Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Woda pod kołem zapasowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#31 fostof

fostof
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:38, 07.05.2010

Też miałem problemy z wodą w bagażniku. Wykręciłem lampy, posmarowałem w okół uszczelek dość grubo silikonem i było ok. Ale niestety tylko w czasie deszczu, bo po myjni woda dalej się zbiera :/ Zostaje chyba antena.
  • 0
LPG: Stag300, MagicJet, MagicIII

#32 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:58, 07.05.2010

ja dzis rozprułem cały bagaznik,lałem woda auto i nic zadnego przecieku,a pod kolem zapasowym po deszczech 5 litrów wody,oco chodzi?
po lewej stronie w bagazniku pod tapicerka jest taka dziura prostokatna(oryginalna) z takim plastikiem(jutro wrzuce fotke) moze ktos wie oco mi chodzi i poco ta dziura jest,bo mam przypuszczenia ze przy jezdzie w deszczu woda sie jakos dostaje przez ten wlot,ale jak ona sie dostaje pod kolo zapasowe to jest czeski film :cry:
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#33 pietras007

pietras007
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:wwa/wn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:04, 08.05.2010

albundy
Sprawdź obok tego co opisujesz czyli chyba wentylacji 2 spinki mocowania zderzaka, u mnie tamtędy leci woda (no może już "leciała")
  • 0

#34 Sebek

Sebek
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Biłgoraj
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:21, 23.05.2010

U mnie była woda w accordzie jak i wcześniej w preludzie, pomógł sylikon, który dałem z obu stron uszczelki. Pomogło do tej pory jest sucho nawet po ostatnich ulewnych deszczach.
  • 0
Sebek

#35 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:57, 23.05.2010

Dzisiaj byłem na działce więc pozwoliłem sobie na parę testów z wodą :) Okazało się, że woda dostawała się przez antenę. Po tych deszczowych dniach miałem jej jakieś 2 cm w bagażniku.
  • 0

#36 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:25, 06.06.2010

ja też znalazłem wodę w kole zapasowym,a zaczęło się od tego, że przy odkurzaniu zauważyłem wode na dywaniku w nogach lewego tylniego pasażera. Lałem po uszczelkach i okazało się ze woda dostaje się przez antene, i mam nadzieję że to tylko tam
  • 0

#37 Gua77

Gua77
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LifeStyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CM7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:45, 24.07.2010

Ja dzisiaj natknąłem się na temat wody w bagażniku (przy okazji przestał działać czujnik tylnej klapy).
Jutro lub w poniedziałek biorę się za namierzanie tematu...
  • 0

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:29, 25.07.2010

Miałam to samo tyle, że w V genie. Uszczelka bagażnika nie trzymała, ale z pomocą przyszedł sylikon akwariowy.
  • 0

#39 Gua77

Gua77
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LifeStyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CM7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:37, 26.07.2010

Właśnie miałem pytać jaki silicon polecacie, żeby trochę potrzymał i nie wyrządził więcej szkód niż to wszystko warte ? W którymś wątku ktoś pisał, że silicon sanitarny się nie nadaje bo może blacha korodować ?
W takim razie jaki kupić ?

Zauważyłem, że między moimi tylnymi lampami a blachą są takie szczeliny, że jakby się ktoś uparł to by w 1 śrubokręt przepchał ... też tak macie czy po prostu u mnie ktoś uszczelki powyciągał ?
  • 0

#40 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:46, 26.07.2010

Zauważyłem, że między moimi tylnymi lampami a blachą są takie szczeliny, że jakby się ktoś uparł to by w 1 śrubokręt przepchał ... też tak macie czy po prostu u mnie ktoś uszczelki powyciągał ?


No u mnie mniej więcej tak było. Może niekoniecznie coś ktoś grzebał, po tylu latach miały prawo się zdezelować. A, że poprzedni właściciel garażował Hanke to średnio mu to widać przeszkadzało.
  • 0

#41 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:13, 16.01.2011

i mnie się trafiło, jak to bywa przypadkiem sobie zajrzałem, bo niby wszystko ok (tylko minimalne ciemniejsza tapicerka, ale
to myślałem że cień tak pada), odkrywam i co? woda, w kole i w tych dołkach po bokach bagażnika
wczoraj szukałem i moje wnioski są takie, woda leci przez tą masę uszczelniająca, która jest na łączeniu dwóch
blach. Jest to punkt w prawym/lewym górnym rogu bagażnika

sorki, ale nie mam dziś aparatu, to jest tam

Dołączona grafika

podejrzewam że od mrozów to szlag trafił,
wczoraj zapaćkałem to lakierem, ale dziś znwou była woda, co prawda mniej bo tylko gazety wilgotne, bez kałuży
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:00, 16.01.2011

to chyba przypadłość tych Accordów bo u mnie to samo.Jednak u mnie woda dostawała sie na łaczesniu blach za lampami.Ale sprawdze jeszcze te miejsca o których pisze kardas.
  • 0

#43 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:51, 17.01.2011

użyłem uszczelniacza dekarskiego i na razie jest ok

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#44 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:19, 17.01.2011

Kardas, u mnie jest to samo. Dzisiaj spuszczałem wodę spod koła zapasowego. Boczki też mokre. W wakacje uszczelniłem lampy, antenę, ale jak widać nic to nie dało. I dzisiaj prawdę powiedziawszy też przeszło mi przez myśl, że woda może zapitalać właśnie tymi łączeniami. Spróbuję to uszczelnić tak jak ty.
  • 0

#45 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:03, 17.01.2011

no u mnie tez klapa.Myslelem ze to przez lampe a tu guzik.Rozbebeszyłem po raz enty bagaznik,sciaglem zderzak i jazda bitumexem.Te złączki o ktorych pisze kardas tez pojechałem dekarskim i na dekarkim osadziłem uszczelke bagaznika.Teraz czekam na jakies opady.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq