Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Gumy stabilizatora z przodu!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#16 superplus2

superplus2
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:29, 16.11.2010

Podłaczę się pod temat . Czy wymieniał ktoś tuleje metalowo gumowe przedniego dolnego wahacza (przednie tuleje ) w VII genreacji .Chodzi mi czy trzeba wyjmować cały wahacz i czy jest się to wstanie zrobić samemu . Kolega muzyczka pisał o wymianie ale chyba całego wahacza .


wszystko da się zrobić jeśli się chce,niestety do tej roboty wahacz trzeba zwalić :idea: i najlepiej jak jest dostęp do prasy :-P

Tyle sam wiem że wszystko da się zrobić . Pytałem czy ktoś wymieniał sam i jakieś rady może manual . Ale dzięki .
  • 0

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:27, 31.03.2011

Witam. Chciałbym się przyłączyć i odswierzyc temat. Otóż jestem w podobnej sytuacji tz. Jadąc po kostce granitowej słyszę w przednim zawieszeniu jakby metaliczne stuki. Złożyłem wizytę w ASO tam po podniesieniu auta stwierdzili zużyte tuleje na wachaczu. Problem polega na tym ze jestem studentem a w serwis wycenił dwie przednie tuleje na 190zl (2x95zl) a robocizne na 160zl za godzine przy czym na wymianę tych gum serwis przewiduje 2h. Serwisant natomiast odrazu mnie uprzedził ze przy wymianie tych gum można uszkodzić inne części co oznacza wiecej godzin i koszty części. Moje pytanie polega na tym o jakie części mogło mu chodzić dokładnie. Mam znajomego i pewnego mechanika który jest mi winien przysługę i zrobiłby mi to za symboliczna kwotę. Chciałbym zorganizować potrzebne części żeby nic mnie nie zaskoczyło i sprawnie to wymienić. Dźwięk dochadzacy z zawieszenia mnie dobija i musze to załatwić jak najszybciej. Przy okazji jakich cześć najlepiej użyć żeby było nie za drogo i pozadnie. Pozdrawiam i dziękuje za każda odpowiedz. :arrow:
  • 0

#18 superplus2

superplus2
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:39, 01.04.2011

Tuleje zamontuj orginalne Hondy . Problem z wymianą jest taki że potrzebna jest prasa do wprasowania tuleji chociaż spece robią to za pomocą imadła . Wahacz musisz wymontować .Zniszczeniu mogą ulec śruby . Po za nimi nic nie powinno się zniszczyć .
  • 0

#19 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:13, 01.04.2011

mi znajomy mechanik wyminial te tuleje i nic nie zniszczyl :) same tuleje kup oryginalne moze nie sa najtańsze ale zato sporo wytrzymuja zaminniki wytrzymuja o wiele mniej...
  • 0

#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:55, 04.04.2011

Dzięki wielkie za pomoc. Miałem jakieś dziwne przeczucia ze serwisant chce ze mnie kasę skroic wiec kupię tuleje a robotę zrobi znajomy, wspomniana prasę ma a śruby od dziś wypsilam wd40 :) pozdrawiam
  • 0

#21 GATAME

GATAME
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:53, 13.05.2011

Witam, chciałem doczepić się do tematu, mam do wymiany gumy stabilizatora przód,
wiadomo już że trzeba opuścić ramę, wczoraj w garażu robiłem rozeznanie
i moim zdaniem wystarczy opuścić parę cm ramę żeby dostać się do drugiej śruby.
Czy ktoś z was już robił opuszczanie ramy? Czy ktoś ma linka do strony z tą operacją?
W necie nic nie mogę znaleźć.
  • 0

#22 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:19, 13.05.2011

skocz do jakiegos warsztatu to ci to wymienia za 50 - 60 zl mi co prawda znajomy pod domem wymienial zajelo mu to z godzine bo meczyl sie ze zlorzeniem 1 strony bo srubka nie chciala wejsc na swoje miejsce :) kupa roboty wziol odemnie po znajomosci 20 z ale mowil ze normalnie to wlasnie 50-60 zeta moim zdaniem za taka kase szkoda sie babrac i meczyc
  • 0

#23 GATAME

GATAME
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:09, 14.05.2011

Dla mnie warsztat to ostateczność, i nie dlatego że żydzę na mechanika 50-60 zł,
po prostu chcę to zrobić sam, majstrować przy accordach do moje hobby a teraz mam dwie VI i VII.
A po drugie i komuś z ziomków z forum się przyda.

Jak możesz to zapytaj się znajomego jak to zrobił ?
Wyczytałem gdzieś że można wygiąć ten zacisk ale później jest problem ze śrubką
ponieważ ten zacisk po odkształceniu mocno sprężynuje i nie można go przywrócić do poprzedniego miejsca.
  • 0

#24 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:08, 14.05.2011

Dla mnie warsztat to ostateczność, i nie dlatego że żydzę na mechanika 50-60 zł,
po prostu chcę to zrobić sam, majstrować przy accordach do moje hobby a teraz mam dwie VI i VII.
A po drugie i komuś z ziomków z forum się przyda.

Jak możesz to zapytaj się znajomego jak to zrobił ?
Wyczytałem gdzieś że można wygiąć ten zacisk ale później jest problem ze śrubką
ponieważ ten zacisk po odkształceniu mocno sprężynuje i nie można go przywrócić do poprzedniego miejsca.

no wlasnie chyba tak to robil bo potem musial użyć metalowej brechy zeby wszystko poskladac ale rozebranie bylo szybkie :) jak chcesz to popytam
wiem ze sciagnal kolo odkrecil pare srubek cos odgial i juz :)
  • 0

#25 feniks

feniks
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Leszczyny
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:zbyt mało
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:opływowe CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:20, 07.07.2011

Z tego co ja wiem, a warsztat do którego jeżdzę napewno robi solidnie i fachowo to niestety trzeba opuścić belkę i operacja wymiany gum kosztuje 250zł.
  • 0

#26 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:09, 07.07.2011

jaką belkę ten solidny i fachowy warsztat tam opuszcza?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#27 BartekHONDA

BartekHONDA
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85 B77P
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:48, 08.07.2011

a powiecie mi moze jaka srednica tulei stabilizatora przod jest w naszych accordach?
  • 0

#28 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:55, 08.07.2011

nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba koło 24mm
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#29 BartekHONDA

BartekHONDA
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85 B77P
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:05, 09.07.2011

kardas a nie wiesz ile spiewaja sobie w aso za te gumy?? kupiłem wczesniej jakies zamienniki i wysypały sie po 2 tys km :-/
  • 0

#30 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:11, 09.07.2011

koło 4 dych sztuka
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq