Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Jaki reduktor do 2,4 VTEC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:03, 22.11.2009

Nadszedł czas przerobić Hankę na kuchenkę gazową :-D Przeczytałem wszystkie posty na forum i już wiem jaką instalkę założę tylko pojawił się proglem gdyż reduktor EG200KW nie jest dostępny. Gazownik poleca mi Stefanelli BIG ponoć mniej zawodny od moich propozycji i bardziej stabilny, natomiast ja myślałem nad Scorpionem GT lub Magic 3, co to za wynalazek ten Stefanelli?
Elementy jakie będą to:
- elektronika STAG 300 plus
- wtryskiwacze chcę Matrix HD 544 a gazownik poleca MagicJet bo mniej zawodne ale jak się uprę to wstawi takie jak chcę, jak radzicie?
- tankowanie pod klapką wlewu paliwa
- butla mała, w miejsce objazdówki bo nie chcę tracić dodatkowych schowków pod podłogą
  • 0

#2 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:21, 22.11.2009

Takie auto i nie chcesz wstawić landi renzo? :-/
  • 0

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 18:24, 22.11.2009

Matrix HD544, Scorpion GT - wywalić dla pewności oryginalny elektrozawór i dać zewnętrzny np. Valtek
O właśnie lepiej Omegasa.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:30, 22.11.2009

Pewnie że lepiej landi renzo :lol: ale kasa też stanowi 2200 a 4300 jest różnica prawda.
Co z tym elektrozaworem w skorpionie?
  • 0

#5 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 18:49, 22.11.2009

Co z tym elektrozaworem w skorpionie?


Przycina się lub czasami nie otwiera całkowicie zaworu - powoduje to spadki ciśnienia.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:00, 22.11.2009

Za 2200zł stag + matrix + scorpion gt? Raczej 2800zł
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:54, 22.11.2009

Takie auto i nie chcesz wstawić landi renzo? :-/

Ja mam Staga,Matrixa i właśnie nie dostępnego już EG200 i jest rewelacyjnie.Spalanie w mieście ok 12 l Lpg.Spróbuj skontaktować się z Kolegą Boryskonin on ma taki sam silnik i wstawiał chyba reduktor Magic i nowe Valteki.Valtekom wciąż nie wierzę,ale o reduktor możesz się spytać.
  • 0

#8 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:38, 22.11.2009

Tak jak Glinus pisze -reduktor mam i polecam Magic3. Miałem przez tydzień Skorpiona i wywaliliśmy go z gazownikiem, objaw: po hamowaniu silnikiem i nagłą próbą przyspieszenia nie podawał odpowiednio gazu i komp wyłapywał spadek (i z tego co w sieci znalazłem to nie jest mój pojedynczy przypadek).
Magic jak narazie jeździ aż miło, jedyny minus o jakim wspomniał mi gazownik to wrażliwość na brud w gazie (w każdym reduktorze jakaś wada się znajdzie ponoć).
Co do nowych wtrysków Valteca (typ 34) też złego zdania nie powiem -dają rade w pełnym zakresie obrotów :)
Reszta instalki to: Stag 300 premium (posiada dodatkowe funkcje w poróenniu z plusem), butla w moim przypadku to 650x220 (44L gazu wchodzi) -maksymalne co da się wcisnąć do kombi pod podłogą po małych przeróbkach (trzeba zdemontować osłone zamka podłogi) a jeżeli chcesz zachować półke pod podłogą to strasznie małą butelke z gazem mieć będziesz.... jeżeli się uda w ogóle...
  • 0

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:41, 22.11.2009

Borys to napisz jeszcze Koledze ile zapłaciłeś za całość bo jak Kolega wspomniał jest to dla niego ważne.Dodam jeszcze,że Matrixa HD544 można śmiało brać do Magic3.(oczywiście wybór jest twój)
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:16, 23.11.2009

Dzięki za pomoc i podpowiedz o Magic3 :-D, jednak wtryskiwacze pozostaną Matrix. Ile dokładnie wyniosła Ciebie instalacja bo jeśli kilka setek muszę dołożyć to nie ma problemu ale kwota ponad 4 klocki już jest istotna - budżetówka więc trzeba na czymś oszczędzać :evil:
  • 0

#11 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:27, 23.11.2009

całość wyszła 2800zł z FV na Stagu300 Premium z interfejsem ODB, nowych Valtecach, reduktorze Magic3, butli w koło zapasowe 650x220 i wlewie schowanym obok wlewu Pb.

Wersja Premium Staga jest o tyle fajna że jest połaczona z ODB samochodu i na bierąco dostraja się do warunków a mając interfejs do LPG można diagnozować błędy silnika (oprogramowanie gazu zczytuje blędy z komputera Pb i wyświtla je, można je również kasować)
  • 0

#12 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:54, 23.11.2009

budżetówka więc trzeba na czymś oszczędzać

No i dlatego kupuje się samochód z silnikiem 190KM... :mrgreen:
Panowie przepraszam z góry jeśli wywołam małą burzę. Nie moja sprawa na co, kto wydaje kasę. Ale k...a. Oszczędności? Kupię auto za 40-50tyś i pożałuje mu 2tyś żeby założyć najlepszą instalację na rynku? Nigdy. Rozumiem setha czy innych chłopaków jeżdżących 6genami. Za auto zapłaciliśmy 20tyś, dla niektórych i tak dużo i tu można oszczędzać. Chociaż ja, nawet gdybym nie miał landi to i tak, cokolwiek by było, poszłoby na złom. Z takim zamiarem pojechałem do gaziarza po zakupie. Nie wiedziałem jaką mam instalację. Sory za kolejne moje porównanie ale gdybym miał ferrari f430 scuderia kupowałbym najlepsze opony na rynku, inaczej by było gdybym kupił 20letnią 911. Nie jestem w stanie zrozumieć waszego podejścia do tematu. Chyba "Marek" nie montuje landi renzo, a jego traktujecie Tu jak guru od gazu. To jak dla mnie jedyne wytłumaczenie
  • 0

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:00, 23.11.2009

Chyba "Marek" nie montuje landi renzo, a jego traktujecie Tu jak guru od gazu. To jak dla mnie jedyne wytłumaczenie

Montuje i to bardzo dużo.Nikt nie traktuje go jak guru,on po prostu zna się na tym co robi i m.inn uleczył mój samochód i dlatego osobiście i jako pierwszy zacząłem go polecać.Nawiasem mówiąc nie wywołałeś żadnej burzy bo i tak każdy ma swoje własne zdanie i założy taką instalkę jaką będzie chciał.Nie ma się o co spierać :mrgreen:
  • 0

#14 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:09, 23.11.2009

Nikt nie traktuje go jak guru,on po prostu zna się na tym co robi i m.inn uleczył mój samochód

Traktujecie, traktujecie... Może Wy tego nie widzicie ;-)
Oczywiście napisałem to w zupełnie pozytywnym znaczeniu :mrgreen:
Sam dobrze pamiętam, jak z nim rozmawiałem i nie miał "terminu" w ciągu najbliższych 2 tyg. ale jak powiedziałem, że od glinusia to miał już termin za 3dni :mrgreen: Dobrze, że mamy takich ludzi
  • 0

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:11, 23.11.2009

:shock: :mrgreen:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq