunkach pogodowych, jest ona wiecznie uwalona syfem, i i tak nic nie widac. Chyba, ze w hondzie jest pna poprostu jakos niefartownie umieszczona.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#20 wujasss666

wujasss666
  • Forumowicz
  • 421 postów
  • Skąd:krk-nh
  • Silnik:H22
  • Wersja:V-TEC
  • KM:ponoć 200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:kupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:57, 18.02.2009

tak ma rację z tym ,że kolega ma ją trochę niżej i łatwiej mu ją wyczyścić niż mi w ciężarówce :P ale sprawa jest super gdy muszę w krakowskich zatłoczonych ulicach parkować co chwilę, Mikołaj naprawdę w moim wypadku mistrzostwo świata tym bardziej jak masz więcej niż 1,5m za plecami
  • 0

#21 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:45, 19.02.2009

Czy ktos z forumowiczow sam wiercil otwory w zderzaku w VII generacji i wie jak najlepiej przejsc z kablami od sensorow do komory bagaznika ? Czy bedzie z tym problem przy chalupniczym montazu ??
ps. takie czujniki by mi pasowaly http://www.allegro.p...iczkiem_fv.html
  • 0

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:06, 19.02.2009

Zaczynałem ten temat i pozwolę sobie podsumować. Naczytałem się w necie, trochę nasłuchałem się opinii o tych czujnikach i systemach, ostatecznie zamontowałem czujnik RS-4 http://www.susi.pl/stara/index.php?menu=6 . Bezsprzecznie wg mnie są obecnie najlepsze. To co znajdziemy w necie za 100 zł. to wielka lipa. Bardzo ważna jest okablowanie same czujki i system no i estetyka wykonania. Czujniki RS-4 nie odbiega standardem od czujników obecnie montowanych w flagowych modelach samochodów najlepszych marek.
Dokładnie ten sam system znajduje się w najnowszych Mercedesach klasy E lub S. Pierwszy raz mam do czynienia z takim montażem nad tylną szybą i już po kilku manewrach parkowania tyłem naprawdę doceniam to rozwiązanie, jest rewelacje. Polecam każemy ten profesjonalny system.
  • 0

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:17, 19.02.2009

Krzycho1235, daj znać gdzie zakupiłeś i jakie koszta. Pisałem kiedys do nich maila gdzie mozna to dostac w KRK to nie raczyli się odezwać.
  • 0

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:24, 19.02.2009

Ja kupiłem wraz z montażem u fachowca i z pełną gwarancją itd. Ponoć niełatwo je nabyć, sprzedawane są przede wszystkim dla profesjonalnych firm montażowych. Ale w necie znalazłem to, możesz sprawdzić http://www.alarm-pro...ex.php?cPath=56
  • 0

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:29, 19.02.2009

Ile Cię kosztowały z montażem (chyba że to tajemnica to PW :-) )
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:39, 19.02.2009

To nie tajemnica, zapłaciłem 700 zł i zdecydowanie uważam że watro.
  • 0

#27 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:53, 19.02.2009

To dość sporo, choć z drugiej strony jeśli są dobre to może i warto. A tak przy okazji, na wyprzedaży w Hondzie są jakieś dwa:

08V67SEA652
08V67SEA662

Wg katalogu podchodzą do Accorda SEDAN 2008, ale myślę że nie byłoby problemu z zamontowaniem do wersji przedliftowej. Ciekawe tylko jaka jakość
  • 0

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:09, 19.02.2009

Jeśli chodzi o montaż to na 100% nie ma problemu. Nie wiem jakie są te systemy o których piszesz ale wcześniej pytałem w serwisie Hondy i pokazywali mi chyba ze trzy i każdy był gorszy od RS-4. Dodatkowo opowiadali jeszcze o systemach montowanych w lusterku ( tam dodatkowo widać ciśnienie w kolach i temperaturę chyba) ale to min 1500-2000 zł ;-) Trochę kosmos jak dla mnie i bez sensu
  • 0

#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:18, 25.02.2009

Koledzy dla bardziej wtajemniczonych i wymagających znalazłem coś takiego.
http://www.lengenfel...ml/rearview.htm
Kamerka cofania podłączona do wyświetlacza Navi fabrycznego.
  • 0

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:18, 26.02.2009

U mnie jest ten czujnik
http://www.amervox.c...x.php?menu=1111
montowany w ASO Honda i powiem,że spisuje się rewelacyjnie i z tego co wiem Honda takie montowała.


Glinuś o ile wiem (mam papiery) te czujniki cofania nie są oryginalne. Być może ASO w Polsce je zaleca na montaż dodatkowy.

Co do innych czujników cofania z jakimiś diodami i pokazującymi odległość polecam tylko renomowane takie, które kosztują min. 200 zł za zestaw.
Osobiście montowałem tanie czujniki cofania (jak w pierwszym linku) do swojego auta dostawczego i nie jestem w 100% z nich zadowolony.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq