Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Woda pod kołem zapasowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:54, 15.11.2009

Ostatnio odkurzałem samochód, wyjąłem klapę z bagażnika i sie przeraziłem. Pod kołem zapasowym stało ze 3-4 cm wody. Wyjąłem koło zapasowe, wodę wyciągnąłem gąbką. Pytanie może ktoś się z czymś takim spotkał w VI gen ???
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:07, 15.11.2009

w bardzo wilgotne dni pojawia się zaroszenie,ale tyle wody to nie.
Ogladnij dokładnie wykładzinę jeżeli nie znajdziesz zacieków to może bardzo długo tam nie zagladałes i sie nazbierało.
  • 0

#3 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:08, 15.11.2009

Siema,

Kolega w prelude V miał podobny przypadek, tam to podobno na poziomie dziennym jest, napisał mi że woda cieknie przez:

- przez nieszczelne uszczelki świateł i przez wywietrzniki
- ewentualnie z pod uszczelki tylnej szyby albo z odpływy szyberdachu

trzeba wybebeszyć cały tył i lać wode patrząc gdzie leci :-)
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#4 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:09, 15.11.2009

Myślę czy to nie od tych klapek co są po bokach za wykładziną, może od wymywania nadkoli myjką ciśnieniową ?? Generalnie miesiąc temu tego tam nie było :/ :/ :/
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:11, 15.11.2009

kurcze mam podobnie i to w VII no moze nie 3 cm ale tez sporo, i niemam pojecia jak to mozliwe :roll:
  • 0

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 22:26, 15.11.2009

Mi ciekło przez tylną lampę, tzn przez uszczelkę pod lampą, siiconem uszczelniłem i jest cycuś :) Dodatkowo może ci leciec przez dwa otwory w tylnym pasie, jeśli nie masz na nich plastikowej zaślepki, ja nie miałem i leciało troche przez to.
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:34, 15.11.2009

Mi ciekło przez tylną lampę, tzn przez uszczelkę pod lampą, siiconem uszczelniłem i jest cycuś :) Dodatkowo może ci leciec przez dwa otwory w tylnym pasie, jeśli nie masz na nich plastikowej zaślepki, ja nie miałem i leciało troche przez to.


Zastanawiam sie o jakich otworach mówisz.
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 12:26, 16.11.2009

Zastanawiam sie o jakich otworach mówisz.


JAk zdejmiesz ten czarny plastik na dole bagażnika, gdzie na srodku jes rygiel od zamka to po obu stronach odchyl lekko tapicerke i sa dwa otwory, zaślepione czarnymi plastikowymi korkami :) Dodatkowo są jeszcze takie otwory pozaślepiane gumowymi korkami po lewej i prawej stronie pod tapicerka bagaznika.
Najlepiej to otworz bagaznik i polewaj po tylnej szybie wodę z butelki i patrz czy cos cieknie i gdzie, ja tak namierzyłem swoje nieszczelności
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:37, 16.11.2009

Dzięki za podpowiedź. jak będę miał chwilę wolnego, to popatrzę gdzie mi hania przecieka :-)

Seth pod tym plastikiem mam takie otwory, ale nie wiem czy to na bank te. byłbym wdzięczny za fotę jak to u ciebie jest, gdzie są te zaślepki i jak wyglądają. Może dokupię.
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#10 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 103
Wzorowa

Napisano 20:25, 02.12.2009

Kurde z fotkami będzie problem, bo nie chce mi się tego rozbierać znowu :) Ale może w weekend mi się uda znaleśc chwilę to zrobie fotki.
Zrób jak mówie, otwórz bagażnik, wyjmij koło zapasowe i lej wode z butelki po tylnej szybie i patrze z której strony leci, a potem po nitce do kłebka. U mnie to zadziałało :-P
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#11 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:23, 02.12.2009

Sęk w tym że polewałem wodą, ale nie zauważyłem nic, może za mało :-( Wezmę wiadro 20 litrowe tym razem :-P
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#12 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:31, 04.12.2009

nie przygladalem sie jak to jest w hance ale w toyocie pod kolem zapasowym w tej wnece byl korek spustowy z technologicznym otworem umozliwiajacym wyciekanie wody z wewnatrz baganizka na zewnatz a nie odwrtonie, sprobuj narazie ten korek wyciagnac ja stawiam ze przecieka uszczelka od szyby tylnej w innym autku tez tak mialem
  • 0

#13 Byczek

Byczek
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:33, 05.12.2009

Nie no nie zbiera mi sie tam tyle wody by z otwartym korkiem jeździć :-) Ale jutro (w zasadzie dziś ) to serio będę musiał to sprawdzić, trochę mi sie nie chce znów wyciągać obić z bagażnika ale co zrobisz :-(

EDIT

Już wiem, przecieka mi gdzieś koło tylnej lewej lampy i na środku jakoś krople lecą. Pewnie by sprawdzić środek koło zamka, będę musiał zdjąć tylni zderzak :-)

EDIT 2

Co do lampy, to na co się mam nastawić ?? Zmiana uszczelki lampy, czy lepiej, wyczyścić i jakoś sylikonem zakleić ??
  • 0

Grzesiek co wy w tej Wrzesni macie? pola i lasy tylko?? :mrgreen: (zanaczam ze nie wysmiewam sie z Grzesia zeby nie bylo, i nie łąmie regulaminu forum :-P )


#14 hondownik

hondownik
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Swindon/Cieszyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:20, 19.12.2009

Ja tez miałem podobny problem :-/
U mnie woda wlewała się bardzo szybko, po 3 tygodniach miałem ok. 4-5 litrów wody :). Problemem był klips, który z niewiadomego mi powodu nie był na swoim miejscu jak również uszczelka, która była pokrzywiona. Teraz wszystko cacy:) Czasami tylko mam delikatnie zroszony plastik, ale to wszystko :-P
  • 0

www.gregphotography.co.uk


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:51, 20.12.2009

mam ten sam problem w V gen i okazało się że wystarczyło uszczelki koło lamp wymienić, a nie wiem jak to będzie w VI gen :-/
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq