Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Strojenie na hamowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 c18nz

c18nz
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Żary (Lubuskie)
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:26, 17.11.2009

Zna ktoś może na dolnym śląsku jakąś hamownie ,która dobrze stroi instalacje gazowe ?
  • 0
Live Fast Love Hard Die Young

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 17:13, 18.11.2009

Nie wydaje mi się żeby do regulacji gazu była potrzebna hamownia .Zbędny wydatek.
  • 0

#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:31, 18.11.2009

Chyba najlepiej zbiera sie mapy jezdzac. Zamiast jezdzic wskakuje sie na rolki, tak wiec jak najbardziej ma to sens. "Gazownia" z hamownia nie pobiera zapewne dodatkowej oplaty.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#4 c18nz

c18nz
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Żary (Lubuskie)
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:52, 22.11.2009

Widzę ,że cisza w moim temacie. Spróbuję opisać swój problem ,a więc
Jakieś 3 miesiące temu zleciłem założenie instalacji gazowej do mojego Acc ,wybór padł na BRC Seuqent 24.
Jakoś tam się kula na gazie ale czuję ,że nie jest tak jak powinno być. W zakresie obrotów od 1800 do 4500 poszarpuje (pulsuje) ,powyżej 4500 albo przestaje poszarpywać albo są już za wysokie obroty i czuć wyraźnie spadek mocy w porównaniu do benzyny. Najmądrzejszy gazownik w moim regionie doszedł ,według niego ,że przyczyną takiego zachowania jest nadmierna dawka gazu chociaż przy robieniu nowej mapy się okazało ,że było dobrze ustawione. Odejmując 10% gazu auto przestaje poszarpywać ,pulsować ,ale też przestaje przyspieszać powyżej 4500.
I stąd mój pomysł aby wyregulować instalację na hamowni. Nie będę jezdził po wszystkich gazownikach w okolicy i u każdego zostawiał po 5dych z nadzieją ,że może komuś się uda przypadkiem idealnie ustawić.
  • 0
Live Fast Love Hard Die Young

#5 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:00, 22.11.2009

Nie wydaje mi się żeby do regulacji gazu była potrzebna hamownia .Zbędny wydatek.

:czerwona:

Ja bym to ujął tak: Założenie instalacji gazowej do acco i nie zestrojenie jej na hamowni to zbędny wydatek. Strojenie trwa godzinę i kosztuje 500zł i masz wszystkie mapy. Niektórzy twierdzą, że mapy się zbiera na drodze.... To tak, jakby kulturyści zamiast ćwiczyć na siłownię, pracowali w kamieniołomach
  • 0

#6 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:42, 22.11.2009

Jakieś 3 miesiące temu zleciłem założenie instalacji gazowej do mojego Acc ,wybór padł na BRC Seuqent 24.


Jak to ?? Czegoś tu nie rozumiem .....

Odejmując 10% gazu auto przestaje poszarpywać ,pulsować ,ale też przestaje przyspieszać powyżej 4500.
I stąd mój pomysł aby wyregulować instalację na hamowni. Nie będę jezdził po wszystkich gazownikach w okolicy i u każdego zostawiał po 5dych z nadzieją ,że może komuś się uda przypadkiem idealnie ustawić.

Źle jest wszystko dostrojone (pewnie gazownik nigdy się nie spotkał z silnikiem VTEC), wszystko działa dopóki się nie załączy VTEC więc jest źle.

Masz instalację 3 miesiące więc w żadnym wypadku nie wybieraj się do innych gazowników ani do hamowni, ten kto zakładał ma zrobić aby działało tak ja powinno bo przecież wszystko jest na gwarancji !! A jak biedaczysko nie daje rady to niech zwraca pieniądze, a jeżeli twierdzi, że jest OK, to wtedy wybierz się z nim na hamownię, i jak jest duży spadek mocy na LPG to niech zwraca kasę za hamownię i niech to zrobi, albo umów się z nim, że jak mu przedstawisz wykres i fakturę to niech zwróci kasę o ile będzie spadek mocy.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:12, 22.11.2009

A jak biedaczysko nie daje rady to niech zwraca pieniądze,

Albo podjedź do Siwego! bo rzeczywiście "biedaczysko" nie daje sobie z tym rady.
Ps.jak mnie wk....tacy druciarze gazownicy co pozjadali wszystkie rozumy,biorą kasę,a nie potrafią ustawić poprawnie instalki.Domniemam,że przy BRC wszystkie graty masz prawidłowo dobrane do mocy Hani.Przecież takie objawy szarpania i braku mocy negatywnie odbijają się na kondycji silnika.
  • 0

#8 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:18, 22.11.2009

Albo podjedź do Siwego!


:mrgreen: Glinuś, miałby kawał drogi do mnie ;-) bo c18nz,

Skąd: Żary (Lubuskie)


Za szybko przeczytałeś, nazwy podobne :->
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:21, 22.11.2009

Wszystko jedno gazownicy do gaz. :-P :mrgreen:
  • 0

#10 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:22, 22.11.2009

łatwo się tak mówi... wiem z doświadczenia, ze część gaziarzy, to zwykłe prostaki i skończy się ostatnią u nich wizytą i co z cywilnego ich sądzić.. a auto wciąż do robienia, moim zdaniem trzeba się wstrzymać jeszcze z miesiąc i pojeździć, poszukać dobrego gazownika
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#11 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 22:26, 22.11.2009

Nie wydaje mi się żeby do regulacji gazu była potrzebna hamownia .Zbędny wydatek.

:czerwona:

Ja bym to ujął tak: Założenie instalacji gazowej do acco i nie zestrojenie jej na hamowni to zbędny wydatek. Strojenie trwa godzinę i kosztuje 500zł i masz wszystkie mapy. Niektórzy twierdzą, że mapy się zbiera na drodze.... To tak, jakby kulturyści zamiast ćwiczyć na siłownię, pracowali w kamieniołomach

To wynika z tego że zakładając gaz mam zapłaci za instalkę ,montaż i jescze jechac na hamownie płacic 500 żeby to zestroic ? :r Warsztat montujący ma wszystko tak zrobic żeby to jeżdziło :!: A jak nie potrafią to niech nie pchają łap
  • 0

#12 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:01, 23.11.2009

Warsztat montujący ma wszystko tak zrobic żeby to jeżdziło

Dokładnie. Tylko nie każdy mechanik wymieniający amortyzatory czy wahacze ma sprzęt do zbieżności. Podobnie jest z instalatorami bo hamownia to jednak nie są marne setki tysięcy. Moim zdaniem dobry gazownik powinien zadbać PRZYNAJMNIEJ o to, żebyś TY pojechał na hamownię po założeniu gazu.
  • 0

#13 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 17:50, 23.11.2009

Dobry gazownik przede wszystkim ma brać odpowiedzialność za to co robi i jak obiecuje że będzie super to tak ma byc .A ustawienie instalki to jego problem i jeśli potrzebna mu do tego hamownia to sam ma to załatwić.Ciekawe ilu z forumowiczów stroiło gaz na hamowni :?:
  • 0

#14 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:22, 23.11.2009

jak obiecuje że będzie super to tak ma byc

Napisz to tym, którzy mają problemy z gazem ;-)
  • 0

#15 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
  • Skąd:Miasto rond i pizzeri
  • Silnik:1
  • Wersja:qwerty
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1989
  • Nadwozie:xx
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:32, 23.11.2009

Tusk i każde poprzednie rządy też obiecywały :bag
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq