Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

bzyczenie w silniku przypominające wirowanie pralki,oraz gwizd

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 seb11

seb11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:20, 05.02.2015

Witam wszystkich forumowiczów

A o to kolejny już dziwny odgłos silnika 2.2 i-ctdi  kombi diesel - a mianowicie.

Po wymianie rozrządu zacząłem słyszeć dziwne bzyczenie wcześniej dosłuchiwałem się łańcucha  więc ów bzyczenie może umknęło mojej uwadze. Nie wiem czy było przed wymianą rozrządu. Gdy samochód przyśpiesza bzyczenie jest szybsze a gdy zwalnia jest wolniejsze.Przy zwiększaniu prędkości nie jest bardziej słyszalne lub mniej słyszalne ,-słychać je cały czas jednakowo.Nie bardzo wiem do czego porównać ten odgłos jedyne co przyszło mi do głowy to pralka  wirująca  pranie  .Odgłos ten nie jest jakoś bardzo słyszalny aczkolwiek jest wychwytywany przez ucho i denerwujący.I nie mam pojęcia co to może być.Czy ma może ktoś z was podobne objawy?Mam nadzieję że nie została spartolona wymiana rozrządu i ten odgłos nie ma nic wspólnego z rozrządem.

 

Kolejny dziwny odgłos to   słabo słyszalny gwizd  w chwili delikatnego przeciągnięcia momentu zmiany biegu na wyższy  Jest to bardzo delikatny odgłos ledwo słyszalny aczkolwiek słyszalny i denerwujący. Z góry dziękuje za wszystkie spostrzeżenia i porady .

Nowy zakup a tyle problemów od razu ,miało być auto bezawaryjne. :-)

 


  • 0

#2 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:59, 06.02.2015

Hmmm któraś z rolek albo pasek osprzętu? Można by zrobić taki zabieg: na chwile zdjąć pasek osprzętu i zapalić posłuchać czy jest cisza.


  • 0

#3 seb11

seb11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:46, 07.02.2015

Dziś po wizycie u mechanika bzyczenie to któraś właśnie z rolek jak kolega  mlun  zauważył , nie ściągaliśmy paska ale jak powiedział już to przerabiał tylko nie pamięta teraz która to rolka . A gwizd to turbo ,choć jak dla mnie to trochę dziwne.

No nic puki co będę się cieszył jazdą jak się troche cieplej zrobi to bedzie trzeba pasek zdjąć i poszukać bzykacza :))  jeszcze sprężarka od klimy mnie czeka ale to już inna historia.


  • 0

#4 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:41, 08.02.2015

A turbo regenerowane było? Sporo osób zauważało po regeneracji głośniejszą pracę turbiny coś właśnie jak lekki gwizd/świst.


  • 0

#5 seb11

seb11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:23, 09.02.2015

Nie mam pojęcia kupiłem to auto 1.5 miesiàca temu i generalnie to sie naciołem miało być takie super sprzedawca zapewniał a okazało sie po podstawowych wymianach że takie super to ono nie jest no ale nic teraz to już trzeba ślinę przełknąć i jeździć . Szkoda tylko bo do zakupu Accorda zabierałem się bardzo długo i jak już w końcu to taka wtopa :-( mam nadzieje że jak juź sie wszystko porobi to co mnie denerwuje to wtedy będzie super auto
Ale generalnie to tak to właśnie jest taki delikatny gwizd/świst ale jak żeśmy z mechanikiem jechali żeby tego posłuchać to właśnie stwierdzone turbo i ponoć nic sie nie dzieje mam jeździć i sie nie martwić.
  • 0

#6 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 17:20, 09.02.2015

Jeśli mogę zasugerować to zacznij od eksterminacji rzeczy, która Cię najbardziej irytuje. Nie zaczynaj paru tematów na raz, chyba, że są po drodze w sensie rozkręcania :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#7 seb11

seb11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:39, 10.02.2015

Kolego Czarnota dzięki za radę ,no to na chwilę obecną tojuż została tylko do wymiany któraś z rolek która bzyczy no i sprężarka od klimy te dwie sprawy są akurat po drodze :-) bo najbardziej irytujący był rozrząd he, ale to już za mną i mam nadzieje że to już bedzie koniec mojej przygody z usterkami , acz kolwiek wczoraj myjąc auto zuważyłem że wlewa się wodza do środka przez tylnie drzwi hehe ale to już na inny temat mam nadzieje że ktoś pomoże.
A wracając jeszcze do tego turbo to rozmawiałem z mechanikiem z serwisu Hondy i mówił mi że turbo jest strasznie ciężko zajechać w tym aucie i że on bynajmniej jeszcze się nie spotkał z takim przypadkiem no bo chyba ta regeneracja to tylko jak sie rozwali turbo. Spytałem z ciwkawości ile za nowe turbo w serwisie to bagatela coś ok9000zł.
  • 0

#8 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 08:40, 10.02.2015

Dobrze, z tym turbo i innym odgłosem. Najlepiej jak byś zapodał filmik z dobrym dźwiękiem tych odgłosów :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#9 seb11

seb11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:55, 12.02.2015

Sorki z zwłokę trochę spraw na głowie .

Więc Hmmm wszystko fajnie mam 3 filmiki do 15 mb nawet słychać wszystko jak się wsłuchać najlepsza opcja to słuchawki założyć  ale nie wiem jak to tutaj wrzucić ,


  • 0

#10 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 20:05, 12.02.2015

Karna, sam też jeszcze nie wrzucałem filmików, niektórzy robią to przez Youtube i potem robią zrzut adresu www na HAKP. Ale nie chcę Cię mącić :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#11 seb11

seb11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:29, 15.02.2015

Karna, sam też jeszcze nie wrzucałem filmików, niektórzy robią to przez Youtube i potem robią zrzut adresu www na HAKP. Ale nie chcę Cię mącić :)


Karna, sam też jeszcze nie wrzucałem filmików, niektórzy robią to przez Youtube i potem robią zrzut adresu www na HAKP. Ale nie chcę Cię mącić :)


Podaj jakiegoś maila to bym tam wysłał
  • 0

#12 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 12:46, 15.02.2015

Przepraszam Seb11, byłoby miło  nam wszystkim na HAKP zobaczyć filmiki :)


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#13 seb11

seb11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:20, 15.02.2015

Ok dzięki uprzejmości młodszego brata są i oto filmiki :)

 

filmik nr1 bzyczenie na luzie najbardziej słyszalne od 6 sek. ciężko wyłapać najlepiej w słuchawkach  http://youtu.be/jCDqSidgRvA

 

filmik nr2 bzyczenie podczas jazdy to jest to samo bzyczenie co na luzie tyle że w środku podczas jazdy jest lepiej słyszalne http://youtu.be/GQcTq1RK9Zc 

 

filmik nr3 no to jest ten gwizd zaczynający się od 2200/2300 obrotów. http://youtu.be/PHXeEl5E1y0    

 

Proszę o opinie co to może być waszym zdaniem.


  • 0

#14 Czarnota

Czarnota
  • Forumowicz
  • 1796 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan CG8
Reputacja: 54
Wzorowa

Napisano 19:54, 15.02.2015

Powiem ja tak:

- pierwszy filmik, od 6 sek. zmieniasz położenie kamery i stąd zmiana odgłosu na filmiku

- pozostałe filmiki nie dają miarodajnej oceny

 

Widzę, że jesteś z UK. Proponuję upolować identyczne Acco i porównać.

 

Na przedostatnim spocie w Warszawie porównwywaliśmy odgłosy pracy identycznych silników  w paru Acco,. bo Koledze nie pasowało brzmienie jego silnika. Opinie w realu słuchania były rozbieżne, więc co dopiero na podstawie filmika


  • 0

Na stanie też  Accord VII 2.4 Executive   więc Cieszyć się Każdą Chwilą, Niewiele Zostało

  Zima Idzie, Panie Sierżancie


#15 seb11

seb11
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:uk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:04, 16.02.2015

No właśni z filmików to tak słabo wyłapać no ja słysze wszystkie odgłosy ale moze dlatego że je znam ale tak jak ten gwizd to wydaje mi się że słychać ok nawet puszczałem znajomemu dziś ten filmik i też słyszał .
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq