Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

zimowki w podroz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Birmingham
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:46, 21.11.2009

jakie opony pomiedzy : Goodyear Ultra Grip 7+ 205/55R16 91 H czy Nokian WR G2 205/55R16 91 H ?? sam nie wiem wyjezdzam za kilka tygodni do polski i musze kupic oponki zimowe ale jakie na trase ? o to pytanie ! moze calkiem jakies inne (jesli chodzi o firme) ktos pomoze ? czytalem rozne tematy na naszym forum ale trudno oszacowac jakie dobre nie chce najtanszych jak rowniez najdrozszych nie znam sie na tym aby byly dobre jak rowniez ciche . Z gory wielkie dzieki za pomoc.
  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 01:50, 21.11.2009

Obie to dobre opony. Raczej ktorej bys nie wzial, bedziesz zadowolony.
Ja uzywam tych pierwszych i uwazam, ze to bardzo fajne opony, jedne z najcichszych na jakich jezdzilem. Inni koledzy maja Nokiany i tez bardzo chwala np za trakcje.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Birmingham
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:56, 21.11.2009

mowisz goodyear - cena mowi sama za siebie a jesli chodzi o predkosc czy przekroczenie danego znaku np. H do 210 a na clock-u bedzie powyzej ? czy jest mozliwosc uszkodzenia opony ?
  • 0

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:09, 21.11.2009

czytalem rozne tematy na naszym forum ale trudno oszacowac jakie dobre

Moim zdaniem każdy będzie polecał to co ma założone... i tworzy się rzeka... Podobnie sprawa ma się z olejem.
  • 0

#5 wrx77

wrx77
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • Skąd:uk Hull
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:30, 21.11.2009

Witaj ,poczytaj sobie na temat indeksu predkosci tu nie jest podana wartosc predkosci musisz liczyc takze ze to jest predkosc maks a masa samochodu.jezeli spowodujesz wypadek to masz pozamiatane z ubezpieczalnia swoja .Musisz mniez powyzej H -tu po miescie mozesz ryzykowac ale autostrady odpusc jak zmeczysz opone ?,Pamietaj w angli sa inne przepisy w ubezpieczalni i jezeli sie dopatrza w notatkach policyjnych jakies mniales opony -w razie wypadku lezysz bo ci nie wyplaca odszkodowania,a jak zrobisz stluczke w uk to masz 4razy 3 punkty za kazda opone=12 i band 1 rok za zly indeks predkosci .Przepisy sie zmienily w 2008 sierpien,weidz na strone VOSA i tam sie dowiesz jakie cie spotkaja z tego powodu nieprzyjemnosci.
  • 0

#6 hondownik

hondownik
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Swindon/Cieszyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:06, 10.12.2009

Witam :)
To i ja się podepnę, mnie również czeka wizyta w Polsce na Święta, no i z racji tego ze standardowo są 17" koła, to założyłem na nie zimówki. Niestety z racji tego ze nie mam miejsca na składowanie opon i felg nie kupowałem 16". Mój zakup padł na Dunlopki SP Sport 3D winter H. Co prawda kupiłem je w we wrześniu na Allegro, i jak byłem ostatnim razem w październiku to założyłem. Opony co prawda były używane, ale nie były jakoś specjalnie zużyte (4x 7 mm bieżnika) nie były również uszkodzone ani regenerowane, a i produkcja 2008. Lecz dwa dni temu :-( zauważyłem ze jedna opona jest strasznie porozcinana, co gorsza zewnętrzna boczna strona) naliczyłem 5 nacięć z czego 2 dość głębokie i wbrew pozorom nie była to złośliwość sąsiadów czy kogoś innego. Przypuszczam ze trafił mi się kawalek blachy lub drutu na drodze i jak oponka się kręciła to i szkody narobiła. Nie ma co płakać z uwagi ze mam kawałek drogi do pokonania, a nie chciałbym się znaleźć w sytuacji kiedy jadę ok 150-170 km/h z obciążonym samochodem i nagle kuku...boom, nie byłoby wesoło, więc zamówiłem nową 130 funtów (na stronce www.mytyres.co.uk) juz to nie pierwszy zakup z tej strony i zawsze byłem zadowolony. Przy okazji bedzie niedługo MOT do zrobienia, a z taką oponką by to nie przeszło, pozdrawiam.

PS

Ciekawe jak autko będzie tańczyć w koleinach powstałych z ujeżdżonego sniegu pokryte lodem...masakra... ;)
  • 0

www.gregphotography.co.uk


#7 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:11, 10.12.2009

ja na Waszym miejscu to bym na letnich przyjechał, bo śniegu to raczej nie będzie :mrgreen:

ja na obu autach mam nadal letnie i na pewno mam lepsze parametry trakcyjne niż cała reszta na zimówkach :-D
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#8 hondownik

hondownik
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Swindon/Cieszyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:29, 10.12.2009

Jakby Niemcy nie mieli wymogów odnośnie zimówek, które muszą być zakładane obowiązkowo (bodajże od listopada) to też bym leciał na letnich :), a drugą stroną ja mieszkam w górach, niedaleko Wisły więc z racji tego mogę się śniegu spodziewać ::) pozdrawiam
  • 0

www.gregphotography.co.uk


#9 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:42, 10.12.2009

hondownik, ano możesz się spodziewać. Ja się zastanawiam, czy kupować zimówki do swojego auta. W zeszłym roku śniegu było tyle, że może ze dwa razy jechałem wolniej niż inni... :roll:
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#10 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:02, 10.12.2009

Jakby Niemcy nie mieli wymogów odnośnie zimówek, które muszą być zakładane obowiązkowo (bodajże od listopada) to też bym leciał na letnich :)

o jakim przepisie mowisz :roll: , w Niemczech musisz miec zimowki tylko jezeli panuja warunki zimowe (a takze niezamarzajacy plyn do spryskiwaczy), bezwarunkowy obowiazek posiadania zimowek (regulowny kalendarzem a nie sytuacja na drodze) obowiazuje np. w takich krajach jak Finlandia, Czechy lub Slowenia, ale temtedy pewnie nie bedziesz jechal ;-)
warunkowy (zalezny od pogody) obowiazek spotkasz jak juz mowilem w Niemczech, do tego na Slowacji, w Austrii
brak obowiazku: Francja (moze przez nia bedziesz jechac), Wlochy, Norwegia, Szwecja, Polska ;-)
praktycznie w kazdym kraju w rejonach gorskich sa odstepstwa od tych regul i moga byc wymagane lancuchy na kola :mrgreen: (ktorych np. moj accord VII na 18 i oponach 225 miec nie moze)

pozdr :mrgreen:

Ps. In Deutschland wurde in den letzten Jahren die so genannte „Situative Winterreifen-Pflicht“ eingeführt. Das heißt, die neue Vorschrift beinhaltet keine generelle Winterreifen-Ausrüstungspflicht in den Wintermonaten. Vielmehr bedeutet die Neuregelung eine situationsabhängige Winterreifenpflicht – je nach Witterung.
Die Details zur Beschaffenheit der Winterreifen: Auf Deutschlands Straßen genügen alle Reifen mit der Kennzeichnung M+S oder dem Schneeflockensymbol der Winterreifenpflicht (der ADAC empfiehlt auch ein Reifenprofil von mindestens 4 mm), in Österreich müssen die Reifen, die für Schnee, Matsch und Eis geeignet sind, über eine Mindestprofiltiefe von 4 mm verfügen.

Ps2. Durch die Vierzigste Verordnung zur Änderung straßenverkehrsrechtlicher Vorschriften (40. StVRÄndV) vom 22. Dezember 2005 (BGBl. I S. 3761) wurde § 2 Abs. 3a Straßenverkehrsordnung geändert. Die Änderung ist am 1. Mai 2006 in Kraft getreten.

(3a) Bei Kraftfahrzeugen ist die Ausrüstung an die Wetterverhältnisse anzupassen. Hierzu gehören insbesondere eine geeignete Bereifung und Frostschutzmittel in der Scheibenwaschanlage. Wer ein kennzeichnungspflichtiges Fahrzeug mit gefährlichen Gütern führt, muss bei einer Sichtweite unter 50 m, bei Schneeglätte oder Glatteis jede Gefährdung anderer ausschließen und wenn nötig den nächsten Platz zum Parken aufsuchen.
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#11 wrx77

wrx77
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • Skąd:uk Hull
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:04, 11.12.2009

A jak nawet beda warunki zimowe i jezeli cie zatrzymaja to jest koszt 20 euro ,czyli blacha sprawa jak dla mnie.Nie warto kupwac zimowek.Ja smigam do polski za kazdym razem na letnich i sie nie obawiam zimy,mieszkam przy granicy niemiec i droga dla mnie jest ok,jazda po kraju odpada raz ze prawa strona kierownicy a druga dziury i koleiny .
  • 0

#12 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:14, 11.12.2009

A jak nawet beda warunki zimowe i jezeli cie zatrzymaja to jest koszt 20 euro

tu pozwole sobie wypowiedz uzupelnic, jezeli dodatkowo spowodujesz utrudnienia to mandat bedzie dwukrotnie wyzszy, ale to dalej tylko 40 euro ;-)

pozdr :mrgreen:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#13 hondownik

hondownik
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Swindon/Cieszyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:50, 12.12.2009

Dzięki Wrc trochę namieszałem, byłem przekonany ze to mus miec te zimówki, no niestety się myliłem :k . No ale pomimo tego, bezpieczeństwo na I-wszym miejscu :) jak również żyć w zgodzie z firmą ubezpieczeniową :-P
Pozdrawiam
  • 0

www.gregphotography.co.uk





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq