Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Jaki Silnik

all_gen Silnik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#16 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 15:01, 16.01.2015

w aso silnik h22a7 to z 50 tys zł bedzie kosztował, kiedys myślałem o wsadzeniu takiego do mojego starego accorda takiego ja ty masz i da się go upchać do tej budy z tym że wcześniej popatrz dobrze korozje, bo ja mam accorda z 1993 roku to blacharka w fatalnym stanie że nawet do remontu sie nie nadaje, może najpierw spróbuj podnieś swojego accorda na oryginalnym podnośniku i jak nie wpadnie do srodka to może coś jeszcze z tego auta będzie.


Użytkownik Maxell edytował ten post 15:04, 16.01.2015

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#17 Grubson696

Grubson696
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:iES
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:17, 16.01.2015

Jest dużo aukcji z preludami JDM na części trzeba tylko poszukać i osobiście też wolał bym silnik który jeździł z automatem tak jak koledzy piszą są szanse że nie był upalany:) Chociaż mam kolegę który chciał palić gumę jettą 1.6 75km a automacie:) Tak więc magików na tym świecie nie brakuję.


  • 0

#18 pepe10

pepe10
  • Forumowicz
  • 116 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Corolla iM
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:USDM
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:27, 16.01.2015

Jakby się zdecydował to mam namiar na swapa w Poznaniu, znajomy ma całego JDMa na części.

Ale widzę że z Mrągowa jesteś to uderzaj do kolegi xsix na forum Prelude Team Poland.

Gość jest z Chorzel i powinien Ci to ogarnąć i powiedzieć na jaką kwotę masz się przygotować.

Bez urazy ale coś mi się wydaje, że sam nie wiesz ile to wszystko pochłonie kasy..

Ile liczysz przeznaczyć na zrobienie swapa?


  • 0

EK3 -> BB3 -> EG8 -> CG8 -> CH1 -> BB3 -> CM1


#19 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 16:35, 16.01.2015

uuuuu Panie, o silniku z ASO zapomnij, za cenę takiego od nich kupisz CAŁEGO VII gen w naprawdę dobrym stanie, natomiast co do swapa - dobrze Ci chlopaki piszą - szukaj takiego który pracował z automatem, masz największe szanse że nie jest zarżnięty, zestawisz go z manualna skrzynia (najlepiej z ATR - jak szaleć to szaleć :-P) i będzie git


  • 0

#20 bogdann

bogdann
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:-
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:19, 16.01.2015

A może K20/K24 z rozbitka?


  • 0

#21 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 22:23, 16.01.2015

K seria będzie o wiele większy problem... H22 jest spokojnie do zrobienia, ale tak patrząc po pierwszych pytaniach to naprawdę kolega chyba nie zdaje sobie sprawy ile to roboty i jakie koszta wrzucenie h serii, bo poza silnikiem trzeba założyć sobie jeszcze mini remont, żeby później się nie obudzić ze gdzieś coś się poci czy coś
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#22 acik790

acik790
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:21, 16.01.2015

Domyślam się ile to kasy pochłonie, ale dlatego kupiłem tą Hondę do remontu bo to moje marzenie i dopnę swego, kolega pisał wyżej o podwoziu moje podwozie jest w zajebistym stanie jak na ten rocznik byłem na diagnostyce nie mam ani kawałka rdzy w podwoziu, jedynie gdzie mam rdzę to koło drzwi od strony pasażera ( pierwsze objawy ) mechanika mam w sumie nie drogiego, i ogólnie to szukam już silnika z cały osprzętem, a jak dobrze wiadomo to w ASO taki silnik można zakupić sobie w raty, ale jednak jak byście mogli byście mi pomóc to prosił bym o jakieś linki do silników jaki mi polecacie. albo na samochody z których silnik by Pasował do mojego i oczywiście żeby silnik był w vtec'u. 


Jakby się zdecydował to mam namiar na swapa w Poznaniu, znajomy ma całego JDMa na części.

Ale widzę że z Mrągowa jesteś to uderzaj do kolegi xsix na forum Prelude Team Poland.

Gość jest z Chorzel i powinien Ci to ogarnąć i powiedzieć na jaką kwotę masz się przygotować.

Bez urazy ale coś mi się wydaje, że sam nie wiesz ile to wszystko pochłonie kasy..

Ile liczysz przeznaczyć na zrobienie swapa?

Cena zbytnio roli nie gra, bo nie muszę wszystkiego na raz kupować, w jeden miesiąc mogę kupić silnik w drugi miesiąc co innego, mam dopiero 21 lat i dużo czasu na zrobienie tej Hondy i myślę że powoli powoli i do wakacji będę miał wszystko co potrzeba i będę mógł ją zostawić w warsztacie, tylko potrzebował bym nazw części i czego będę potrzebował żeby zrobić z tej Hondy Potwora ( Bo jak pisał to w sprawach silnikowych jestem ciemny, bo zawsze zajmowałem się blacharką i innymi drobnymi rzeczami a nie tuningiem silników ) . a możesz mi powiedzieć coś więcej o co ci chodzi z  " Ale widzę że z Mrągowa jesteś to uderzaj do kolegi xsix na forum Prelude Team Poland.

Gość jest z Chorzel i powinien Ci to ogarnąć i powiedzieć na jaką kwotę masz się przygotować. " 


  • 0

#23 pepe10

pepe10
  • Forumowicz
  • 116 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Corolla iM
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:USDM
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 01:04, 17.01.2015

xsix to tak jak pisałem gość z Chorzel który zajmuje sie swapami, mechaniką, tuningiem szeroko pojętym czyli od montowania zabawek po przerabianie kolektorów ssących itd itd cały czas piszesz o tym ASO, stać Cię zapłacić ok 50 tys za nowy silnik? Najpierw poszperaj w necie ile wszystko kosztuje a dopiero planuj :)

Do Prelude 2.0 przy swapie na 2.2 vtec czyli H22 o którym cały czas piszemy to realny koszt to ok 6-7 tyś, wszystko zależne oczywiście co trzeba zrobić i wymienić. Wnioskuję że jako seryjnie w Accordzie tego silnika nie było to mogą być delikatne komplikacje z półosiami itd. Najlepiej jakbyś popatrzył na forum kto ma taki silnik i zapytał.

 

PS. Swap nie kończy się na zmianie silnika.. Żeby auto oddychało musisz poprowadzić porządnie zrobiony dolot, do tego porządny wydech, nie wspominając o mocniejszych hamulcach i zawieszeniu.

 

Fajnie że chcesz pomodzić swoje auto i zrobić je po swojemu ale najpierw przemyśl wszystko i policz czy jestes gotowy na takie wydatki a potem planuj, powodzonka


  • 0

EK3 -> BB3 -> EG8 -> CG8 -> CH1 -> BB3 -> CM1


#24 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 01:10, 17.01.2015

Polosie akurat pasuja, ale reszta uwag cenna. Przechodzilem to i wiem ile kasy i nerwow trzeba. Zalozycielowi tematu zycze zdrowej jednostki i powodzenia ;)


  • 0

#25 pepe10

pepe10
  • Forumowicz
  • 116 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Corolla iM
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:USDM
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 01:51, 17.01.2015

no to juz masz pierwsza doswiadczona osobe ktora przeszla przez to :) wystarczy wejsc w temat lipsona o jego accordzie i przeczytac pierwszego posta, takie są niestety realia i trzeba sie z tym liczyc ze sporo rzeczy moze pojsc nie tak, o ile nie wszystkie :/


  • 0

EK3 -> BB3 -> EG8 -> CG8 -> CH1 -> BB3 -> CM1


#26 damian83.

damian83.
  • Forumowicz
  • 1968 postów
  • Skąd:LDZ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe navi
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 09:05, 17.01.2015

Panowie nie zniechęcajcie już tak chłopaka  :)  . Skoro chce , posiada( tak jak napisał ) zdrową budę za niewielkie pieniądze to czemu nie . Ja na pewno będę kibicował temu projektowi . acik790 napisz do kolegi soszek ( http://www.accordklu...r/74147-soszek/ ) . Jest po swapie f20b i na pewno Ci podpowie co nieco na temat swapa w V gen.   ;)


  • 0

#27 acik790

acik790
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:43, 17.01.2015

Wpadłem jeszcze na taki pomysł żeby tanio w miarę dostać silnik :) pomyślałem że może lepiej kupić jakąś prelude z tym silnikiem po wypadku bądź jeśli ktoś ma taką na części z tym silnikiem i by dało radę się cenowo dogadać bo są ludzie z którymi można się dogadać. znalazłem parę silników ale to np. H22A1... mój budżet na mój projekt to około 50K i myślę że spokojnie się zmieszczę i jeszcze mi zostanie, bo tak jak mówiłem nie muszę wszystkiego kupować na raz tylko mogę co miesiąc coś kupować i za niespełna rok zacząć składać, a przedmioty jakie kupię będę chomikował w piwnicy do uzbierania pełnego kompletu a potem będzie stał w warsztacie do przekładki i remontu zawieszenia, bo liczę się z tym że jak chce silnik mocniejszy to muszę wymienić zawieszenie na mocniejsze tak jak i sprzęgło i hamulce, i dzięki chłopaki że pomagacie i kibicujecie, na pewno jak już będę gotowy do tego remontu będę wstawiał zdjęcia w trakcie robienia wszystkiego . Tylko jednak jak by nie było naprawdę szukam bardzo zdrowego silnika który siedzi jeszcze w budzie i można nim się przejechać i sprawdzić czy nie wycieka i nie dymi . 


A tak ogólnie to wyjeżdżam za miesiąc do pracy za granice ( Norwegia ) wiadomo jakie tam są zarobki, i myślę że z pieniędzmi na ten projekt nie będę miał problemu i jak wszystko się uda to myślę że na jakim zlocie może się spotkamy. Jednak prosił bym kogoś żeby mi wymienił wszystko co potrzebne oprócz silnika bo silnik już wiem na jaki mam czatować. a co myślicie o oturbieniu jeszcze tego całego zestawu ? jak to by wyglądało, bo patrzyłem do accorda oturbienie kosztuje 2k + koszty wstawienia, więc jakie koszty by było pod H22 ? moim zdaniem w 50K powinienem się zmieścić, a jaka jest wasza opinnia ? 


tutaj znalazłem dwa H22A1 i H22A5 

 

http://allegro.pl/pr...4954837583.html

 

http://allegro.pl/ho...992606203.html

 

ceny nie są duże jednak silniki do remontu . 

 

co sądzicie ? 

 

oczywiście będę szukał dalej . 


Użytkownik acik790 edytował ten post 10:43, 17.01.2015

  • 0

#28 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 17.01.2015

Uturbienie to chyba wiecej Cie wyjdzie:-) no ale budzet masz zacny takze mozesz kombinowac. Ciekawe czy takie 3.0 dalo by sie uturbic rozsadnie.
  • 0

#29 acik790

acik790
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:54, 17.01.2015

Uturbienie to chyba wiecej Cie wyjdzie:-) no ale budzet masz zacny takze mozesz kombinowac. Ciekawe czy takie 3.0 dalo by sie uturbic rozsadnie.

patrzyłem już oturbienie i wychodzi coś około 2 koła + koszt montownia więc myślę że z 2,5 koła wszystko .


a tak apropo to gdzie w mojej hondzie jest złącze diagnostyczne bo znaleźć nie mogę ? i jakie to jest złącze OB2 czy jakie ? bo mam w domu kabel ELEM 327 i chciałbym sprawdzić czy mam jakieś błędy . 


  • 0

#30 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 12:29, 17.01.2015

mój budżet na mój projekt to około 50K

czy ja wiem czy jest sens pakować w to tyle kasy. i co to jest na dzień dzisiejszy 200KM?, za 50tys. zł to będziesz miał Audi lub jakąś BMW że dziewczyny będą piszczały z wrażenia.

A może bez kombinowania kup sobie preludke od 75 letniej babci która jeździła nią tylko do kościoła :hehe

http://otomoto.pl/ho...-C35681988.html

 

ps. no i po preludzie, jeden dzień tylko była w ogłoszeniach http://webcache.goog...-C35681988.html


Użytkownik Maxell edytował ten post 14:16, 17.01.2015

  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, Silnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq