Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wymiana reflektorów

VII reflektory lampy światła żarnik bezpieczeństwo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 hurey

hurey
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 24.01.2015

Witam

 

Niestety po corocznych oględzinach na stacji diagnostycznej otrzymałem dodatkowe "pozdrowienia" od diagnosty, który poinformował mnie iż lampa prawa przednia ma wypalony żarnik.

Przeczesując info na forum dotarłem do kilku informacji:

a) wymiana na nowe lampy

b) regeneracja

 

Pojechałem do warsztatu, który zajmuje się tego typu zabiegami i cenowo wygląda to następująco

polerowanie reflektorów 150zł za komplet

regeneracja żarnika 250zł sztuka.

Koszty wychodzą w przypadku hondy znaczące.

 

I tu mam  następujące pytanie, chciałbym zmienić komplet przednich lamp, na co mam zwrócić uwagę?

Znalazłem na portalu aukcyjnym następującą ofertę

http://allegro.pl/re...4983772104.html

czy warto sobie zawracać tym gtarę?

Czy potrzebne do tego będą jakieś dodatkowe silniczki?

I ile może kosztować wymiana takich lamp - orientacyjnie?

 

Dzięki za info.


  • 0

#2 dek86

dek86
  • Forumowicz
  • 323 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:individual
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:35, 24.01.2015

kolego a masz xenony czy zwykle h1, bo mi sie wydaje ze zarniki to zarowki. A polerowanie lamp to sobie sam mozesz zrobic i za free jest w dziale zrob to sam temat


  • 0

#3 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:06, 24.01.2015

No wlasnie, czekalem az ktos pierwszy napisze :) To, ze przepalil Ci sie zarnik ( zarowka od xenonu, jesli oczywiscie o to chodzi) to nie znaczy, ze masz wymieniac lampe. Poprostu musisz kupis dwa nowe zarniki, zeby nowe byly tej samej barwy i wymienic. Polerowanie lamp mozesz samemu zrobic tak jak napisal kolega wyzej.
  • 0

#4 hurey

hurey
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:51, 25.01.2015

mam zwykłe H1, a czy można kupić same żarniki?

Czy wymiana jest bardzo skomplikowana?


Użytkownik hurey edytował ten post 09:51, 25.01.2015

  • 0

#5 dek86

dek86
  • Forumowicz
  • 323 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:individual
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:02, 25.01.2015

A swieca Ci sie obie lampy? Czy prawa wcale nie swieci lub slabiej?
Wymieniales kiedys zarowki w aucie? 😊
  • 0

#6 hurey

hurey
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:08, 25.01.2015

Świecą obie lampy, ale prawa to prawie tak jakby nie świeciła, diagnosta nakazał wymianę.

Żarówki, oczywiście, że wymieniałem, choć przy moich dużych rękach, nie jest to łatwe ;-)


Użytkownik hurey edytował ten post 10:09, 25.01.2015

  • 0

#7 dek86

dek86
  • Forumowicz
  • 323 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:individual
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:20, 25.01.2015

To ja proponuje wymiane zarowek na poczatek, podpowiem za tu na forum duzo ludzi poleca zarowki fitmy thungsram . Nastepnie pojedz na stacje diagnostyczna (najlepiej inna niz ta w ktorej robiles przeglad) i popros o regulacje lamp, i zobaczysz co powiedza
  • 0

#8 hurey

hurey
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:29, 25.01.2015

Jak pisałem na początku, diagnosta wykrył tą wadę, potwierdzona została w warsztacie, który realizuje tego typu naprawy, także potwierdzenie mam z 2 źródeł.

Wymiana żarówki tu nic nie pomoże, choćbym wpakował najlepszą i najdroższą, niestety.


  • 0

#9 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 10:35, 25.01.2015

Ale ty sam coś mieszasz.... Zarnik jest to źródło światła w lampach wyladowczych czyli ksenonach, i on się wypala z wiekiem, przez co świeci słabiej/inną barwą... Skoro masz żarówki h1 to nie masz żadnego zarnika... Poza tym nie da się regenerować zarnika, bo on się wypala i trzeba go wymienić... To po pierwsze
Po drugie, mógł się wypalić odblysnik w soczewce co jest bardzo rzadkie, o ile ktoś nie montowal hidow/zenonow, o czym nic nie mówiłeś...
Po trzecie i najbardziej prawdopodobne masz brudną soczewke, czyli musisz wyjąć lampy, wyjąć z niej soczewke, umyć ją dokładnie, wsadzić dobrą żarówkę i powinno być o wiele lepiej...

Bo diagnozy które podajesz są totalnie sprzeczne z tym, co posiada na wyposażeniu twoje auto...
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#10 dek86

dek86
  • Forumowicz
  • 323 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:individual
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:14, 25.01.2015

Dobrze ze ktos sie odezwal z wieksza wiedza bo ja juz na internecie sprawdzalem co to ten zarnik bo wlasnie z opisu kolegi nie wychodzilo ze to zarowka

Użytkownik dek86 edytował ten post 11:18, 25.01.2015

  • 0

#11 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:24, 25.01.2015

hurey

Borykałem się z tym samym problemem. Masz najprawdopodobniej odbłyśnik w lampie wypalony i soczewkę brudną. Wykręć lampy wyczyść soczewkę to podstawa. U mnie był efekt taki jak bym jeździła na światłach pozycyjnych a po wyczyszczeniu dopiero włączył światła mijania.  :duch: 

Mieszkamy stosunkowo nie daleko od siebie i orientowałem się co do regeneracji odbłyśnika to firma w Radomiu "CAR GLASS" specjalizują się w wymianie czyb ale i regeneracją odbłyśnika. Jak wykręcisz i zaniesiesz odbłyśniki to za regeneracje liczą coś ok 80 zł za sztukę. Jak dzwoniłem do nich jakieś 3-4 miesiące temu to sami mi się dopytywali jak rozkleić lampę w VII. Jeżeli chodzi o soczewkę i odbłyśnik spokojnie wyciągniesz bez rozklejania 3 śrubki wykręcasz i odbłyśnik i soczewkę można wyciągnąć. Ja tak robiłem.

Jak chcesz to pisz chętnie pomogę  :slonce2: 


  • 0

#12 hurey

hurey
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:27, 25.01.2015

Panowie, zwracam honor, mój błąd, fachowcem nie jestem, chodzi zdecydowanie o odbłyśnik...

 

chapeau bas :)

 

pomyliłem pojęcia [czuję się zawstydzony] ale to zdaje się miejsce uświadamiania i ewentualnej pomocy, właśnie o nią tu proszę.

 

to skoro już wiemy, że chodzi o odbłyśnik to co z tym fantem, bo on jest krótko mówiąc wypalony, wieczorem zrobię fotkę jak świecą obydwa reflektory.

 

Nie wiem czy zabrudzony, ale zakładając że jest z nim problem, nawiązując do wymiany ewentualnej czy ta lampa o której wspominałem nadaje się do użytku, rozumiem również, że zamienniki mogą nie mieć odpowiedniego efektu co oryginalne.

A regeneracja to 250zł za sztukę jak pisałem powyżej.


  • 0

#13 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:35, 25.01.2015

Panowie, zwracam honor, mój błąd, fachowcem nie jestem, chodzi zdecydowanie o odbłyśnik...

 

chapeau bas :)

 

pomyliłem pojęcia [czuję się zawstydzony] ale to zdaje się miejsce uświadamiania i ewentualnej pomocy, właśnie o nią tu proszę.

 

to skoro już wiemy, że chodzi o odbłyśnik to co z tym fantem, bo on jest krótko mówiąc wypalony, wieczorem zrobię fotkę jak świecą obydwa reflektory.

 

Nie wiem czy zabrudzony, ale zakładając że jest z nim problem, nawiązując do wymiany ewentualnej czy ta lampa o której wspominałem nadaje się do użytku, rozumiem również, że zamienniki mogą nie mieć odpowiedniego efektu co oryginalne.

A regeneracja to 250zł za sztukę jak pisałem powyżej.

Jak oni ci będą wykręcać wszystko to całkowity koszt może być 250zł.

Ja ci mówię autentycznie jak mi mówili ok 80zł  jak im dostarczę już wykręcone to rano zanosisz a po południu odbierasz zrobione. Sam spokojnie wykręcisz lampy i sam zrobisz zabieg nie dość że mniej zapłacisz to większa satysfakcja z tego że człowiek sam zrobił he he  :yesyes


  • 0

#14 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 25.01.2015

Kup uszkodzona lampe. Wykrec odblysnik z niej i zamontuj u siebie. Najtansza obcja.
  • 0

#15 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 294 postów
  • Skąd:Ostrowiec Św.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S, 30-Jahre
  • KM:ok
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:10, 05.02.2015

hurey

Borykałem się z tym samym problemem. Masz najprawdopodobniej odbłyśnik w lampie wypalony i soczewkę brudną. Wykręć lampy wyczyść soczewkę to podstawa. U mnie był efekt taki jak bym jeździła na światłach pozycyjnych a po wyczyszczeniu dopiero włączył światła mijania.  :duch: 

Mieszkamy stosunkowo nie daleko od siebie i orientowałem się co do regeneracji odbłyśnika to firma w Radomiu "CAR GLASS" specjalizują się w wymianie czyb ale i regeneracją odbłyśnika. Jak wykręcisz i zaniesiesz odbłyśniki to za regeneracje liczą coś ok 80 zł za sztukę. Jak dzwoniłem do nich jakieś 3-4 miesiące temu to sami mi się dopytywali jak rozkleić lampę w VII. Jeżeli chodzi o soczewkę i odbłyśnik spokojnie wyciągniesz bez rozklejania 3 śrubki wykręcasz i odbłyśnik i soczewkę można wyciągnąć. Ja tak robiłem.

Jak chcesz to pisz chętnie pomogę  :slonce2: 

 

no właśnie wykręcałeś ? Dużo roboty żeby to wyjąć , pytam bo będę robił za niedługo swapa na oem xenon , tylko musi się zrobić cieplej i części od wołka muszą przyjść. Pierwsza rzecz to wymiana odbłysnika z przesłoną, dlatego pytam , na samochodzie to się zrobi czy trzeba całkiem lampę wyjąć ?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, reflektory, lampy, światła, żarnik, bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq