Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Woda pod kołem zapasowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#16 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:42, 20.12.2009

Jak tylko trochę mrozy odpuszczą to biorę się za wyjmowanie lampy.
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#17 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:21, 21.12.2009

Co do lampy, to na co się mam nastawić ?? Zmiana uszczelki lampy, czy lepiej, wyczyścić i jakoś sylikonem zakleić ??


Kup silicon uszczelniający łączenia blach, dostaniesz w każdym motoryzacyjnym jakieś 15 zł i jedziesz po uszczelce lampy i zakładasz lampe. Ja tak zrobiłem i nic nie cieknie.
Dlatego taki silicon, bo taki sanitarny podobno może powodowac korozje, więc lepiej nie ryzykować.
Mogł ktos mocnej nacisnąć na lampę albo lekką ją uderzyć i przeciek gotowy. Ona jest przymocowana do cość cienkiej blachy która bardzo łatwo się wygina.
Zdjęcie lampy to z 10 minut roboty, odkręcasz 4 śrubki i już ;-)
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#18 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:10, 21.12.2009

O proszę, dobrze że się odezwałeś bo właśnie sanitarny miałem na myśli :-P
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#19 agniecha631

agniecha631
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Połczyn, Białogard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:15, 28.12.2009

Byczek, Kiedyś spotkałam się z podobnym przypadkiem.Sprawe załatwiła żywica utwardzacz i siateczka.Te 3 elementy są sprzedawane w jednym komplecie.Po oklejeniu blachy w miejscu w ktorym cieknie należy mocno ogrzać bagażnik np. właczyć farelke na godzine - kropla wody się nie przedostanie.Pamiętam że sprawdzał on wtedy na szczotkach w myjce w swoim aucie i było pózniej ok.Czyżbyś miał małą kolizje skoro piszesz że na środku też jakieś krople lecą?
  • 0

#20 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:18, 28.12.2009

Byczek, Kiedyś spotkałam się z podobnym przypadkiem.Sprawe załatwiła żywica utwardzacz i siateczka.Te 3 elementy są sprzedawane w jednym komplecie.Po oklejeniu blachy w miejscu w ktorym cieknie należy mocno ogrzać bagażnik np. właczyć farelke na godzine - kropla wody się nie przedostanie.Pamiętam że sprawdzał on wtedy na szczotkach w myjce w swoim aucie i było pózniej ok.Czyżbyś miał małą kolizje skoro piszesz że na środku też jakieś krople lecą?


Jak nieraz nie łączyła żarówka pozycyjnych to strzał otwartą dłonią w lampę pomagał i teraz są efekty.
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#21 agniecha631

agniecha631
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Połczyn, Białogard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:41, 29.12.2009

Aha tylko uważaj by auto przyspieszenia nie nabrało po takim liściu bo jeszcze wsiaść nie zdążysz...
  • 0

#22 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:54, 30.12.2009

Spokojnie, ręczny jeszcze mnie nie zawiódł :-P
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#23 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:25, 20.03.2010

ja mam ten sam problem w VII gen,jak kupilem rok temu i wyciagam kolo zapasowe a tam duzo wody,wyciaglem ta wode,poprzedni wlasciciel wozil bardzo duzo wody w butelkach,tej do tych automatow,mysle se wylalo mu sie,ale dzis wiosenne porzadki w aucie i znowu woda :shock: i zero sladów skad by sie mogla tam dostac :k macie jakies pomysly jesli chodzi o VII gen ?
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#24 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 16:34, 20.03.2010

takie same jak przy VI ;-) Szukać przecieku a znajdziesz ;-)
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#25 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:16, 20.03.2010

Z ciekawości i ja zajrzałem pod koło zapasowe. I co się okazało? Woda... nie dużo ale jest...
  • 0

#26 Sebek

Sebek
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Biłgoraj
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 20.03.2010

W moim accordzie były mokre boczki w bagażniku i okazało się, że to uszczelki tylnych lamp były nieszczelne. Wystarczyło silikon nałożyć z obu stron uszczelki i już jest sucho w bagażniku. Taki sam przypadek miałem w preludzie i w taki sam sposób uporałem się z tym problemem. Wychodzi na to, że Honda nie dopracowała tych uszczelek, takie jest moje zdanie.
  • 0
Sebek

#27 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
  • Skąd:kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 20.03.2010

PANOWIE nie wiem jak u was jest z lampami ale w IV genie jest to tak że tam gdzie ma być uszczelka jest rant i ja do tego celu użyłem uszczelki z rozdielni elektrycznych i jest od tej pory gitara.
  • 0

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:25, 24.03.2010

Ja miałem taki sam problem jak się okazało wężyk odprowadzający wodę z anteny wypadł i woda lała się pod koło zapasowe. :lol:
  • 0

#29 ShulcCG8

ShulcCG8
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Lwów, Kraków
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:31, 25.03.2010

Miałem podobny problem w Mazda 323 oraz w obecnym samochodziku :-)

W obóch przypadkach problem tkwił w tym że tylne nadkole, przyspawano do tylnej paneli (do której właściwie mocowany jest reflektor) i uszczelniono silikonem. Z czasem to zaczyna pękać i przeciekać do bagażnika.

Na giełdzie kupiłem czarny klej, którym przyklejane są szyby przednie do nadwozia. Po wyschnięciu ma właściwości kauczuku no i baaardzo mocno się przykleja. Jeżeli to popękane potraktować żywicą, to ona popęka na drugi dzień. Wyjście lub spawarka i uszczelnienie silikonem, ale prawdziwym fabrycznym (wątpie że ten za 15 zł nie odkleje się za tydzień, zwłaszcza pod czas siarczystych mrozów) lub takim do szyb - gwarancja 100% :)

Zdemontowałem reflektory tylne, zderzak i sprawdziłem wszędzie, gdzie widoczny silikon fabryczny w ewentualnych miejscach spawania.
Było to dość długie pęknięcie z obóch stron, od samej góry (w kanale nadkola po którym śćieka woda) i do samego dołu tej paneli...pod spodem zderzaka.

Moim zdaniem bez sensu przyklejać reflektor na silikon, bo pęknięcie może być większe no i przy każdym zdemontowaniu reflektora trzeba będzie poprawiać.
  • 0
www.twojkomp.pl

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:16, 06.05.2010

ja stawiam na dwie rzeczy - jesli tak duzo wody, to na logike:

albo antena - odprowadzenie wody jest w lewym blotniku po zdjęciu boczka a zaraz nad nim, albo pod nim jest odprowadzenie od szyberdachu - jelsi takowy posiadasz....

któraś z tych dwóch rzeczy na 99%
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq