Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

upgrade 1cd do PSS

VII radio PSS 1cd upgrade

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#121 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:32, 14.11.2019

A czy w przypadku radia 1cd samo podpięcie syczków do gotowej instalacji da zadowalający efekt czy jednak trzeba coś kombinować?
  • 0

#122 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 08:34, 14.11.2019

ja nic nie kombinowałem, podpiąłem i grało ok, oczywiście mówisz o fabrycznych przy szybie na desce?


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#123 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 08:43, 14.11.2019

ja nic nie kombinowałem, podpiąłem i grało ok, oczywiście mówisz o fabrycznych przy szybie na desce?

Ja dokładnie tak samo (nie wiem tylko czy w sedanie jest instalacja do nich, bo w kombi na pewno) - efekt bardziej niż zadowalający...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#124 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:59, 14.11.2019

A to wysokotonowych głośników nie dawali w każdej wersji ?

Co do pytania, to zależy jakie orginalne głośniki kupiłeś. Czy od 1cd czy od PSS.
U mnie przed upgredem, wosokotonowki były wpięte bezpośrednio w wiązkę od przednich głośników. Tylko że głośniki od 1CD mają wlutowany kondensator(?), który prawdopodobnie ogranicza pasmo tylko to wysokich tonów. Głośniki od PSS tego nie mają, bo są wpięte bezpośrednio wiązka do wzmacniacza od PSS.



Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#125 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:55, 14.11.2019

ja nic nie kombinowałem, podpiąłem i grało ok, oczywiście mówisz o fabrycznych przy szybie na desce?

Tak, mówię dokładnie o tej wiązce.

 

Ja dokładnie tak samo (nie wiem tylko czy w sedanie jest instalacja do nich, bo w kombi na pewno) - efekt bardziej niż zadowalający...
 

W sedanie jest instalacja fabrycznie, nawet w przypadku wersji comfort. Otwierałem zaślepki i kable były.

 

A to wysokotonowych głośników nie dawali w każdej wersji ?

Co do pytania, to zależy jakie orginalne głośniki kupiłeś. Czy od 1cd czy od PSS.
U mnie przed upgredem, wosokotonowki były wpięte bezpośrednio w wiązkę od przednich głośników. Tylko że głośniki od 1CD mają wlutowany kondensator(?), który prawdopodobnie ogranicza pasmo tylko to wysokich tonów. Głośniki od PSS tego nie mają, bo są wpięte bezpośrednio wiązka do wzmacniacza od PSS.

Z tego co się orientowałem to od wersji sport były wysokotonowe w podszybiu, w comforcie na życzenie dodawali. Osobiście jak pytałem wolka o tweetery to mówił, że nie ma znaczenia czy z wersji 1cd czy PSS wziąc bo to te same głośniczki. Różnica jest natomiast w tych drzwiowych i na tylnej półce.
I chyba masz rację, że syczki w przypadku PSS są bezpośrednio wpięte we wzmacniacz, bo w wersjach 1cd wiązka jest pociągnięta od głośników z przednich drzwi. Nie wiem na ile to wszystko prawda bo ile ludzi, tyle informacji. Wiem, że kable u mnie jakieś wychodzą z podszybia.


  • 0

#126 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:33, 14.11.2019

I to wystarczy. Kup zwykłe tweetery obojetnie czy pss czy nie, podłącz i ciesz się zupełnie innym brzmieniem :-)

Użytkownik skubiszek edytował ten post 10:33, 14.11.2019

  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#127 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:51, 14.11.2019

No i super, dzięki. Zamówiłem już wcześniej u Wolka.


  • 0

#128 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:00, 14.11.2019

Ja robilem upgrade I dokładnie wiem jak było wcześniej i jak mam teraz :)
W PSS idą z wzmacniacza osobne kanały do tweetów. W wersji na 1 CD kanały na przednie drzwi, po chamsku są rozdzielone i idzie odnoga na wysokotonowe.

Z kolei jestem na 90% pewny że głośniki się różnią w wersji na 1cd i w pss. No chyba że była różnica w Poliftach :)

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Dodam tylko że i jedne i drugie będą działać :)

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#129 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 13:07, 14.11.2019

Ktoś to potwierdzi, że inne tweetery były w 1cd, a inne w PSS? Kable, że idą od przednich głośników, to wiem.


  • 0

#130 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 14:35, 14.11.2019

ale jakie to ma znaczenie ? oba grają tak samo... wyglądem też się pewnie nie różnią


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#131 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:00, 14.11.2019

Jak wejdziecie na allegro i poszukajcie w głośnikach do Accord a, to tam są właśnie dwa rodzaje. Na magnesie są wpisane parametry głośnika i jedne mają czarny napis a drugi czerwony. Te z czerwonym mają dodatkowy kondensator. Dokładnie takie miałem zamontowane zanim przerabiałem swoje audio na PSS.

Jak dla mnie to są te same głośniki, ale z racji tego że w PSS głośnik wysokotonowy dostaje sygnał ze wzmacniacza, który jest juz okrojony tylko do wysokich częstotliwości, to nie wymaga tego kondensatora.

To jest tylko moja teoria.
Dodam tylko że zanim bawiłem się w zmianę całego radia its to najpierw sobie założyłem same głośniki od PSS. Wszystko działało bez zarzutu.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#132 Rcwik

Rcwik
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 17.01.2022

Cześć, odgrzewam temat, mam radio bez navi, Premium Sound System, ale chciałbym radio z navi do swojego accorda (przedlift 2003r), wiem że mapy nieaktualne itp itd, ale denerwuje mnie wyglad obecnego, chciałbym unowcześnić trochę środek  :cwaniak: Jest tu jakiś majster który by mi to ogarnął? Jak sie oczytałem ile to roboty z przewodami to dla mnie to czarna magia. Jestem z podkarpacia.

 

Wiem że łatwiej było by wsadzić androida 10", ale to wg mnie jest za duże i kompletnie nie pasuje do wnętrza, liczę na odzew  :)  


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, radio, PSS, 1cd, upgrade

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq