Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Przydatna informacja podczas parowania telefonu w Honda Accord Tourer automat 2.0 2006r.

VII zestaw głośnomówiący parowanie telefonu Honda Accord Tourer 2006

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 nonamemario

nonamemario
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:13, 08.03.2015

Cześć wszystkim,

 

Może poniższa informacja kiedyś komuś się przyda podczas podłączenia telefonu do zestawu głośnomówiącego.

W moim przypadku przekręcenie kluczyka na pozycję 1 lub 2 i podawanie jakiejkolwiek komendy głosowej  (np. system, phone setup, itp.) kończyło się tylko tym, że system pikał lub mówił Pardon (słucham?). Komendy głosowe w ogóle nie były rozpoznawane (myślałem, że może mój angielski jest słaby ale nawet nagranie komend wypowiadanych przez rodowitego anglika nic nie dawały).

Dopiero jak uruchomiłem silnik (kluczyk jest wtedy na pozycji 2) oraz skrzynia na pozycji „P” (podczas jazdy nie da się sparować telefonu) przyniósł przełom. Nagle mój angielski nie był już problemem. Zestaw zaczął bez problemu rozpoznawać wszystkie komendy (jakaś magia …). Wtedy udało mi się bez problemu podłączyć telefon do zestawu głośnomówiącego.

Co do komend, to nie będę się rozpisywał, ponieważ forumowicz Maxell świetnie wszystko opisał w tym poście: http://www.accordklu...-głośnomówiący/

 

Pozdrawiam.

 

PS

może komuś ułatwi to życie i zmniejszy frustrację ... ;)


  • 0

#2 Sebulerbin

Sebulerbin
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:EL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 08.03.2015

Nonamemario mam nadzieję, ze Twoja rada rzeczywiście pomoże, bo walczę z tym zestawem u siebie i za żadne skarby nie mogę go sparować... Jutro będę działał i mam nadzieję z powodzeniem :)


  • 0

#3 nonamemario

nonamemario
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 09.03.2015

Nonamemario mam nadzieję, ze Twoja rada rzeczywiście pomoże, bo walczę z tym zestawem u siebie i za żadne skarby nie mogę go sparować... Jutro będę działał i mam nadzieję z powodzeniem :)

 

Sebulerbin jak co daj znać czy pomogło.

 

Jak uda się Tobie sparować telefon to warto również zapoznać się z możliwościami samego zestawu -> Instrukcja.obsługi.Honda.Accord.VII.06-07.PL  od str. 332 - 348.

Zauważyłem również, zestaw ma problem z rozpoznaniem cyfry 2 - two (rozpoznaje jako zero "0" ... ), ale i na to jest rada, trzeba mówić: "TJUU"  (TJUU ze slabym j anie - TU) wtedy zazwyczaj rozpoznaje jako 2 :)


  • 0

#4 Sebulerbin

Sebulerbin
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:EL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:21, 09.03.2015

No u mnie niestety nic... :/ Po przekęceniu kluczyka na II piknięcie tylko słychać, a telefon nie znajduje sprzętu (a próbowałem dwoma telefonami, bo myślałem ze może jeden nie działa...), ale nic a nic...


  • 0

#5 michal2014

michal2014
  • Forumowicz
  • 487 postów
  • Skąd:Rzeszów RZE / Norwegia
  • Silnik:3.0
  • Wersja:A6 C6 ABT
  • KM:300+KM 600Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:59, 09.03.2015

No u mnie niestety nic... :/ Po przekęceniu kluczyka na II piknięcie tylko słychać, a telefon nie znajduje sprzętu (a próbowałem dwoma telefonami, bo myślałem ze może jeden nie działa...), ale nic a nic...

Nie przekręcaj kluczyka na II tylko zapal samochód i wtedy próbuj. Tak jak napisane jest to wyżej.


  • 0

Patrz w lusterka... Forumowicze są wszędzie.

 

IMG_20150814_172720.jpg


#6 Sebulerbin

Sebulerbin
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:EL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:22, 10.03.2015

No właśnie kwestia jest taka że na włączonym silniku to robię, ze skrzynią ustawioną na luzie. Żadnego głosu nie słychać tylko piknięcie sprzętu.


  • 0

#7 nonamemario

nonamemario
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:38, 11.03.2015

No właśnie kwestia jest taka że na włączonym silniku to robię, ze skrzynią ustawioną na luzie. Żadnego głosu nie słychać tylko piknięcie sprzętu.

 

A po piknięciu sprzętu wydawałeś jakiekolwiek polecenie głosowe? (Nie raz sam zestaw doś długo się nie "odzywa")

 

Jeżeli nie wydawałeś komendy głosowej, to spróbuj ustawić sobie np. język angielski. Można to zrobić na skróty:

 

1 Włącz silnik, ustaw skrzynie na pozycję "P" (w moim rozumieniu luz to ustawienie "N" - tak nie sprawdzałem czy zestaw umożliwia konfigurację)

2. Naciśnij słuchawkę (usłyszysz piknięcie) i wtedy powiedz: English

3. Zestaw wypowie do Ciebie swoją „regułkę” (przynajmniej powinien)

4. Naciśnij słuchawkę i powiedz: Yes

5. Jeżeli wcześniej były skojarzone jakiekolwiek telefony to zestaw poprosi o podanie nazwy telefony w nowym języku (w tym przypadku angielskim) – odpowiadasz co chcesz - Naciśnij słuchawkę i mówisz: "cokolwiek"

 

Jeżeli to nie da efektu, to może warto podjechać do serwisu ASO - niech zerkną czy w ogóle modół Twojego zestawu działa.


  • 0

#8 nonamemario

nonamemario
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:12, 01.04.2015

No właśnie kwestia jest taka że na włączonym silniku to robię, ze skrzynią ustawioną na luzie. Żadnego głosu nie słychać tylko piknięcie sprzętu.

 

Sebulerbin - zobacz jeszcze jedną rzecz. Sprawdź czy twój mikrofon poprawnie dział, tzn wyciągnij go z podsufitki i poruszaj kabelkami. U mnie się tak ostatnio zrobiło, że po wydaniu polecenia głosowego zestaw nie działał i wydawał tylko same piknięcia, na nic nie reagował, dopiero jak poruszałem kablami od mikrofony wszystko wróciło do normy i zestaw ponownie zaczął działać bez problemu.


  • 0

#9 Sebulerbin

Sebulerbin
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:EL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:44, 01.04.2015

Już wszystko u mnie działa więc dzięki za pomoc :)


  • 0

#10 unckle

unckle
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:02, 21.08.2017

Koledzy, mój BT nie działał ale spróbowałem sposobu z piekarnikiem i udało się! Teraz mogę gadać z Panią, próbuję podłączyć tel zgodnie z instrukcją, ale podczas parowania honda mówi że nie udało się połączyć ze względu na telefon, a telefon równocześnie pisze ze honda odrzuciła połączenie... Co z tym zrobić? Ktoś wie jaki standard BT obsługuje honda?
Accord VII gen
Tel sony experia xa

Użytkownik unckle edytował ten post 19:03, 21.08.2017

  • 0

#11 Arecki2710

Arecki2710
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:02, 08.10.2017

mojego Iphone 6s+ tez odrzucila :(


  • 0

#12 paweltdm

paweltdm
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:19, 24.12.2017

Microsoft lumia 640 też nie może znaleźć.
  • 0

#13 Przemo603

Przemo603
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:06, 24.12.2017

U mnie parowanie telefonu kończy się w momencie jak próbuje znaleźć telefon. Próbowałem na Samsung Galaxy S3, Huawei P9lite i Xiaomi Redmi 4a, żadnego nie udało mi się połączyć z tym modułem :/
  • 0

#14 ubek

ubek
  • Forumowicz
  • 415 postów
  • Skąd:Łańcut & UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:kto to wie..
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 03:13, 25.12.2017

Dodam jeszcze że przyciskając guzik zakończenia rozmowy przez 5sek na zapłonie wprowadzamy moduł w tryb diagnostyczny, ewentualne błędy są wyświetlane na wyświetlaczu pod licznikiem. Jeśli moduł działa poprawnie wypowiadana jest komenda głosowa, u mnie po angielsku i japońsku .

Użytkownik ubek edytował ten post 03:14, 25.12.2017

  • 0

#15 Prem68

Prem68
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Worsbourgh
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:06, 13.02.2018

Koledzy, mój BT nie działał ale spróbowałem sposobu z piekarnikiem i udało się! Teraz mogę gadać z Panią, próbuję podłączyć tel zgodnie z instrukcją, ale podczas parowania honda mówi że nie udało się połączyć ze względu na telefon, a telefon równocześnie pisze ze honda odrzuciła połączenie... Co z tym zrobić? Ktoś wie jaki standard BT obsługuje honda?
Accord VII gen
Tel sony experia xa

Witam kolege podepne sie szybciutko tez mam problem z tym modulem co to za myk z tym piekarnikiem? pozdro Przemas


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, zestaw głośnomówiący, parowanie telefonu, Honda Accord Tourer 2006

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq