Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

P0705 "Czujnik zakresu przełożenia - usterka"

VII

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 krh555

krh555
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:bstok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:ex
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:39, 01.02.2015

Witam od jakiegos czasu po odpaleniu samochodu zapala mi sie check i zaczyna migac zielona kontrolka przu trybie D w skrzyni. Po skasowaniu bledu samochod zachowuje sie normalnie do czasu gdy zmienie bieg z D na N czy R zapala sie check i mruga dioda D. Komputer pokazuje blad P0705 czujnik zakresu przelozenia-usterka. Samochod zachowuje sie normalnie nie zauwazylem spadkow mocy jedynie podczas ruszania gdy automat wrzuca z 1 na 2 to czuje pod pedalem delikatny zgrzyt. Czy ktos sie spotkal juz z taka usterka? Kazda rada mile widziana.
Pozdrawiam
  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • SkÄ…d:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 16:11, 01.02.2015

Jak miga dioda zielona automatu to skrzynia wchodzi w tryb serwisowy i nie pozwala silnikowi kręcić się na wysokie obroty
Zobacz na poczÄ…tek styki przy czujniku poÅ‚ożenia , później styki  w kompie. Jak nie pomoże sprawdzić dziaÅ‚anie czujnika  i wymienić na sprawny w dziaÅ‚aniu. W dzialle klubowicz znajdziesz schematy ..:)


  • 0

#3 Twinkle

Twinkle
  • Klubowicz
  • 20 postów
  • SkÄ…d:Rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 03.09.2019

Cześć.

Co jakiś czas mrugała mi kontrolka D3, wywalało błąd P0705, wymieniłem czujnik (OEM, z Japonii) - nawet pomogło na ok. 2 miesiące ale potem znowu to samo. Jakoś nie chce mi się wierzyć w teorię znów padniętego czujnika.. Nigdy nie ma błędu w drugą stronę, tzn jeżdżąc cały czas na D3 nie dzieje się nic. Na D - czasami jeździ ok, czasami wariuje. Pomaga chwila jazdy na D3 i jest spokój na jakiś czas, jak nie przerzucę, wywali błąd. Jak już błąd wywali - to po ponownym odpaleniu i krótkiej jeździe gaśnie sam. Na tym krótkim kablu który idzie od czujnika do złączki na skrzyni nie widać uszkodzeń, zaśniedzeń itp. Na złączach kompa też. Olej w skrzyni jest zmieniony parę tys. temu, poziom taki jak trzeba. Skrzynia nie szarpie, zmienia biegi płynnie. Nie ma żadnej reguły, czasami tydzień, dwa jeździ ok, czasami wariuje co dwa dni. Stary czujnik rozebrałem, był trochę zasyfiony w środku. Ale tam w zasadzie nie ma się co zepsuć.Parę blaszek i tyle. Robiłem testy czujnika zgodnie z ESM, wartości końcówki wałka też ok.

Załączyłbym filmik jak wariuje, ale nie mogę :)

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

 

 

 

EDIT: Problem w końcu rozwiązany przez wymianę ECU. Podziękowania dla @muzyczka i @93karol za nieocenioną pomoc :)

Załączone pliki


Użytkownik Twinkle edytował ten post 21:00, 14.06.2020

  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8876 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 06:43, 05.09.2019

 

Nie zakładaj proszę nowych tematów a używaj wyszukiwarki i kontynuuj w istniejących proszę.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq