Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ogrzewanie postojowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#91 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 14:25, 20.11.2018

Paliwo z baku. Ja swój piec montowałem na rozpurce kielichów. Najprościej i najłatwiej. Montowałem evo5 ponieważ ma małe gabaryty stąd łatwość montażu.
  • 0

#92 Pani_Accord

Pani_Accord
  • Forumowicz
  • 69 postów
  • Skąd:Zgorzelec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:160
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 11.12.2018

Jakąś godzinkę temu odebrałam auto od znajomego elektryka ,który zamontował mi webasto top c sterowane gsm z aplikacji sim box pro.
Jutro rano może się przydać bo zaczął padać śnieg .

Używa ktoś z was tej aplikacji bo mam parę pytań :)

866a5a4bc26ebb68.jpg
 


  • 0

#93 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 10:59, 12.12.2018

O zamontowali Ci podobnie jak ja sobie montowałem. Ja używam modółu thermocall 4 i apki webasto.
  • 0

#94 grzechh

grzechh
  • Forumowicz
  • 537 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CRV ES
  • KM:150 147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:RE5 CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 11:13, 12.12.2018

Ile cię kosztował ten zestaw?
  • 0

Long May You Ran


#95 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 11:46, 12.12.2018

Ja za nowy piec termo top evo 5kw wiązkę pompę i całe sterowanie zapłaciłem 2800. Drugie 2k krzyczeli mi prawie w każdym warsztacie w mazowieckim za montaż. Dla tego sam montowałem.
  • 0

#96 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 11:49, 16.12.2018

Jakąś godzinkę temu odebrałam auto od znajomego elektryka ,który zamontował mi webasto top c sterowane gsm z aplikacji sim box pro.
Jutro rano może się przydać bo zaczął padać śnieg .

Używa ktoś z was tej aplikacji bo mam parę pytań :)

 

Ja mam simster 5 po GSM + timer 7 dni/24h. Simster ma przydatną funkcję, której najczęściej używam - włącznie jednym przyciskiem apki na 20min. Po tym czasie samo się wyłączy, nie trzeba pamiętać o wyłączeniu. A timerem można zaprogramować np. od poniedziałku do piątku, każdy dzień oddzielnie, weekend oddzielnie, itp. 


Użytkownik Vice edytował ten post 11:49, 16.12.2018

  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#97 maxi-10

maxi-10
  • Forumowicz
  • 5 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:18, 17.12.2018

Ja miałem Simstera 5. Moim zdaniem 20 min. to trochę za mało, ale fakt 2 wyjścia przekaźnikowe można wykorzystać w różny sposób, podgląd temperatury w aplikacji tez spoko sprawa, ale działanie tego zostawiało wiele do życzenia ... .Teraz mam zamontowany moduł oparty na nokii  3410 [można kupić na Allegro pod nazwą : Moduł do webasto eberspracher zegar sterownik gsm ]. Działa zdecydowanie lepiej niż poprzedni :) Szkoda tylko, że 1 wyjście przekaźnikowe, ale mi to nie przeszkadza. Pisze sms o treści np. 35 i webasto załączam na 35 min, 60 to 60 min itp. możliwość załączenia ciągłego, wyłączenia. Dzwoniąc na numer webasto załączamy poprzednio zapamiętany czas, posiada możliwość wyłączenia przez dzwonienie. Ogólnie funkcji jest dużo  :) Timer mam multicontroller, czeka na montaż .

W moim Accordzie VII posiadam również zawór elektromagnetyczny. Mogę grzać wyłącznie wnętrze pojazdu lub wnętrze oraz silnik.


  • 0

#98 Pani_Accord

Pani_Accord
  • Forumowicz
  • 69 postów
  • Skąd:Zgorzelec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:160
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:14, 17.12.2018

Do jakiej temperatury webasto musi się nagrzać aby samo się wyłączyło  ? chodzi mi o sprawy bezpieczeństwa :) w moim przypadku to top c


  • 0

#99 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 10:47, 17.12.2018

Ja miałem Simstera 5. Moim zdaniem 20 min. to trochę za mało, ale fakt 2 wyjścia przekaźnikowe można wykorzystać w różny sposób, podgląd temperatury w aplikacji tez spoko sprawa, ale działanie tego zostawiało wiele do życzenia ... .Teraz mam zamontowany moduł oparty na nokii  3410 [można kupić na Allegro pod nazwą : Moduł do webasto eberspracher zegar sterownik gsm ]. Działa zdecydowanie lepiej niż poprzedni :) Szkoda tylko, że 1 wyjście przekaźnikowe, ale mi to nie przeszkadza. Pisze sms o treści np. 35 i webasto załączam na 35 min, 60 to 60 min itp. możliwość załączenia ciągłego, wyłączenia. Dzwoniąc na numer webasto załączamy poprzednio zapamiętany czas, posiada możliwość wyłączenia przez dzwonienie. Ogólnie funkcji jest dużo  :) Timer mam multicontroller, czeka na montaż .

W moim Accordzie VII posiadam również zawór elektromagnetyczny. Mogę grzać wyłącznie wnętrze pojazdu lub wnętrze oraz silnik.

Fakt, mogła by być większa rozpiętość tych czasów, ale zawsze można włączyć i wyłączyć kiedy się ma na to ochotę. O czujniku temperatury zapomniałem wspomnieć, który w raportach zwrotnych pokazuje aktualną temperaturę w kabinie pojazdu, bądź jak kto woli można czujnik założyć na przewód gumowy i będziemy mniej więcej mieli temperaturę płynu chłodzącego. 

Kiedy grzejesz samą kabinę? Próbowałeś? Nie wiem jaki masz piec, ale Thermo Top C potrzebuje minimalną ilość płynu chłodzącego. Jest to 5l. jak zamkniesz dopływ do silnika to pewnie się robi coś koło 1 litra. Bardzo łatwo zagotować, gdyż przy tak małej ilości płynu czujnik nie zdąży zmniejszyć mocy i wyłączyć Webasta.

 

 

Do jakiej temperatury webasto musi się nagrzać aby samo się wyłączyło  ? chodzi mi o sprawy bezpieczeństwa :) w moim przypadku to top c

Thermo Top C przy 73-74`C przechodzi na mniejszą moc (50%) i automatycznie wyłącza się przy 77`C. Także możesz spokojnie włączyć bez obaw o "zagotowanie". Pompka wody (ta od pieca) przy włączonym Webasto pracuje non stop, nawet gdy płyn osiągnie 77`C.


  • 1

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#100 75myszowaty

75myszowaty
  • Forumowicz
  • 7 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:58, 01.08.2019

Witam.

Odgrzeje temat. Planuje montaż Webasto Thermo Top C analogowe do Accorda VIII. Mam pytanie jak wysterować wentylator ( klimatronik ). Może kolega grinmint coś doradzi.

 

 
  • 0

#101 bandyr

bandyr
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:18, 01.08.2019

Poczytaj wcześniejsze posty . Sterowanie wiatraka jest minusem plus jest tam na stałe bynajmniej w vii genie ale wątpię żeby coś się zmieniło. Najlepiej wpiąć się w klimatronik.

Użytkownik bandyr edytował ten post 23:22, 02.01.2020

  • 0

#102 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:40, 01.08.2019

Hej nie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń.
Wpinasz się w pomarańczowy przewód z przodu skrzynki bezpiecznikowej nad nogami kierowcy. Jak webasto się włączy to odpali ci się automatycznie panel klimatyzacji i wentylator. Jak sobie przed zgaszeniem auta ustawisz panel na dowolny nawiew np przednią szybę to tak będzie grzało, jak na nogi to na nogi. Wentylatora nie ustawiaj w trybie Auto ponieważ w miarę nagrzewania płynu będą rosły jego obroty, analogicznie będzie rosło zużycie prądu.

Użytkownik grinmint edytował ten post 17:41, 01.08.2019

  • 0

#103 75myszowaty

75myszowaty
  • Forumowicz
  • 7 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:47, 01.08.2019

Ja się przyłączę do dyskusji. Założyłem dzisiaj sobie piec termo evo5 do tego pilot t100. W VIII wystarczy podać napięcie na pomarańczowy przewód w skrzynce po stronie kierowcy kość C. Po takim zabiegu odpala nam się panel klimatyzacji i wyświetlacz z temperaturą. Zastanawiam się ile pociągnie fabryczny akumulator. Dla ciekawych czas montażu 8h. Jak umiesz zmienić samemu koła i żarówkę to montaż takiego zestawu nie sprawia problemu.

Witam. Interesuje mnie ten pomarańczowy przewód w skrzynce, czy może chodzi o ten gruby w kostce nad trzema przekaźnikami opisanymi jako A,B,C

https://zapodaj.net/...35c11a.jpg.html

Załączone pliki

  • Załączony plik  honda.jpg   65,12 KB   22 Ilość pobrań

  • 0

#104 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 06:24, 02.08.2019

Dokładnie ten kość C
  • 0

#105 75myszowaty

75myszowaty
  • Forumowicz
  • 7 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 02.08.2019

Dzięki
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq