Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

upgrade 1cd do PSS

VII radio PSS 1cd upgrade

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#106 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:31, 23.08.2017

Jeszcze nie przekladalem. Drugia gra zdecydowanie lepiej, tylko tam jest jeszcze podlaczony po staremu. Czyli na jednym kanale z glosnikiem w drzwiach :(

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka

A napewno nie pomyliles pinow w ktore mial byc wpiety? Wysokotonowy ma grac tylko wysokie tony jak wpioles go w miejsce gdzie powinien byc wpiety np glosnik grajacy srednie i niskie tony to moze tez byc przyczyna

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#107 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:47, 23.08.2017

Drugi gra tak samo po przelozeniu. Zaraz podlacze druga strone na szybko bo kabel jest juz pociagniety i zobacze jak bedzie gralo :)
Pinow raczej nie pomylilem bo reszta gra dobrze.

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#108 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:01, 23.08.2017

Nic nie kumam. Drugi gra tak samo...
Hmm czy gkosnik wysokotonowy zagra inaczej jesli da mu sie kanal wysokotonowy a pozniej sredniotonowy ?

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#109 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:12, 23.08.2017

Hej :)

Nic nie kumam. Drugi gra tak samo...
Hmm czy gkosnik wysokotonowy zagra inaczej jesli da mu sie kanal wysokotonowy a pozniej sredniotonowy ?

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka

Głośnik wysokotonowy, jak sama nazwa wskazuje gra wysokie tony (czyli wysokie częstotliwości) i tak jest reż sterowany (sygnał w kablach do głośnika wysokotonowego ma obcięty dół częstotliwości).
Analogicznie sytuacja wygląda z głośnikami średnio/nisko-tonowymi. Podłączenie niewłaściwego głośnika do danego sygnału może spowodować, że użytecznego sygnału (czyli częstotliwości poprawnie odtwarzanych przez głośnik) jest za mało w danym paśmie...
Czyli odpowiadając wprost na Twoje pytanie - tak, głośnik wysokotonowy powinien grać inaczej podłączony do wyjścia wysokotonowego, a inaczej do wyjścia średnio/niskotonowego.

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#110 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:20, 23.08.2017

No to zostaje tylko wzmacniacz. Wszystko dobrze podpiete a wysokotonowe lepiejbgraja na kanale srednim niz wysokim.

PS. Wlasnie zauwazylem ze stracilem regulacje podswietlenia na radiu :D

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Vein edytował ten post 22:27, 23.08.2017

  • 0

#111 Wiktorr4

Wiktorr4
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:06, 01.01.2018

Panowie bo niechce zakładać 10 tematów MAM Accorda VII Sedan przedlift radio zwykłe 1CD ( jedyna rzecz o której nie wyczytalem prz zakupie auta) dlatego chce coś polepszyć czy skoro kupie PSS i podpinamy pod wzmacniacz org który jak rozumie jest duzo lepszy od zwykłego radia ( mocowo) ale gdzieś tam ludzie piszą ze mogło by być lepiej. czy w takim razie.

Da się wziąć org radio PSS i podpiać do niego jakiś inny mocniejszy i lepszy wzmacniacz zamiast seryjnego a dopiero do niego podpiąc komplet dobrych głośników ?

mam w półce dobre JBL które myślę wtedy by odzyły bo zwykłe radio ich nie napędza pewnie nawet w połowie i wtedy do drzwi załozy się jakieś głośniki lepsze dużo i wtedy myślę że Całośc Zrobi robotę >

Dobrze myślę??  proszę o informację i proszę o wyrozumiałośc gdyż nie siedze w audio ale Teraz w Sedanie moim ze zwykłym radeim 1cd grało fajnie i gra ale chce widome cos pozmieniać a żeby grało to słyszalnie Lepiej.


ps . dodatkowo wszystkie drzwi będę profsionalnymi matami podwójnie wygłuszał.


  • 0

#112 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 01:06, 02.01.2018

Panowie bo niechce zakładać 10 tematów MAM Accorda VII Sedan przedlift radio zwykłe 1CD ( jedyna rzecz o której nie wyczytalem prz zakupie auta) dlatego chce coś polepszyć czy skoro kupie PSS i podpinamy pod wzmacniacz org który jak rozumie jest duzo lepszy od zwykłego radia ( mocowo) ale gdzieś tam ludzie piszą ze mogło by być lepiej. czy w takim razie.

Da się wziąć org radio PSS i podpiać do niego jakiś inny mocniejszy i lepszy wzmacniacz zamiast seryjnego a dopiero do niego podpiąc komplet dobrych głośników ?

mam w półce dobre JBL które myślę wtedy by odzyły bo zwykłe radio ich nie napędza pewnie nawet w połowie i wtedy do drzwi załozy się jakieś głośniki lepsze dużo i wtedy myślę że Całośc Zrobi robotę >

Dobrze myślę?? proszę o informację i proszę o wyrozumiałośc gdyż nie siedze w audio ale Teraz w Sedanie moim ze zwykłym radeim 1cd grało fajnie i gra ale chce widome cos pozmieniać a żeby grało to słyszalnie Lepiej.


ps . dodatkowo wszystkie drzwi będę profsionalnymi matami podwójnie wygłuszał.

Jak juz chyba bylo napisane w radiu 1 cd sa glosniki tylko w polce i w przednich drzwiach ( niktore wersje mialy glosniki wysokotonowe w desce i kostki w tylnych drzwiach - ktore prowadza do nikad)
Glosniki w 1cd wszystkie graja stednie i niskie tony

Radio PSS ma wzmaciacz nie wbudowany w radio znajduje sie w tunelu srodkowych pod duzym schowkiem a wlasciwie malym takim jak w wersji z navi.
Podstawowa roznica to glosniki w PSS w drzwiach graja srednie i niskie tony.
Wysokotonowe graja wysokie tony a polka gra tylko niskie.


Zmienialem u siebie i u kilku osob jeszcze i jest spora roznica choc byly osoby na forum ktore mowily mi ze nie ma sensu bo nke ma duzej roznicy

Sa ludzie ktorzy do PSS maja podlaczony wzmacniacz inny lepszy wystrojony dzwiek lepiej bo na tym radiu mozna zbidowac naprawde konkretne audio wiem bo slyszalem jesli komus oczywiscie nie wystarcza PSS

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Michal21071984 edytował ten post 01:09, 02.01.2018

  • 0

#113 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:18, 02.01.2018

Jak juz chyba bylo napisane w radiu 1 cd sa glosniki tylko w polce i w przednich drzwiach ( niktore wersje mialy glosniki wysokotonowe w desce i kostki w tylnych drzwiach - ktore prowadza do nikad)
Glosniki w 1cd wszystkie graja stednie i niskie tony

Radio PSS ma wzmaciacz nie wbudowany w radio znajduje sie w tunelu srodkowych pod duzym schowkiem a wlasciwie malym takim jak w wersji z navi.
Podstawowa roznica to glosniki w PSS w drzwiach graja srednie i niskie tony.
Wysokotonowe graja wysokie tony a polka gra tylko niskie.


Zmienialem u siebie i u kilku osob jeszcze i jest spora roznica choc byly osoby na forum ktore mowily mi ze nie ma sensu bo nke ma duzej roznicy

Sa ludzie ktorzy do PSS maja podlaczony wzmacniacz inny lepszy wystrojony dzwiek lepiej bo na tym radiu mozna zbidowac naprawde konkretne audio wiem bo slyszalem jesli komus oczywiscie nie wystarcza PSS

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

U mnie w typeS (kombi) bylo radio 1CD i seryjnie mialem glosniki przod, tyl + wysokotonowki :). Gralo to na prawde poprawnie ale moze dlatego ze wygluszenie w acco VII jest dobre.
Po zmianie na PSS jest duzo lepszy dzwiek. Szczegolnie roznice slychac w niskich tonach, bo w kombiakach jest z tylu sub.
Dla mnie jest to najlepszy upgrade jaki wykonalem w moim accordzie :)


Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#114 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 20:34, 02.01.2018

Hej :)

U mnie w typeS (kombi) bylo radio 1CD i seryjnie mialem glosniki przod, tyl + wysokotonowki :)

Na wszelki wypadek napiszę, żeby uniknąć kolejnych pytań - przy radiu 1CD w sedanach nie ma głośników w tylnych drzwiach, w kombi są...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#115 Wiktorr4

Wiktorr4
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:54, 04.01.2018

Jak juz chyba bylo napisane w radiu 1 cd sa glosniki tylko w polce i w przednich drzwiach ( niktore wersje mialy glosniki wysokotonowe w desce i kostki w tylnych drzwiach - ktore prowadza do nikad)
Glosniki w 1cd wszystkie graja stednie i niskie tony

Radio PSS ma wzmaciacz nie wbudowany w radio znajduje sie w tunelu srodkowych pod duzym schowkiem a wlasciwie malym takim jak w wersji z navi.
Podstawowa roznica to glosniki w PSS w drzwiach graja srednie i niskie tony.
Wysokotonowe graja wysokie tony a polka gra tylko niskie.


Zmienialem u siebie i u kilku osob jeszcze i jest spora roznica choc byly osoby na forum ktore mowily mi ze nie ma sensu bo nke ma duzej roznicy

Sa ludzie ktorzy do PSS maja podlaczony wzmacniacz inny lepszy wystrojony dzwiek lepiej bo na tym radiu mozna zbidowac naprawde konkretne audio wiem bo slyszalem jesli komus oczywiscie nie wystarcza PSS

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Czyli bo nie piszesz jednoznacznie:
Wsadze Radio z PSS i zamiast org wzmacniacza podepne inny lepszy a do niego głośniki da się to zorbić i będzie to działac jak należy ?


  • 0

#116 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:52, 04.01.2018

W PSS wzmak fabryczny jest zewnetrzny wiec mozesz wymienic na inny.
O ile dobrze pamietam kolega Calzone mial inny wzmak

W 1cd musialbys sie wlutowac przewodami przed wzmacniacz ktory jest wbudowany w radio i tez ponoc byli na forum chlopaki ktorzy takie rozwiazanie robili ale to musialbys popytac

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#117 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1572 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 09:56, 05.01.2018

Calzone robił adapterki do podłączenia innego wzmacniacza (montował transformatorki, już nie pamiętam z czego to wyciągnął), chodzi o to że fabryczne radio PSS ma wyjście symetryczne (+, -, i masa) - sygnał do fabrycznego wzmacniacza przesyłany jest różnicowo, rozwiązanie stosowane w sprzęcie pro audio, a typowy wzmacniacz ma wejście niesymetryczne (a więc + i masa), teoretycznie podłączenie tego aftermarketowego wzmacniacza jedynie do + i masy powinno działać, a w praktyce z reguły pojawiają się szumy, brumy itp. ogólnie przeróbka audio w accordzie nie jest taka łatwa, polecam ten temacik w którym Calzone walczył z audio

 

 

edit: post 42 w tym temacie - kolega pisze co trzeba zastosować pomiędzy radio a wzmak aftermarket - TRANSFORMATOR AUDIO TR-4AU


Użytkownik rafisz edytował ten post 10:08, 05.01.2018

  • 0

#118 pawelmpawel

pawelmpawel
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Poland
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Limuzyna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:19, 16.02.2019

Witam

Co to może być dostałem to w zestawie z nawigacja z polifta. 20190216_200831,6710087497.jpghttps://chomikuj.pl/...,6710087497.jpgTakie pudełeczko z zielonym gniazdem a obok jakiś potencjometr do podkręcenia.


Użytkownik pawelmpawel edytował ten post 20:20, 16.02.2019

  • 0

#119 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 20:44, 16.02.2019

Moduł poziomowania xenonow lub auto swiateł
  • 0

#120 pawelmpawel

pawelmpawel
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Poland
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Limuzyna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:29, 17.02.2019

Już doszedłem to automatyczny włącznik świateł


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, radio, PSS, 1cd, upgrade

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq